Posledná Oravská Lesná si schuti zastrieľala

Tri zo siedmich zápasov 1. triedy skončili na záver sezóny rozdielom triedy. Prvá Trstená rozdrvila Oravské Veselé, druhý Zuberec zase nadelil Klinu do brány 7 kúskov.

Prekvapením posledného kola súťaže bola vysoká výhra poslednej Oravskej Lesnej nad štvrtou Vavrečkou.
Góly: Uhliarik - Tropek, Machajda, Koleják, Maniak, Gregorec
Zostava domácich: Kolenčík, Uhliarik, Feranec, Kumor, Majdiak, Madleňák, Pisarčík, Čajka, Madleňák, Feranec Marcel
Zostava hostí: Suroviak, Maniak, Gregorec, Tropek, Vittek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Lojka
Hostia v dnešnom zápase ukázali, že patria do V. ligy. Domáci oslabení o 4 hráčov základnej zostavy svojím herným spôsobom nedokázali Trstenú zastaviť. Početná kulisa domácich divákov zostala mierne sklamaná. Dušan Rejduga
Kraľovany - Párnica
3:2 (1:0)
Góly: M. Kraľovanský, P. Gallo (11 m), Váňa - Kalina, Pavol Šiška
ŽK: F. Zrník - Koedam, Mahút
Zostava domácich: Kubinda, Š. Had, B. Kraľovanský, M. Had, P. Gallo, F. Zrník, Marcinek, Cárach, L. Kováč, J. Kováč, M. Kraľovanský, striedal: Váňa
Zostava hostí: Smoleň, Pavol Šiška, I. Otruba, Lach, Ján Kubačka, Katrenčík, Koedam, Mahút, Bujnák, Kalina, V. Paška, striedali: Juráš, Bajdich, Hančiak
V Kraľovanoch sa hralo dolnooravské derby, v ktorom diváci videli kvalitný futbal. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. Pozorné obrany na čele s brankármi stáli na svojom mieste. Po 20-tich minútach prevzali iniciatívu domáci, ale šance Cáracha, P. Galla a L. Kováča ostali nevyužité. Keď sa už schyľovalo ku koncu prvého polčasu, prišiel gólový moment. Hráči Kraľovian zahrávali rohový kop. Po ňom sa najlepšie v pokutovom území zorientoval Marián Kraľovanský a poslal svoj tím do vedenia. V druhom dejstve sa útoky striedali na oboch stranách. Domáci kolektív však zvyšoval svoju aktivitu a ich súper začal robiť chyby v obrane. V 63. min po narážačke Cáracha s Petrom Gallom bol posledne menovaný faulovaný v 16-ke. Ten istý hráč premenil nariadenú penaltu a upravil tak stav stretnutia na 2:0. Párničania naďalej hrozili po rýchlych protiútokoch. V 80. min po centri Bajdicha znižuje Dušan Kalina na rozdiel jedného gólu. O dve minúty nato po centri z ľavej strany vyrovnáva Pavol Šiška. Už sa zdalo, že sa tento duel skončí remízou, no v samotnom závere prišlo rozuzlenie. Po rohovom kope sa lopta dostala k striedajúcemu Marekovi Váňovi a ten rozhodol - 3:2.Frntišek Tatár

Zuberec – Klin 6:1 (4:1)
Góly: R. Petrek 3 (1 z 11m), Maruniak 2, Romaňák – Jadroň
ŽK: Jantačka – Jadrňák, Mišek
Zostava domácich: Kovalčík – Fandák, Jantačka, Tetík, E. Šiška, Jurčo, Juráň, M. Šiška, T. Šiška, Petrek, Maruniak, striedali: Šišila, Romaňák, Filek
Zostava hostí: Meško – Mišek, Balek, Úderník, Stahoň, Svetlošák, Jadroň, Miloš Lipiak, Jadrňák, Úradník, Michal Lipiak, striedal: Bolibruch
Futbal v Zuberci sa hral v úmornej horúčave, ale obe mužstvá ukázali hlavne v 1. polčase výborný futbal. Domáci dirigovaní Petrekom a Milanom Šiškom umnou hrou v strede ihriska pripravovali šance domácim útočníkom a góly nenechali na seba dlho čakať. Prvý gól dal už v 5. min po výbornej individuálnej akcii Maruniak. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 8. min po chybe obrany, ktorú hlavou potrestal Jadroň. Zuberčania opäť pritlačili a ich tlak bol odmenený vedúcim gólom Petreka z pokutového kopu. Aj v ďalšom priebehu mali domáci hráči neuveriteľné množstvo šancí. V 28. min zvyšuje už na 3:1 opäť Maruniak. O 7 minút neskôr peknou strelou do šibenice z priameho kopu upravil polčasový výsledok Petrek. Hosťujúci tím hrozil najmä z rýchlych protiútokov, ale ich šance končili väčšinou v ofsajdovej pasci domáceho stopéra E. Šišku. Druhý polčas začali obe strany snahou dať gól, ale darí sa to iba Zubercu. Na 5:1 dáva v 65. min dorážkou striedajúci Romaňák. Konečné slovo na 6:1 má v 80. min Petrek, ktorý obchádza aj brankára a neomylne strieľa. Domáci vyhrali a potešili tým na záver jarnej sezóny početnú divácku kulisu. Milan Šiška

Oravská Poruba - Lokca 3:1 (1:0)
Góly: Púplava 2, Milan Dudáš - I. Vajdiar
ŽK: Bardis, Milan Dudáš (obaja Or. Poruba)
Zostava domácich: P. Kováč, J. Kiša, M. Strapec, Hrúzik, P. Kiša, Paprčka, P. Dudáš, M. Čipčala, A. Čipčala, Púplava, Milan Dudáš, striedali: T. Kubačka, Bardis, Tabačák
Zostava hostí: Smolár, Bombiak, Kramarčík, Šadlák, I. Vajdiar, Šváňa, Rabčan, Michalčík, Jedinák, Tuček, Rošťák
Domáci celok mal raketový nástup, keď sa už v 3. min strelecky presadil Milan Dudáš. Jeho aktivita pokračovala aj v ďalšom priebehu prvého polčasu. Bol to však festival premárnených šancí. Postupne sľubné príležitosti nepretavil do gólu Hrúzik, Milan Dudáš i P. Kiša. Lokca pôsobila v týchto momentoch odovzdaným dojmom. Po zmene strán to zase vyšlo lepšie hosťom. V 49. min po akcii z ľavej strany a chybe obrany Or. Poruby vyrovnal na 1:1 Ivan Vajdiar. Potom prišli chvíle Jána Púplavu. V 67. min po peknej prihrávke Paprčku prekonáva súperovho gólmana. Jeho čas prišiel znova v 79. min a rovnako strelou po zemi pridáva tretí a zároveň svoj druhý presný zásah v zápase. Pred koncom mohli Lokčania znížiť, no nastrelili len žrď. Tri body tak ostali doma.
Anton Čipčala
Or. Lesná – Vavrečka 5:1 (3:1)
Góly: Vrábeľ, Olbert, Kojda, Noga, Dendis – Hurák
ŽK: Račák
Zostava domácich: Račák, Podstavek, Krivulčík, Noga, Mazúch, Turoň, Brnák, Olbert, Kojda, Vrábeľ, Dendis Striedali: Turoň Juraj
Zostava hostí: Čajka, Holub, Hurák Martin, Doroš, Košťal, Stolárik, Hurák Igor, Srnčák, Hoľbík, Brčák, Šalapa
Divákov: 80
Aj keď obidve družstvá ledva nazbierali hráčov na tento zápas, ako lepší sa jasne ukázali domáci. Do vedenia sa dostali najprv hostia už v 10. min, tesne potom v 13. min už bolo vyrovnané. Vrábeľ nekompromisne skóroval. Len dve minúty na to Olbert zvýšil na 2:1, keď sa uvoľnil na šestnástke a dobre umiestnenou strelou dostal loptu do brány. Prvý polčas ešte stihol zvýšiť Noga na 3:1 v 25. min, krížnou strelou z rohu šestnástky. V druhom polčase sa hostia nedostali takmer do žiadnych akcií. Dendis v 60. min zblízka dorazil loptu do brány. Do konca zápasu ešte stihol zvýšiť Kojda v 67. min, keď sa najlepšie zorientoval a prudkej strele už brankár nedokázal zabrániť. Milan Laššák
Oravský Podzámok – Leštiny 1:1 (0:0)
Góly: Sakmár – Pangrác
Zostava domácich: Ončák – Maslo, Svýba, Frančák, Pazúrik, Chomistek, Kňazúr, Brienik, Jančo, Sakmár, Horňák
Zostava hostí: Škrabák – Janotík, Ľupták, Kožálník, Čajka, Dudák, Mačuha, Melicherčík, Halák, Pangrác, Kampoš, striedal: Tomáň
Obaja súperi nastúpili na zápas s tým, že sa už nehrá o nič. To bolo vidieť aj na hre oboch kolektívov, keď hrali dosť uvoľnene. Loptu mali na svojich kopačkách viac domáci hráči, ale nedokázali si vytvoriť vážnejšiu gólovú šancu. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami a jedinú nebezpečnú šancu v 1. polčase mal Pazúrik, ale tá gólom neskončila. Po obrátke sa priebeh hry nezmenil, z hry mali viac domáci. Svoju miernu prevahu pretavili aj vo vedúci gól v 65. min, keď strelu Brienika usmernil Sakmár. V ďalšej gólovej príležitosti sa ocitol dobre hrajúci Maslo, ale tesne minul bránu Leštín. Aj napriek tomu, že zápas v 2. polčase prebiehal zvyčajne na polovici hostí, Leštinám sa podarilo v záverečných minútach vyrovnať na 1:1.
Ján Holubčík

Dlhá nad Oravou – Rabča 2:2 (2:1)
Góly: Osadský, Bočkaj – Gužík, Sivka
ŽK: Mores, Chladný – Iskierka, Zboňák
ČK: Iskierka (po 2 ŽK)
Zostava domácich: Novák – Spišiak, Osadský, Šutta, Murin, Kurčinka, Bočkaj, Haviar, Mores, Jendrišek, Chladný, striedal: Capuliak
Zostava hostí: Košút – Zboňák, Brandys, Iskierka, Skutka, Jagnešák, Kutlák, Kozák, Harbut, Gužík, Sivka, striedal: Slovík
Na trávniku v Dlhej lepšie začali hostia, v 4. min Harbut po chybe obrany Dlhej postupuje sám na brankára, no Novák chytá. Ďalšia chyba domácej obrany v 7. min – a Gužík otvára skóre. O 2 min nato uniká domáci Haviar po krídle a Osadský vyrovnáva. Z rohového kopu Dlhej dáva v 27. min Bočkaj vedúci gól domáceho mužstva. V 41. min má veľkú šancu na vyrovnanie Harbut, no triafa mimo. Aj po obrátke začína lepšia Rabča. Obrana Dlhej zabúda na jedného z jej útočníkov, ten sa rúti sám na bránu, no našťastie pre domácich na 16-ke ešte pred spracovaním lopty padá. Hneď z protiútoku majú domáci veľkú šancu, Capuliak však strieľa tesne mimo. V 60. min opäť nebezpečne strieľa Capuliak, ale znova mimo. Do tretice Capuliak obišiel aj brankára Rabče, ale strieľa len na bočnú sieť. Od tej chvíle akoby sa Dlhá vytratila z ihriska, Rabča naopak ožíva a v 80. min Sivka vyrovnáva na konečných 2:2. Keby v prvej polovici nebola Rabča nervózna, mala by aj na víťazstvo. Miroslav Kuva