Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
ATLETIKA

Výborné výkony škôl z Oravy

Štadión MFK Dolný Kubín privítal účastníkov majstrovstiev kraja v atletike družstiev základných škôl. Tradičným a jediným usporiadateľom týchto pretekov sú ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín a CVČ Domček Dolný Kubín. Preteky mali vysokú výkonnostnú úroveň.

Preteky boli súčasne kvalifikáciou na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočni na konci mesiaca v Trnave v rámci medzinárodnej olympiády deti KALOKAGATIA 2006. V tejto konkurencii pretekárov Žilinského kraja sa nestratili pretekári zo škôl z Oravy. V kategórii žiactva zvíťazil kolektív ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín, ktorí si vybojovali víťazstvo a tým aj postup na celoslovenské finále v rámci medzinárodnej olympiády detí v Trnave Kalokagatiu 2006. Vynikajúci výkony podávali aj družstvá z Oravskej Polhory, ktoré v obidvoch kategóriách vybojovali striebornú priečku. Umiestnenie žiačok z Nižnej bolo ovplyvnené tým, že nastúpilo iba 6 pretekárok.
Na Kalokagatiu postupujú aj pretekári, ktorí vyhrali svoju disciplínu, ale neboli členmi víťazného družstva. Družstvo tvorilo 10 pretekárov. Výkony dvoch pretekárov v každej disciplíne sa bodovali.

Poradie družstiev:
kategória žiaci:1. ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín 880 bodov, 2. ZŠ Oravská Polhora 795 bodov, 3. ZŠ Zarevúca Ružomberok 777 bodov, 4. ZŠ Nižná 626 bodov,5.Gymnázium M. Hodžu Liptovský Mikuláš 618 bodov, 6. Horný Kelčov 555 bodov
kategória žiačky:1. ZŠ Javorku Žilina 880 bodov, 2. ZŠ Oravská Polhora 736 bodov,3.Gymnázium M. Hodžu Liptovský Mikuláš 728 bodov, 4. ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín 657 bodov, 5. ZŠ Zarevúca Ružomberok 605 bodov, 6. ZŠ Stará Bystrica 566 bodov 7. ZŠ Nábrežná Kysucké Nové Mesto 471 bodov, 8. ZŠ Nižná 349 bodov
Majstrovstvá kraja družstiev boli súčasne aj majstrovstvami jednotlivcov v disciplínach. Pretekári z Oravy získali 20 medailí. V doterajšej histórii tejto súťaže ešte nikdy nezískali taký počet medailí. Uvádzame medailistov:

Školskí majstri kraja
Timotej Dedinský (Nižná) - 60 m 7,6 sek
Daniel Vajdík (M. Kukučína) - 300 m 39,3 sek.
Martin Blaškovič (Klin) – diaľka 528 cm
Lukáš Kaco ( M. Kukučína)- výška 180 cm
Andrej Kuboš (Nižná)- kriket 74,43 m
ZŠ M. Kukučína (Kaco L.- Kaco M. – Záhradník – Vajdík D.) – 4 x 60 m 30,2 sek.

Strieborní medailisti
Andrej Záhradník ( M. Kukučína)- výška 168 cm
Elena Cigániková ( Zuberec )– 800 m 2:37,2
Veronika Štyráková (A. Radlinského D. Kubín)– diaľka 475 cm
Lívvia Kosmeľová ( Klin) – výška 150 cm
ZŠ Oravská Polhora (Rešutík – Fidrik – Tarčák – Cubínek)– 4 x 60 m 31,3sek.
ZŠ Oravská Polhora(Gužiňáková – Šimurdiaková – Hrubajková M. – Hrubajková T) 4 x 60 m
Alžbeta Majdišová (A. Radlinského D. Kubín) - 800 m 2:40,4 min
ZŠ Nižná (Dedinský – Seman – Abík - Gruchalák) – 4 x 60 m 31,8 sek.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.