Zvolen – Dolný Kubín 2:3 (0:0)
Góly: Lejko, Hutko, Jašica
V prvom polčase obe družstvá predvádzali vyrovnanú partiu bez výraznejších šancí. Náznaky mal Lejko v 5. a 8 minúte, ale šance mu zmaril postranný rozhodca, keď mu odmával ofsajd. V 13. minúte ohrozili hostia po prvýkrát bránu domácich. Domáci brankár strelu kryl. V 25. minúte strela Tvarožného išla tesne vedľa. Druhý polčas hostia začali lepšie, keď Jašica peknou strelou vystrašil obranu súpera. V 55. minúte ušiel Lejko, spätnou prihrávkou našiel Móresa, ale ten v čistej šanci nedal. O 11 min neskôr padol prvý gól domácich. V 76. min Ferancovu strelu brankár nohami vyrazil na rohový kop. Po jeho zahratí vyrovnáva Lejko na 1:1. Desať minút pred koncom sa do vedenia opäť dostávajú Zvolenčania, keď Papiak prvú strelu vyráža, ale nedôrazná obrana Dolného Kubína dovolila domácim priestor na dorážku - 2:1. O tri minúty neskôr Jašica krásnou strelou z osemnástich metrov vyrovnáva na 2:2. Snaha hostí po víťazstve bola korunovaná v 85. minúte, keď sa presadil Hutko a uzatvára skóre na 2:3 pre hostí.
Námestovo – Nová Baňa
Z technický príčin sa stretnutie neodohralo.
Zvolen – Dolný Kubín 0:9 (0:3)
Góly: Beran 3, Buška 2, A. Kozáčik 2, Cirul, Dzurek
Dolnokubínčania začali proti súperovi s rešpektom, avšak zodpovedne. Pri zle odkopnutej lopte brankára domácich trafila Berana a ten strelil úvodný gól hostí. Po krásnej akcii A. Kozáčika, ktorý preniesol hru na Dzureka, viedli Oravci 2:0. A. Kozáčik sa skvele uvoľnil a presnou strelou do šibenice stanovil polčasový výsledok na 3:0. Po zmene strán sa ešte prevaha Oravcov zvýšila. Boli dôrazní a vyhrávali osobné súboje. Postupne sa presadili aj ďalší hráči: Buška, Cirul a Dzurek a stanovili konečný výsledok. V 75. min si zaútočil aj brankár Osadský, keď ho v bráne zastúpil dobre hrajúci Laštík. Mladším dorastencom treba pogratulovať k výborným jarným výkonom, keď ich forma vzrastala každým zápasom. V tom poslednom to bol najlepší výkon družstva na jar.
Štiavnik – Rabča 0:2 (0:1)
Góly: Chutniak, Kvasňák ml.
Rabčania, v poslednej dobe hrajúci v dobrej forme, bodovali aj na ihrisku súpera. Je však otázne, či im to ešte pomôže k záchrane.
Zuberec – Stráňavy 2:2 (1:1)
Góly: Jandura, Chovančák
V samotnom závere sa obidva kolektívy rozišli spravodlivou remízou. Všetky štyri góly padli po chybách obrán.
Or. Jasenica – Nižná 0:0
Prakticky celý zápas sa hral na jednu bránu. Domáci nedokázali využiť ani jednu z množstva vyskytnutých nádejných šancí.
Tvrdošín – T. Teplice 3:2 (1:1)
Góly: Tomáš Betuštiak 2, Tomáš Ferenčík
V 1. polčase sa hral vyrovnaný futbal, čo sa odzrkadlilo na skóre. Po výmene strán sa dostali domáci do vedenia na 2:1. Hostia nechceli svoju kožu predať lacno a Tvrdošínčanov zatlačili. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól. O víťazstve Tvrdošína rozhodol krásnou strelou Tomáš Ferenčík.
Valča – Trstená 2:5 (1:1)
Góly: Václavík, Kubačka, Buška, Grobarčík
Dorastenci Trstenej si v priebehu celého zápasu vytvárali šance. V zdanlivo vyrovnanom zápase sa podarilo pretaviť snahu po víťazstve Oravčanom až v poslednej 15-minútovke, keď strelili tri góly.

Čadca – Dolný Kubín 1:0 (0:0)
Úvodné minúty patrili Dolnokubínčanom. Vypracovali si územnú prevahu, ktorú však nezúročili. Postupom času sa osmelili aj domáci, ale vyloženú gólovú príležitosť si nevypracovali. Hra sa pohybovala väčšinou medzi šestnástkami bez vážnejších gólových šancí. Hosťujúcu obranu výborne dirigoval Ľubomír Tunega, ktorý sa vyznamenal pri jedinej šanci domácich, keď zachránil na bránkovej čiare. Priebeh v 2. polčase mal rovnaký scenár, domáci sa snažili vsietiť gól, mali aj územnú prevahu, no naopak boli to hostia, ktorí mali výbornú šancu. Marek Bartoš ideálne vysunul Adama Kozáčika, ktorý sám zoči – voči brankárovi trafil iba do neho. Potvrdilo sa známe nedáš - dostaneš, keď hráči Čadce strelou z 20 m vsietili jediný gól zápasu. Potom sa hostia snažili vyrovnať. Zaujali dva sólové prieniky A. Kozáčika, ktorý obišiel piatich hráčov, no v rozhodujúcej chvíli mu vždy domáci loptu zblokovali. Víťazstvo ostalo na domácej pôde, i keď by bola spravodlivejšia remíza. Z celku hostí zahrali veľmi dobre Ľ. Tunega, A. Kozáčik a F. Maslo.
Čadca – Dolný Kubín 2:1 (1:1)
Gól: M. Sojka
Mladší žiaci Čadce začali lepšie a už v 10. min sa ujali vedenia. Hostí to nezlomilo, no naopak, vyburcovalo ich to ešte k väčšej aktivite. Vypracovali si tri čisté gólové príležitosti, ktoré Maruniak, Laštík a Sojka nevyužili. V týchto chvíľach boli Dolnokubínčania jednoznačne lepší, z čoho rezultoval aj vyrovnávajúci gól na 1:1. Po zmene strán sa hra vyrovnala a domácemu tímu sa podarilo v 45. min vsietiť vedúci a zároveň víťazný gól na 2:1. Tento stav sa do konca zápasu už nezmenil a tak všetky tri body ostávajú doma.
Trstená – K. N. Mesto 5:0 (1:0)
Góly: J. Kubek, A. Sobek, F. Salus, L. Vittek, P. Gočal
V 1. polčase sa domáci hráči len hľadali, ale podarilo sa im skórovať. Po zmene strán to bola už jednoznačná záležitosť. Trstenčania zovreli súpera na svoju polovicu, z čoho rezultovali štyri strelené góly.
T. Teplice – Liesek 2:1 (2:1)
Gól: Richard Ondrík
Na dobre pripravenom ihrisku sa hral rýchly, kombinačný futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Vedenia sa ujali Liesečania v 13. min, keď sa peknou strelou prezentoval R. Ondrík. Hostia nezvládli záver 1. polčasu, keď v priebehu dvoch minút inkasovali dva góly. Po obrátke mal obrovskú šancu na vyrovnanie D. Tješ, no svoj nájazd nepremenil.
Dlhá nad Oravou – Žilina 0:6 (0:4)
V poslednom zápase súťaže narazila Dlhá na družstvo Žiliny, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Hostia boli lepší po všetkých stránkach a to sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.
Trstená – K. N. Mesto 4:1 (2:1)
Góly: J. Buška 3, D. Štober
Domáci tím začal od úvodných minút obrovským tlakom, no tri výborné šance, ktoré volali po góle, ostali bez úspešného zakončenia. Do vedenia sa dostali domáci, ale od tohto okamihu prestali hrať, čo využili Kysučania na vyrovnávajúci gól. Potom sa Trstenčania prebrali a dokázali streliť vedúci gól. Po obrátke na ihrisku dominovali domáci a hosťom nedovolili už skoro nič.
T. Teplice – Liesek 1:4 (0:2)
Góly: T. Koleják 2, A. Kabáč, D. Poláček
Mladší žiaci Liesku boli v tomto zápase suverénne lepším tímom, čo potvrdili v 1. polčase dvoma strelenými gólmi. Po prestávke sa priebeh hry nezmenil, hostia udávali tempo hry a vsietili ešte dva góly.
Dlhá – Žilina 0:11 (0:6)
Aj v tomto zápase jednoznačne dominovali hostia zo Žiliny, keď využívali všetky svoje príležitosti a domácim nadelili jedenásť kúskov.

Lisková – Or. Veselé 0:4 (0:3)
Góly: Vojtas, Mušák, Vlošák, Budzeľ
V súboji tabuľkových susedov predčili hostia Liskovčanov najmä po technickej a fyzickej stránke. Svoj výborný výkon mužstvo Or. Veselého okorenilo štyrmi gólmi do siete domáceho brankára.
Nižná – Bziny odložené na pondelok 19. 6.
Lokca – Tvrdošín 1:1 (1:0)
Góly: Gerát za hostí
Hostia z Tvrdošína mali proti Lokci zvíťaziť, zahodili 4 až 5 gólových šancí.
Veličná – Martin B 0:10
Hosťujúci celok jednoznačne prevýšil Oravcov po všetkých herných stránkach a zaslúžene si odváža plný bodový zisk.
Lisková – Or. Veselé 3:3 (2:2)
Góly: Pňaček 2, Romaňák
Oravské Veselé bolo na trávniku lepším tímom, no doplatilo na nedôslednosť v bránení domácich hráčov.
Lokca – Tvrdošín 2:3 (2:1)
Góly za Tvrdošín: Reguly, Pikna, Gregorec M.,
Lokca nastúpila vo veľmi silnej zostave a už v desiatej sekunde sa ujala vedenia. Mladí Tvrdošínčania si zrejme mysleli, že sa im nemôže nič stať. Hneď na to sa im však podarilo vyrovnať, Lokca ale opätovne využila zaváhanie obrany hostí. V druhom polčase už hostia predviedli výkon, aký od nich očakáva tréner Gregorec a otočili stretnutie vo svoj prospech. V súťaži zaznamenali mladší žiaci z Tvrdošína jubilejný dvestý gól.
Veličná – Martin B 1:8 (1:1)
Gól domácich: Ľ. Kapusta
Domáci, rovnako ako ich starší rovesníci, nemali proti zdatnému súperovi veľkú šancu uspieť. Ich jediný gól strelil ešte v prvom dejstve Ľuboš Kapusta.

Autor: tf, tb, mš