Pekné počasie ich prilákalo okolo 150, ktoré sa s chuťou „vrhli“ na drôtovanie, maľovanie na chodníku, rezbárstvo, gelovanie, maľovanie na tvár, zapojili sa do rôznych súťaží, či tancov. Finančné prostriedky na podujatie získala Misia mladých z grantového programu Znižujeme prahy, vyhláseného nadáciou Intenda, ktorej cieľom je podporovať nízkoprahové zariadenia. A práve klubovňa Open Space, ktorú spravuje OZ Misia mladých je jediné nízkoprahové zariadenie tohoto typu na Orave.
Občianske združenie Misia mladých vzniklo pred tromi rokmi s myšlienkou vytvoriť v meste Tvrdošín priestor pre stretávanie sa všetkých mladých, hlavne pre „deti ulice“, túlajúce sa po meste, sídliskové deti. Mesto Tvrdošín poskytlo priestory a vybavenie klubovne získali mladí ľudia, ktorí Misiu založili z rôznych grantových programov. Vznikol tak „priestor“, kde môže prísť ktorýkoľvek mladý človek, rešpektujúc pravidlá klubu. „Misiou nazvali občianske združenie jej zakladatelia Anton Kulkovský, Peter Krššák, Zuzka Vaseková, Ľubka Čutková podľa činnosti misionárov, ktorí sa sústreďujú na najslabších, na tých ktorým treba pomôcť a prijať k sebe všetkých, ktorí prídu,“ hovorí Anton Michalica, súčasný predseda OZ. Tri roky trvania dokázali opodstatnenosť klubu. Chodieva tu mládež z celého mesta. Návšteva klubovne je alternatívou bezcieľneho túlania sa po meste najmä pre mládež zo sídliska Medvedzie, ktorá nemá chuť zapájať sa do organizovanej činnosti a chce ujsť na chvíľu z domu, kde sa spája alkohol s nezáujmom o deti, ale i pre deti, ktorým vyhovuje model správania sa, uplatňovaný organizátormi. Vyhovuje im prísť si zahrať pinpong, stolný futbal, šípky, počítačové hry alebo sa len tak porozprávať.
V súčasnosti je klubovňa otvorená 4 x týždenne (utorok, štvrtok, sobotu od 19:30 do 21:00 a v nedeľu od 15.00 do 17.00). Keďže počas týchto dní sú priestory klubovne plne obsadené, 5-krát do týždňa sa konajú klubové stretnutia mimo otváracích hodín, kde sa mladí ľudia rozprávajú, hrajú spoločenské hry alebo spoločne chodievajú na výlety. O klubovňu a jej chod sa stará 8 – 10 dobrovoľníkov. Mnohí z prvých dobrovoľníkov poodchádzali na vysoké školy, či maturujú. Prichádzajú však stále noví ľudia, je to dynamický proces. Zakladatelia OZ chceli pomáhať, vznikli tu naozajstné pevné priateľstvá, ktoré sú založené na hlbšom poznaní. „Je to veľká skúsenosť do ďalšieho života, znamená spoznávanie nových ľudí, možnosť vyskúšať si organizáciu aj väčších akcií, prehĺbenie duchovného života. Človek si v praxi vyskúša to, čo by niekedy v budúcnosti chcel robiť, o čom hovorí – čo je dobré. Konať dobro je v skutočnosti základná myšlienka. Aj keď ovocie našej práce neuvidíme hneď...V slušnom prostredí im poskytujeme možnosť rozhodnúť sa pre dobro a je to ich rozhodnutie,“ dodáva A. Michalica.
Veľký záujem o klubovú činnosť znižuje vekovú hranicu mladých ľudí, prichádzajúcich do klubu. Dnes ho navštevujú aj 12- roční. Pre nich a ďalších návštevníkov sa počas prázdnin zvýši počet otváracích hodín.