preferencie. Chcem sa veľmi poďakovať všetkým, ktorí Slovenskej národnej strane aj mne osobne dali svoje hlasy. V našom okrese sme získali veľkú podporu voličov a preferenčné hlasy, ktoré som získal, ma potešili. Teraz je dôležité, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať, či budeme vo vláde, alebo v opozícii. Od toho záleží, či budeme mať väčšie alebo menšie možnosti, aby sme naše sľuby mohli napĺňať. Jedno však chcem povedať: Vždy budem myslieť na Oravu a hájiť záujmy jej obyvateľov.“
Ján Kapala z Dolného Kubína, kandidát Kresťanskodemokratického hnutia, je s výsledkom volieb spokojný. „Naša strana dosiahla v Žilinskom kraji druhý najvyšší počet hlasov v rámci krajov celého Slovenska. Získali sme 10, 9%. Som rád, že toľkí voliči prišli k volebným urnám. Už viem, že do Národnej rady sa nedostanem. Podľa mojich informácií ma ľudia preferovali na päťdesiat percent, väčšinou krúžkovali prvých štyroch kandidátov na kandidátnych listinách,“ povedal J. Kapala, ktorý zostáva aj napriek tomu optimistom.
Jozef Miklušičák bol z výsledkov volieb veľmi sklamaný. Nie ani tak z toho, že bol „prekrúžkovaný“, ale z celkového volebného výsledku na Orave. Bol šokovaný tým, že Smer získal na kresťanskej Orave takú veľkú podporu, aj keď v Námestovskom okrese vyhral o púhe 4 hlasy. KDH však „prepadlo“ v Dolnokubínskom aj Tvrdošínskom okrese.
Vladimír Pavelka viac-menej predpokladal takýto výsledok volieb. Prekvapil ho však vysoký počet voličov Slotovej SNS. Ani ho nezaujímalo, či sa náhodou neprekrúžkoval do parlamentu. „Výsledky sú ešte len priebežné, takže sa netrhám. Dobrému čas neujde, vravím si.“