Predposledné kolo prinieslo až 6 remíz

Predposledné kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo „veľmi „zaujímavé výsledky. Zrodilo sa až 6 remíz, čo sa zrejme už dávno neprihodilo. Nečakal sa nerozhodný výsledok najmä v Trstenej a vo Vavrečke. Poradie tabuľky sa veľmi nezmenilo.

Veľký otáznik ešte vysí nad poslednou Oravskou Lesnou, ktorú môže pred vypadnutím zachrániť len prípadný postup druhého najlepšieho tímu súťaže.

ŽK: Šalata, F. Kasan, Hrkeľ, Brčák – Švába, Feranec, Majdiak
Zostava domácich: Hurák – Hrkeľ, Žuffa, Verníček, Hurák, Holmík, Bigoš, F. Kasan, Šalata, Brčák, M. Kasan
Domáci nastúpili na zápas oslabení o štyroch hráčov základnej jedenástky. Zápas bol vyrovnaný po všetkých stránkach. Domáci nastrelili v 1. polčase brvno a to isté sa podarilo aj hosťom v 2. polčase. Vavrečania si zakričali aj „gól“, no ten pre údajný ofsajd neplatil. Po vyrovnanom zápase sa obe mužstvá rozišli zmierlivo po bode. P. Žuffa

Párnica – Or. Poruba
3:2 (2:0)
Góly: Kalina, Koedam – Peter Hucko, Martin Čipčala
Zostava domácich: Smoleň – Šiška, Otruba, Kubačka, Vanko, Vlach, Koedam, Mahút, Slosarčík, Kalina, Paška, striedali: Bujňák, Datko, Hančiak
Zostava hostí: Kováč – Molnár, Peter Hucko, Martin Hucko, Hrúzik, Paprčka, Peter Dudáš, Anton Čipčala, Martin Čipčala, Milan Dudáš, Púplava, striedali:Tabačák, Brandýs
Susedské dolnooravské derby začali lepšie hostia, ktorí sa už v 4.min dostali do gólovej príležitosti, ktorú ale nevyužili. Domáci odpovedajú šancou Slosarčíka, ale taktiež bez gólu. Počas zápasu bola zreteľná územná prevaha hostí, ktorí rýchlou kombináciou na jeden dotyk prekonávali neistú domácu obranu. O tom, že futbal sa hrá na góly, a nie na šance, sa presvedčili domáci, keď sa po góle Koedama v 18. min dostali do vedenia. Hostia naďalej lepšie kombinovali, ale gólovo sa nepresadili. Na začiatku druhého polčasu sa do dvojgólového vedenia dostávajú domáci gólom kanoniera Kalinu. Domáci následne prestriedali mladšími hráčmi a hosťom sa podarilo znížiť na 2:1 v 56. min a následne vyrovnať v 68. min na 2:2. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, domáci Kalina krížnou prízemnou strelou z hranice 16-tky rozhodol o víťazstve domácich. Diváci videli pekný rušný futbal, keďže reálne už o nič nešlo. Hoci hostia mali dvojnásobok vyložených šancí, z Párnice cestovali bez bodu. Milan Hančiak

Lokca – Or. Podzámok 0:0
ŽK: Gemeľa, Oščadnický
Zostava domácich: Gemeľa – Bombjak, Kramarčík, Šatlák, I. Vajdiar, Jucha, Šváňa, Oščadnický, Bartoš, Kadavý, Jedinák, striedali: J. Vajdiar, Somora
Zostava hostí: Ončák – Jurovčík, Svýba, Holubčík, P. Maslo, Frančák, Chomistek, Brienik, Horňák, Sakmár, T. Maslo
Divákov: 50
Zápas sa odohrával zväčša na polovici hostí. Domáci si vytvorili niekoľko gólových šancí, no skórovať sa im nepodarilo. Hostia pohrozili v 30. min, ale ich pokus skončil iba na tyči. V 51. min sa domáci tím mohol ujať vedenia, no v rozhodujúcej chvíli sa v šestnástke pošmykol Jedinák. O 9 min nato zahrával v pokutovom území nepriamy kop Šváňa, ale nastrelil len múr. V 65. min zahrávalo hosťujúce družstvo priamy kop, no ich pokus skončil na brvne. Posledných 15 minút sa nieslo v tlaku domácich, ale už skórovať sa im nepodarilo.
J. Vajdiar ml.

Klin – Or. Lesná 1:1 (0:1)
Góly: Jadroň – Florek
ŽK: Úderník – Mazúch
Zostava domácich: Helebrant, Jadroň, Balek, Úderník, Stahoň, Ptačin, Bolibruch, Lipiak Miloš, Lipiak Michal, Úradník, Pisarčík
Zostava hostí: Račák, Murín Milan, Murín Tomáš, Tisoň, Krivulčík, Mazúch, Kvak, Kojda, Olbert, Vrábeľ, Florek Striedali: Podstavek
Divákov: 500
Úvod zápasu vyšiel lepšie Lesnej, keď už v 3. min Florek otvoril skóre. V ďalšom priebehu hry sa hralo medzi šestnástkami, hostia mali miernu prevahu. V druhom polčase sa domáci zlepšili, mali čo doháňať. Po rohovom kope bolo skóre vyrovnané na 1:1. Do konca zápasu mali obe mužstvá príležitosti, ktoré nedokázali využiť. Buď lopta letela mimo brány, alebo brankári stáli na svojom mieste. Karol Volf

Rabča – Kraľovany 1:1 (0:0)
Góly: Sivka – Kováč L.,
Zostava domácich: Košut, Harburd, Zbončák, Guzil, Sivka, Ivanka, Tropek, Kudlák, Brandís, Slovík, Kozák , Briššák, Kudiak
Zostava hostí: J. Had, M. Had, Kralovanský, Puvák, Gallo, Srník, Batuna, Farach, Marcinek, L. Kováč, J. Kováč
Hostia hrali technicky vyspelejší futbal - viac o sebe vedeli na ihrisku. Domáci tieto nedostatky nahrádzali bojovným prístupom. Celý zápas sa prakticky odohrával medzi šestnástkami s malým počtom šancí. Rabča aj po nepriaznivom stave, keď prehrávala, dokázala zmobilizovať svoje sily a vyrovnať. V hľadisku bolo množstvo divákov, ktorých nalákali kvalitné ceny, o ktoré sa mohli uchádzať. Jozef Havlíček

Trstená – Dlhá nad Oravou 1:1 (1:1)
Góly: Pánik – Jendrišek
Zostava domácich : Suroviak – Maniak, Gregorec, Koľeják, Maniak, Stropek, Krasuľa, Bednár, Pazúrik, Pánik, Hvolka, striedali:Bieľak, Palider
Zostava hostí: Novák – Spišiak, Capuliak, Hárezník, Murín, Kurčinka, Bočkaj, Haviar, Smolek, Jendrišek, Chladný, striedali: Šutta, Osadský, Murín
Domáci začali svižne, v 4. min teč Bednára končí na brvne. V 15. min sa do šance dostávajú hostia, domáci brankár chytá, no po chybnom odkope obrancu dostáva hostí do vedenia Jendrišek. Do ďalšej šance sa dostáva Hvolka, no gól nedal. Domáci vyrovnávajú strelou Pánika v 26. min. Neskôr sa uvoľnil Hvolka, prihráva Pánikovi, no lopta tesne míňa bránu.
Hostia mohli ísť do vedenia v 49. min, ale Suroviak chytá. Do dvoch streleckých pokusov sa dostáva Krasuľa, ale oba pokusy zneškodňuje Novák. Posledných 10 min dohrávajú domáci desiati, keď po zranení sa jedného z hráčov už nemohli prestriedať. Zápas bol dohraný v pokojnom tempe. Bol významný aj pre rozhodcu Jána Bukaia, ktorý odpískal tisíci súťažný zápas. Na „pozápasovom posedení“, ktoré pre neho usporiadali domáci hráči i funkcionári, zaželali mu mnoho úspechov v ďalšej rozhodcovskej kariére. Peter Medvecký

Leštiny – Zuberec 1:1 (0:1)
Góly: Krakovský – Maruniak
ŽK: Beran, Krakovský, Mačuha – Maruniak, Sojčák
Zostava domácich: Škrabák, Janotík, Halák, Košalník, Mačuha, Melicherčík, Beľo, Karkovský, Beran, Pangrác, striedali: Kampoš, Lažo
Zostava hostí: Kovalčík, Fandák, Tetík, Sojčák, Šišila, Juraň, Šišila Tomáš, Filek, Petrek, Maruniak, striedali: Šiška Miloš, Mačniak
Divákov: 90
Prvý polčas sa začal iniciatívou hostí, Leštiny začali hrať s pozmenenou zostavou. Na začiatku zápasu sa hralo s miernou prevahou hostí, bez žiadnej vážnejšej šance. Od 10. min sa hra začala vyrovnávať, ale aj tak mali celý prvý polčas hostia miernu prevahu. Ich diaľkové strely ale aj tak neboli nebezpečné. V 30. min z výkopu brankára hostí prebral loptu Šišila, sám sa dostal k brankárovi, ale s brankárom „lobol“ aj bránu. V 41. min Maruniak po centri prudko vystrelil z 25 m na bránu, brankára prekvapil a otvoril skóre. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci, hostia sa stiahli na vlastnú polovicu a tým dali domácim priestor. V 87. min po priamom kope domáci hlavou vyrovnali. Remíza je pre tento zápas spravodlivá, keďže prvý polčas mali prevahu hostia a druhý polčas domáci. Hostia si z tohto zápasu odviezli aspoň bod. J. Pangrác