V Trstenej sa už oslavoval postup do V. ligy

Jeden otáznik tohto súťažného ročníka v najvyššej oravskej súťaži je už vyriešený. Vedúca Trstená ostatnú nedeľu vo vlastnom prostredí deklasovala Vavrečku a keďže jej náskok pred dvoma poslednými kolami je dostatočný, môže už oslavovať postup do V. ligy.

Gólové hody boli aj pod Roháčmi, keď Zuberčania rozstrieľali Lokcu. Posledné dve kolá budú rozhodovať len o zostupujúcom mužstve. Ak z V. ligy nevypadne žiadny oravský kolektív, z I. triedy bude vypadávať len jeden celok. Posledná Oravská Lesná stráca len 5 bodov a tak má všetko vo svojich rukách.

Góly: Bednár, Pazúrik, Hvolka 2, Krasuľa, Gregorec 2
Zostava domácich: Suroviak, Maniak, Gregorec, Koleják, Vittek, Machajda, Jašica C, Bednár, Pazúrik, Pánik, Hvolka, striedali: Krasuľa, Maniak
Zostava hostí: Hurák, Paterek, Hrkeľ, Bigoš, Verníček, Kasan, Holmík, Seč, Šalata, Brčák, Bolibruch, striedali: Žuffa P.
Prvá minúta priniesla výbornú akciu domácich na jeden dotyk, ale strela Pánika smerovala vedľa. V 5. minúte strieľa z otočky Bednár po zemi k tyči, ale brankár výborným reflexívnym zákrokom strelu vyráža. V 6. minúte Pazúrik ďalekonosnou strelou mieri nad. V 8. minúte po skrumáži v pokutovom území otvára s prehľadom skóre Marcel Bednár. O tri minúty neskôr prestreľuje ten istý hráč bránu. Tesne pred prvou polovicou prvého dejstva po akcii na jeden dotyk strieľa Pazúrik, ale Hurák sa opäť vyznamenáva. Odvtedy sa hra premiestnila do stredu. V 42. minúte pohrozili hostia, keď sa po peknej akcii ocitol zoči-voči domácemu brankárovi Šalata, ale Suroviak jeho čistú šancu kryl. Cez prestávku došlo k striedaniu hosťujúceho brankára, keď sa Hurák v priebehu prvého polčasu zranil. Za Vavrečku sa musel postaviť do brány hráč z poľa a hostia dohrávali v desiatich. V 2. minúte strieľa Koleják, ale náhradný brankár zachraňuje. V 8. minúte zvyšuje skóre domáci Pipo Pazúrik, keď na jeho krížnu strelu z dvadsiatich metrov nemal brankár hostí šancu reagovať. O tri minúty neskôr po pätičke Pazúrika zvyšuje Hvolka už na 3:0. Vzápätí nahráva Krasuľa Gregorcovi a ten zvyšuje už na štvorgólový rozdiel. V 30. minúte po narážačke Hvolka, Koleják, Hvolka triafa posledný menovaný z 22 metrov horný roh brány, pričom tento gól môže kandidovať na gól mesiaca. Martin Krasuľa z otočky zaťažuje konto ďalším súperom. Záverečný gól patril po centri Hvolku Gregorcovi. Trstená si zaslúžila vyhrať a potvrdila postupovú definitívu. Vavrečka bojovala, pričom nepostavila najsilnejšiu zostavu. Peter Medvecký

Zuberec – Lokca 8:2 (5:0)
Góly: Petrek 3, Maruniak 2, M. Šiška, Jurčo, Šišila – Valčičák, Tuček
ŽK: Kramarčík, Kormaňák
Zostava domácich: Kovalčík – Fandák, Hucík, Tetík, E. Šiška, Jurčo, Mačniak, M. Šiška, Juráň, Petrek, Maruniak, striedali: Šišila, Filek
Zostava hostí: Gemeľa – Bombjak, Kramarčík, Šadlák, Vajdiar, Neveďal, Šváňa, Kormaňák, Šimulčík, Tuček, Jedinák, striedali: Peter Kekeľák, Pavol Kekeľák, Valčičák
Divákov: 300
V sychravom a studenom počasí to bol aspoň futbal, čo početnú divácku kulisu v Zuberci zahrial. Od začiatku zápasu sa obidve mužstvá s chuťou pustili do zápasu a pred oboma bránami bol dostatok vzruchu. Prvú šancu mali hostia v 5. min, ale gól nedali. Potom na ihrisku už kraľovali iba domáci futbalisti. Šikovnými útokmi rozleptávali obranu hostí a góly na seba nenechali dlho čakať. Hostí načal prudkou strelou v 24. min M. Šiška a z futbalistov Lokce sa stali štatisti. V rozmedzí desiatich minút dali domáci štyri góly. Všetky góly padli po učebnicových akciách. Pre Lokčanov bol polčasový hvizd rozhodcu spásou. Po prestriedaní do 2. polčasu Zuberčania, vedomí si veľkého vedenia, poľavili. V 47. min Petrek zavŕšil svoj hattrick, ale hostia dvoma zlepenými gólmi skorigovali na 6:2. Potom futbalisti spod Roháčov opäť ožili, na 7:2 dáva po vyšachovaní obrany Maruniak. V 85. min sa presadil aj striedajúci Šišila. Domáci skandujúc pýtali vytúženú desiatku, ale tá už nepadla. V Zuberci domáci potvrdili svoje postavenie v tabuľke a Lokci uštedrili vysokú prehru. Víťazstvo potešilo skrehnutých divákov, ktorí odchádzali z ihriska veľmi spokojní. M. Šiška

Dlhá – Kraľovany 0:0
ŽK: Murín
Zostava domácich: Novák – Spišiak, Capuliak, Hárezník, Murín, Kurčinka, Bočkaj, Haviar, Móres, Jendrišek, Chladný, striedali: Maslo, Osadský
Zostava hostí: Kubinda - Marcinek, Braňo Kraľovanský, Gallo, Miroslav Had st., Váňa, Miroslav Had ml., Cárach, Kováč, Herko, Vojtko, Marián Kraľovanský
Dlhá začala lepšie, Haviar po rýchlej akcii strieľa tesne mimo. Nasleduje Harezníkova strela, ktorú ale brankár chytá. Postupne sa osmelili aj Kraľovany, ale ich sporadické akcie gólom neskončili. Najlepšiu šancu hostí nepremenil v 37. min Kraľovanský, ktorého strela minula bránu len o kúsok. Dlhá odpovedala Jendriškovou strelou nad bránu. V druhom polčase pohrozili domáci Harezníkom, ktorého strelu vykopol spred odkrytej brány obranca hostí. Aktivita domácich pokračovala ďalej, výbornú šancu mal v 85. min Maslo, ktorého hlavičku vyrazil brankár. Domáci opäť stratili doma body, no Kraľovany si poctivým celozápasovým prístupom bod zaslúžili. Miroslav Kuva

Or. Podzámok – Párnica 3:0 (1:0)
Góly: Sakmár, Maslo
ŽK: Otruba
Zostava domácich: Ončák, Holubčík, Chlíba, Braňák, Jurovčík, Horňák, Chomistek, Maslo, Brienik, Kňazúr, Sakmár, striedal: Požár
Veľmi nepriaznivé počasie malo v tomto zápase rozhodujúce slovo. Kombinácia silného vetra, dažďa a chladu mala veľký vplyv na výkon hráčov. Ako sa nakoniec ukázalo, lepšie to zvládli hráči Oravského Podzámku. Zo začiatku zápasu mali šancu domáci útočníci Brienik a Sakmár, lopte sa však do brány nechcelo. Neskôr mal šancu Kalina, no hlavou minul. Otvoriť skóre sa podarilo až v 35. min, keď Sakmár hlavičkou triafa bránu. V druhom polčase prejavovali viac aktivity domáci, čo sa odrazilo aj na väčšom počte vytvorených šancí. Sakmár strelil ešte jeden gól a o niekoľko minút neskôr prihrával Maslovi na záverečný. Ján Holubčík

Or. Poruba – Rabča 2:2 (0:1)
Góly: M. Čipčala, Púplava – T. Sivka 2
ŽK: Jagnešák, Sivka, Kozák
Zostava domácich: Kováč – J. Kiša, Strapec, P. Hucko, Molnár, Paprčka, P. Dudáš, P. Kiša, M. Čipčala, Púplava, M. Dudáš, striedali: Tabačák, A. Čipčala, Hrúzik
Zostava hostí: Košút – Zboňák, Krivanka, Kutlák, Brandys, Jagnešák, Chutniak, Slovík, Kozák, Sivka, Gužík, striedali: Herud, Pindiak, Kovalíček, Fernéza
Na rozmočenom trávniku spálil už v úvodných minútach tutovku Milan Dudáš. To akoby predznamenalo festival zahodených šancí na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia z rýchleho protiútoku, ktorý úspešne zakončil Sivka. V tejto fáze boli aktívnejší Rabčania, no neskôr sa hra vyrovnala. Domácu obranu zamestnávali najmä nebezpečné útoky hostí, ale tie už v 1. polčase gólovo neskončili. Hneď po obrátke domáci vyrovnávajú, keď sa po prihrávke Púplavu presadil M. Čipčala. Aj ďalšie šance na oboch stranách volali po góle, ale stav sa menil až v záverečných minútach zápasu. Rabčania sa opäť presadili Sivkom, ktorý utiekol neistej obrane a dostáva hostí do jednogólového vedenia. Snaha domácich o vyrovnanie bola korunovaná v 90. min Púplavom. Anton Čipčala

Or. Veselé – Klin 5:2 (3:0)
Góly: Viatrák 2, Čajka, Madleňák, Feranec Marcel – Pisarčík, Bolibruch
Zostava domácich: Beňadik, Uhliarik, Švába, Feranec, Graňák, Majdiak, Madleňák, Pisarčík, Čajka, Feranec, Viatrak, striedali: Kumor, Kromka
Zostava hostí: Meško, Jadroň, Ballek, Úradník, Stahoň, Lipiak, Bolibruch, Lipiak, Svetloššák, Pisarčík, Úradník, striedali: Ptačin, Fenik
Na mokrom teréne sa hral futbal prakticky len dvadsať minút. Domáci v prvých 15 minútach Kliňanov priam zvierali a v tomto časovom úseku sa im podarilo streliť tri góly. Nebyť zahodenej hlavičky F. Čajku, mohol byť rozdiel ešte vyšší. Prvý gól strelil Michal Madleňák. Oravské Veselé zvyšovalo po prihrávke Čajku na Viatraka a tretí gól padol z priameho kopu Františka Čajku. Po krušných chvíľach hneď z úvodu polčasu sa prvé dejstvo len dohrávalo. V druhom polčase zahadzovali domáci množstvo šancí. Skrátka, druhé dejstvo domácim nevyšlo podľa predstáv. Zápas vyzeral, akoby sa stále iba dohrával. Marcel Feranec zvýšil na 4:0, ale Pisarčík zo strany hostí znížil na 4:1. Na 5:1 zvýšil svojím druhým gólom v zápase Viatrak. Na konečných 5:2 znížil Bolibruch. Z pohľadu diváka sa hral len priemerný zápas Dušan Rejduga

Or. Lesná – Leštiny 1:1 (0:0)
Góly: Kulich – Michna
Zostava domácich: Račák – Murín, Krivulčík, M. Turoň, Noga, Kojda, Podstavek, Olbert, Florek, Vrábeľ, Kulich, striedal: J. Turoň
Zostava hostí: Škrabák – Janotík, Halák, Koval, Maťuha, Melicherčík, Belo, Klener, Hudák, Domáň, Michna, striedali: Kořalník, Kampoš
Divákov: 50
Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý počas celého zápasu komplikoval rozohrávku, viazla kombinácia, celý 1. polčas sa hralo viac-menej medzi šestnástkami. V 2. polčase domáci súpera pritlačili, z čoho vzišiel gól v 60. min, ktorý strieľa Kulich. Ten istý hráč následne nepremenil vyloženú šancu a ďalšiu tutovku nepremenil ani Olbert. Nevyužité šance domácich boli potrestané gólom Michnu desať minút pred konečným hvizdom rozhodcu. V závere domáci futbalisti vystupňovali svoje úsilie, ale víťazný gól a tri body im to už neprinieslo. (kv)