Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín
ŽIACKY FUTBAL

Výber Oravy opäť nesklamal

V utorok 23. mája sa konal medzioblastný futbalový turnaj mladších žiakov v Žabokrekoch. Zúčastnili sa ho ako zvyčajne výbery Turca, Oravy a Liptova. Cieľom tohto turnaja je vybrať spomedzi mužstiev najlepších hráčov. Tí neskôr vytvoria družstvo, ktoré sa

následne zúčastní ďalšieho selektívneho turnaja. Z Oravy boli nominovaní Ján Krišanda, Ľubomír Laura (obaja Dolný Kubín), Jozef Melek (Námestovo), Ján Beňuš (Bziny), Juraj Buška (Trstená), Tomáš Reguly (Tvrdošín). Ako náhradníci sa môžu do výberu ešte dostať Marek Frelich (Trstená) a Michal Trabalík (Dolný Kubín).

Výber Turca - Výber Oravy 1:3 (0:2)
Góly: Michal Trabalík, Juraj Buška 2
V úvodnom zápase turnaja sa stretli tradiční rivali. Úvodné minúty boli v znamení oťukávania. Ako prví pohrozili domáci, keď jeho útočník postupoval sám na brankára Mareka Frelicha, ktorý výborne vybehol a zneškodnil gólovú príležitosť. Potvrdilo sa opäť známe nedáš - dostaneš, keď unikol Tomáš Reguly a Michal Trabalík dostal Oravcov do vedenia. Naďalej sa domáci snažili vyrovnať, ale hostia umnou a disciplinovanou hrou nedovolili domácim sa dostať do vážnejšej príležitosti. Naopak boli to znova hostia, keď Ľubomír Laura ideálne vysunul Juraja Bušku, ktorý popri brankárovi zvýšil na 0:2. O 7 minút neskôr sa Oravci ujímajú už trojgolóveho vedenia. Dvojica útočníkov zamotala hlavu obrane domácich, Tomáš Reguli ideálne naservíroval loptu Jurajovi Buškovi, ktorý vsietil tretí gól hostí. Domáci tím stačil už iba znížiť dve minúty pred koncom zápasu po zaváhaní obrany.

Výber Liptova – Výber Oravy 2:1 (1:1)
Góly: Juraj Buška
Oravci nastúpili na tento zápas hneď po odohraní zápasu s výberom Turca, čo bolo badať aj na ich výkone. Liptáci začali aktívne, zatlačili Oravcov na vlastnú polovičku, dokázali si vypracovať sľubné šance, ktoré buď nevyužili, alebo ich zneškodnil Marek Frelich. Postupom času Oravci pridali na aktivite smerom dopredu. V 15. min postupoval sám na brankára Juraj Buška, ale svoju príležitosť nevyužil. O 5 min neskôr si to vynahradil, keď ho ideálne vysunul Ľubomír Laura a Juraj Buška dostal Oravcov do vedenia. Liptákom sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať na 1:1 po skrumáži v šestnástke hostí. V 2. polčase sa hral vyrovnaný futbal, no napriek tomu sa Liptáci ujali vedenia. Po tomto góle s pribúdajúcimi minútami pritlačili Oravci Liptákov na ich polovičku. Vyrovnať mohol najprv Juraj Buška, keď postupoval sám na brankára od polovičky, ale v poslednej chvíli mu vypichol loptu obranca. Ďalšie dve príležitosti si vypracoval hosťujúci tím, ktoré Michal Trabalík nevyužil a zápas skončil 2:1.
Výber Liptova – Výber Turca 3:1 (0:1)