Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia

III. liga starší dorast Námestovo – Bytča 0:5 (0:2) Poslední Námestovčania utrpeli ďalšiu vysokú prehru, ktorú im tentoraz nadelila Bytča.

Námestovo – Bytča 0:5 (0:2)
Poslední Námestovčania utrpeli ďalšiu vysokú prehru, ktorú im tentoraz nadelila Bytča. Dva zbytočné góly z kategórie lacných inkasoval brankár domácich, ktoré však neovplyvnili vážnejšie priebeh hry.
Dolný Kubín – Čierny Balog
4:0 (3:0)
Góly: Hutko 2, Lejko 2
Ako prví pohrozili hostia v 15. min, keď nebezpečnú situáciu Papiak za pomoci obrany vyriešil. Domáci udreli hneď z prvej peknej akcie, po osi Jašica, Revaj dáva Lejko na 1:0. V 26. min sa Hutko zbavil na šestnástke 2 hráčov a zvýšil na 2:0. Hostia opäť pohrozili iba strelami, jednu z nich Papiak iba s námahou vytlačil nad brvno. Ku koncu 1. polčasu sa prezentoval Hutko krásnou strelou z 20 m a uzavrel skóre zápasu. V 2. polčase mal blízko hattricku Hutko, no jeho bomba skončila však len na brvne. V 58. min boli v šanci Hutko aj Lejko, ale obaja nedali. O 4 minúty nato po Hutkovej prihrávke dáva Lejko už na 4:0. Hostia sa snažili niečo vymyslieť, často strieľali, ale na gól to nestačilo. Naopak domáci mohli v 82. min pridať piaty gól, no Móres a Mihálik neprekonali brankára hostí.
Námestovo – Bytča 2:2 (0:1)
Góly: Buška 2
Mladší dorastenci dokázali vyrovnať už pre nich stratený zápas. Hostia vyhrávali už dvojgólovým rozdielom, ale podarilo sa im ešte v posledných minútach vyrovnať.
1:0 (0:0)
Gól: Buška
Domáci od úvodného hvizdu začali aktívne, no strely Farka a Lacha mierili iba nad bránu. V 1. polčase boli obe mužstvá vyrovnané. V 2. polčase sa predsa domáci dočkali a to v 58. min po peknej akcii v strede ihriska strelil vedúci gól Buška. Výbornou strelou sa ešte blysol Kľučka, ale brankár ju s námahou kryl. Na konci zápasu pohrozili dvoma nebezpečnými akciami aj hostia, ale brankár Osatský nepustil už loptu za svoju chrbát.

Rabča – Zuberec 2:1 (1:1)
Gól za hostí: O. Jurčo
Derby zápas bol vyrovnaný a s množstvom šancí na oboch stranách. O víťazstve rozhodol bojovnejší duch domácich.
M. Čepčín – Trstená 2:2 (0:1)
Góly: P. Gelčinský, J. Letaši
Hostia z Trstenej nedokázali udržať dvojgólový náskok, o ktorý ich pripravil aj malou mierou rozhodca.
Nižná – Palúdzka 1:0 (0:0)
Gól: Matejek
Domáci hrali lepší a technickejší futbal ako hostia. Dokázali sa však presadiť iba raz, keď sa presadil Matejek.
Or. Jasenica – Tvrdošín 4:0
(0:0)
Góly: M. Pavčo, Zanovit, Kubizna, Farský
Po nervóznom 1. polčase predčil domáci tím hostí v 2. polčase vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhral.
Dolný Kubín – Ružomberok
0:6 (0:4)
Už v úvodných minútach sa vedenia ujalo mužstvo z Ružomberka. Strela hráča hostí z 25 m od šibenice nedala brankárovi žiadnu šancu. Domáci takisto pohrozili strelou Križana zo šestnástky, ktorá však minula svoj cieľ. V 8. min zvyšujú hostia stav na 0:2, keď unikol hosťujúci útočník, spätnou prihrávkou našiel spoluhráča a ten nedal šancu brankárovi. Domáci tím hral v strede ihriska so súperom vyrovnanú partiu, ale rozhodol väčší dôraz v pokutovom území. Domáci mali dve vyložené šance, ktoré Patrik Marer najprv po prihrávke Tunegu a potom po centri Križana nevyužil. Hostia ešte ďalšími dvoma gólmi uzavreli gólový účet 1. polčasu, ktorý bol vzhľadom na priebeh zápasu krutý. Keďže po 1. polčase bolo už rozhodnuté, v 2. polčase sa tempo hry vypustilo a zápas sa ako keby len dohrával.
1:1 (0:0)
Gól: J. Maruniak
V bojovnom zápase získali domáci cennú remízu. Z domáceho družstva mal prvú príležitosť D. Laštík, ale brankára neprekvapil. Aj hostia mali náznaky príležitostí, ale tie Drígeľ zneškodnil. V 40. min sa ujali Ružomberčania vedenia strelou z vnútra šestnástky. Domáci bojovali až do záverečných minút, čo sa im aj vyplatilo. V poslednej minúte po prihrávke Otrubu sa Maruniak nemýlil a vyrovnal na konečných 1:1.

Liesek – Z. Poruba 1:1 (1:1)
Gól: M. Chovančák
Do Liesku pricestovala posledná Z. Poruba a očakával sa teda zápas o záchranu, keďže podobné problémy majú aj domáci. Lepšie začali domáci, no ich šance ostali nevyužité. Ako prví udreli hostia z priameho kopu takmer z 30 m. Domáci odpovedali v 20. min, keď prekrásnym lobom prekonal brankára Chovančák. V 2. polčase sa priebeh hry nemenil, domáci tlačili, ale bez úspechu. Za zmienku ešte stojí možnosť Kolejáka, ktorý postupoval sám na brankára, ale nepremenil.
K. N. Mesto – Dlhá 2:2 (1:1)
Góly: Bakoš, Gerát
Obe mužstvá predvádzali bojovný futbal, i keď viacej príležitostí si vypracovali hostia. Na oboch stranách padali góly po chybách obrany alebo brankárov.
Námestovo – Trstená 7:0 (4:0)
Góly: M. Remeš 2, R. Kojs 2, M. Čiernik, Cubinek, Mihaliak
Derby zápas mal jednoznačný priebeh a Námestovčania rozhodli o výsledku už v 1. polčase.
Liesek – Z. Poruba 3:0 (1:0)
Góly: D. Tješ, T. Koleják, M. Dreveňák
Domáci začali tlakom a z množstva príležitosti, ktoré mali, dokázali premeniť iba jednu. V 2. polčase sa na hre nič nezmenilo, domáci tím bol aktívnejší, čo okorenil ešte dvoma gólmi.
K. N. Mesto – Dlhá 2:3 (1:2)
Góly: P. Špavor, M. Špavor, P. Bakoš
Zápas ovplyvňoval silný vietor, no napriek tomu sa hral výborný futbal. Hostia rozhodli o svojom víťazstve až dve minúty pred koncom zápasu.
Námestovo – Trstená 0:0
Námestovo môžu mrzieť najmä zahodené šance v 2. polčase, kde mali asi 5 vyložených šancí. Trstená sa dostávala do príležitosti len sporadicky.

Bziny – Veličná 1:1 (1:1)
Góly: Jablonský – Stroka
V Bzinách sa hral zápas o posledné miesto v tabuľke. Lepšie začali hostia, keď sa presadil Stroka. Potom domáci zvýšili aktivitu, ktorá bola premenená na gól Jablonského. Po prestávke sa hral zápas iba medzi šestnástkami bez vážnejších gólových príležitostí.
Sučany – Lokca 1:1 (0:0)
Gól: Ľ. Ondrek (11m)
Prvý polčas bol opatrný z oboch strán, hra prebiehala najmä v strede ihriska. Po zmene strán sa tempo hry zrýchlilo a domáci sa hneď v úvode ujali vedenia. O 5 min neskôr sa hosťom podarilo vyrovnať z pokutového kopu, ktorý premenil Ondrek. V závere hostí podržal skvelými zákrokmi brankár Jadroň.
Or. Veselé – Sv. Kríž 5:0 (1:0)
Góly: Vonšák 2, Vojtas, Hlušák, Kvasničák
Starší žiaci Or. Veselého potvrdili úlohu favorita a Svätému Krížu nadelili päť gólov.
Rabča – Nižná 2:5 (1:2)
Góly: T. Dedinský 3,
M. Dolník 2
Celý zápas boli hostia lepší, kontrolovali priebeh a domácich púšťali iba do ojedinelých šancí. Nižná svoju prevahu premenila do piatich strelených gólov a zaslúžene si odváža tri body.
Bziny – Veličná 5:0 (1:0)
Góly: Šubjak, E. Bugan 2, M. Bugan, P. Ľubor
Domáci počas celého zápasu hrali na polovičke hostí. V 1. polčase sa trápili najmä v koncovke, ale v 2. polčase sa ich efektivita zlepšila.
Sučany – Lokca 0:3 (0:1)
Góly: Verníček, Vajdiar, Kastali
Hostia nepúšťali domácich do vážnejších šancí a loptu držali na svojich kopačkách. Všetky tri góly padli po rohových kopoch a hlavičkách dobiehajúcich hráčov Lokce.
Or. Veselé – Sv. Kríž 12:0
(4:0)
Góly: Tomašák 2, Mušák 2, Stašák 2, Pňaček 2, Vojtas, Gočal, Pisarčík, Kumor
Ani mladší žiaci nenechali nič na náhodu a svojmu súperovi nasúkali dvanásť pekných gólov.
Rabča – Nižná 3:1 (1:0)
Gól: P. Jurovčík
V 1. polčase dominovali jednoznačne Rabčania, no vsietili iba jeden gól. V 2. polčase sa hra vyrovnala, no v tíme hostí sa však prejavila menšia výšková prevaha.