Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Námestovo – Bánová 1:3 (0:2)
Gól: Rehm
Hostia z Bánovej podali disciplinovaný výkon a svojho súpera predčili najmä po fyzickej stránke. Domáci nekládli žiadny odpor a hostia s prehľadom vyhrali.
Dolný Kubín – Kysucké Nové Mesto 6:1 (2:0)
Góly: M. Lejko 3, Feranc, Hutko, Mihálik
Domáci tím začal dobre a už v 5. min Ferancova tečovaná strela končí v sieti. V 14. min na výkop Papiaka si dobre nabehol Hutko a prehodil brankára – 2:0. Domáci naďalej hýrili aktivitou, Mihálikova strela volala tiež po góle, no nastrelil iba tyč. Peknú strelu zo vzduchu v 28. min vyslal Jašica, ale brankár ju kryl. Aj v 2. polčase pokračovali domáci v tlaku, darilo sa im kombinovať a pribúdali aj góly. V 53. min po rohovom kope zvyšuje hlavou Lejko na 3:0. O päť minút nato opäť Lejko posiela domácich do štvorgólového vedenia. V 68. min pridal Mihálik piaty gól. O dve minúty neskôr Feranc pekne potiahol loptu, prihral Revajovi, jeho prudkú strelu brankár vyrazil, ale dobiehajúci Lejko prestrelil. V 80. min zavŕšil svoj hetrik Lejko po prihrávke Mihálika. Hostia sa dočkali čestného gólu v 82. min po rohovom kope a upravili výsledok na konečných 6:1.
Námestovo – Bánová 1:1 (0:1)
Gól: Holub
Námestovčania podali opäť slabý výkon, no v tomto prípade stačil aspoň na bod. Vyrovnávajúci gól strelili v poslednej minúte, keď po strele do brvna dorazil loptu do brány Holub.
Dolný Kubín – Kysucké Nové Mesto 4:0 (1:0)
Góly: R. Dzurek, S. Kľučka, Ľ. Ciruľ, Buška
Domáci vyrukovali na hostí veľkým tlakom a vytvorili si dobré gólové príležitosti. Už v 8. min otvára skóre zápasu Dzurek po peknej akcii Bušku. Domáci sa potom uspokojili s výsledkom, hosťujúce mužstvo vyrovnalo hru a dostalo sa do dvoch vyložených šancí. Tie však nedokázali využiť. Domáci tím mal raketový nástup do 2. polčasu, keď v priebehu štyroch minút strelil dva góly. O prvý gól sa postaral S. Kľučka po peknej kombinácii celého mužstva a druhý padol po rohovom kope Bombjaka, ktorý našiel Ciruľa, no ten hlavou najprv trafil brvno, ale v zapätí dorazil loptu do brány. V 60. min po pekne zohratej akcii Buška zvyšuje na 4:0. Domáci mali v 2. polčasu územnú prevahu, hrali omnoho lepšie ako v 1. dejstve. Za predvedený výkon si zaslúži pochvalu celé mužstvo, no najmä Laštík, Farko, Koráb, Kubacka.

Zuberec – Krásno 5:3 (2:3)
Góly: Juráň 2, Jurčo, M. Filek, Matlák
V 1. polčase to bolo ako na hojdačke, no v 2. polčase už domáci tím nedal hosťom pochybovať, že všetky tri body ostanú doma. Zuberčania vyhrali hlavne vďaka väčšej bojovnosti.
V. liga
Oravský Biely Potok – Oravská Jasenica 1:0 (0:0)
Zápas bol počas celého zápasu vyrovnaný, no priebehu napomáhal aj rozhodca svojimi verdiktami proti hosťom.
Sučany – Nižná 1:0 (0:0)
Zápas bol v réžii Nižnej, hostia si vypracovali množstvo gólových šancí, ale tie končili iba mimo brány.
Trstená – Vrútky 4:0 (2:0)
Góly: Š. Vajdečka 2, Paldia, Václavík (11m)
Podbrezová – Dolný Kubín
1:1 (0:1)
Gól: V. Jašica
Hostia proti favoritovi súťaže začali veľmi dobre. Od úvodných minút zaskočili aktívnou hrou, ktorú korunovali v 15. min gólom Jašicu. Domáci tím bol zaskočený a do konca 1. polčasu si nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť. V 2. polčase sa domáci snažili otočiť skóre zápasu, vytvorili si územnú prevahu, ale naopak boli to hostia, ktorí mohli zvýšiť vedenie. Kozáčik postupoval sám na brankára, ale zozadu bol faulovaný, pričom domáci hráč nedostal červenú kartu. Šanca Bartoša tiež volala po góle, ktorú však po bezprostrednej blízkosti trestuhodne zahodil. Keď sa už zdalo, že hosťujúce družstvo si odvezie všetky tri body, súper v nadstavenom čase vyrovnal.
5:1 (3:0)
Gól: Vorčák
Domáci hráči boli od začiatku aktívnejší a vypracovali si mnoho gólových šancí. Góly v 1. polčase padli po chybách v strede obrany. Po zmene strán sa hra hostí zlepšila, ale to už nestačilo na lepší výsledok.
Trstená – Kysucký Lieskovec
3:0 (2:0)
Góly: J. Kubek 3
Aj keď domáci zvíťazili o tri góly, konečný výsledok mohol byť ešte vyšší. Domáci tím predčil svojho súpera najmä po fyzickej stránke.
Zborov – Námestovo 2:2 (2:1)
Góly: R. Kojs 2
Domáci sa ujali vedenia po hrubej chybe brankára hostí. Námestovčania vyrovnali hneď z protiútoku. Ďalší gól hostia inkasovali po chybe obrany. V 2. polčase sa hra vyrovnala, no hostia dokázali vyrovnať z rohového kopu.
Dlhá – Ružomberok B 0:1 (0:0)
O výsledku zápasu rozhodol Ružomberok v posledných minútach, čím pripravil domácich o dobrý výsledok.
Liesek – Krásno 3:2 (1:1)
Góly: M. Vavrek, M. Jašurka, D. Lužbeťák
Domáci, vedomí si nebezpečenstva zostupu, sa do hostí zahryzli hneď od začiatku. Už v 2. min sa ujali vedenia, ale súper hneď nato odpovedal a vyrovnal. Po obrátke sa ako prví presadili hostia, no domáci tím to ešte viac povzbudilo. Na vedúci gól hostí odpovedali dvoma gólmi a nepriaznivý stav otočil vo svoj prospech.
9:0 (6:0)
Góly: J. Buška 3, D. Štrober 3, M. Šurina 2, D. Zeman
O víťazovi tohto zápasu bolo rozhodnuté už po 1. polčase, domáci nasúkali hosťom šesť gólov. V 2. polčase chcel každý z hráčov skórovať, no podarilo sa to už iba tri razy.
Zborov – Námestovo 1:3 (0:2)
Góly: P. Lingeš 2, A. Hrkeľ
I keď domáci boli lepší, o zápase rozhodla najmä bojovnosť Námestovčanov.
Dlhá – Ružomberok B 2:5 (1:4)
Góly: D. Capuliak, P. Bakoš
Ružomberčania boli futbalovejší a to rozhodlo o výsledku zápasu.
Liesek – Krásno 5:2 (1:0)
Góly: E. Ondrík 2, D. Polaček, M. Macák, D. Tješ
Domáci hneď od úvodu vyvinuli veľký tlak a podarilo sa im aj skórovať Ondríkom. V 2. polčase domáci tím suverénne udával tempo hry a po umnej kombinačnej hre zaslúžene zvíťazil.

Nižná – Lisková 1:3 (0:3)
Gól: Mikulaj
V 1. polčase zaskočili hostia domácich lepším pohybom, čo sa odzrkadlilo aj v konečnom skóre 1. polčasu. V 2. dejstve sa domáce družstvo síce snažilo, ale bez väčšej efektivity.
Lokca – Oravské Veselé 0:4 (0:3)
Góly: M.Gocal, M.Musak, T.Kocur, J.Vojtas
Domáci sa v 1. polčase len bránili tlaku hostí, ktorí boli jednoznačne lepším mužstvom a rozhodli už o výsledku zápasu. V 2. polčase zlepšili domáci hru, ale do vážnejších šancí ich hostia nepustili.
Veličná – Sučany 2:2 (2:0)
Góly: Murín, Veselovský
Vo Veličnej sa hral tvrdý futbal, ktorý rozhodca púšťal. Domáci prehospodárili dvojgólový náskok, keď hostia vyrovnali dve minúty pred koncom zápasu.
Martin B – Bziny 8:0 (2:0)
Domáci ako vedúce mužstvo nepustilo hostí do vážnejších príležitostí. V 2. polčase nevládali hostia držať krok s domácim tímom najmä po kondičnej stránke a skóre narastalo.
Tvrdošín – Liptovský Hrádok
6:2 (5:0)
Góly: Prokop 5, Adamča
Domáci mali počas 1. polčasu územnú prevahu a hostí nepustili do vážnejšej šance. Svoj výkon v 1. polčase dokázali pretaviť do piatich strelených gólov. Po zmene strán začali domáci pasívne a hostia znížili na 5:2. No potom opäť prevažoval domáci tím a strelil ešte šiesty gól.
Nižná – Lisková 1:2 (0:0)
Gól: E. Žuffa
Proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi sa nižší hráči Nižnej len ťažko presadzovali. Domácim nepomohlo ani bojové zanietenie. Obidva góly v sieti domáceho tímu padli po štandardných situáciách.
Lokca – Oravské Veselé 3:1
(2:1)
Góly: T. Vernicek, D. Kastali, J. Simulcik - M. Smondek
Domáci sa na začiatku dostali do dvojgólového vedenia a udávali tempo hry. Hostia odpovedali z pokutového kopu. Po obrátke sa hra odvíjala väčšinou v strede a domáci upravili na konečných 3:1 z 11m.
Veličná – Sučany 1:2 (0:1)
Gól: A. Prílepok
Hostia prevažovali nad svojím súperom a nepúšťali ho k vážnejším šanciam. Veličnej sa podarilo znížiť, ale to už na bodový zisk nestačilo.
Martin B – Bziny 3:0 (2:0)
Hosťujúce družstvo bolo domácim vyrovnaným súperom a hralo s nimi vyrovnanú partiu. Domáci využívali svoje príležitosti, no naopak Bzinčania nedokázali využiť ani jednu vyloženú šancu.

19:0 (10:0)
Góly: T. Reguly 7, Matúš Gregorec 3, Milan Ferenčík 2, P. Huraj 2, Michal Gregorec, F. Janček, M. Bača, J. Štrbáň, J. Planieta
Zápas mal jednoznačný priebeh. Na trávniku dominovali domáci proti slabučkému súperovi z Liptovského Hrádku. Svoju dominanciu na ihrisku okorenili devätnástimi gólmi a hostí poslali domov s výpraskom.