Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky
FLORBAL

Florbalisti z Nižnej opäť medzinárodne

V stredu 17. mája sa florbalisti z Nižnej stretli v športovej hale Gorce v Nowom Targu s družobnou školou z Ludzmierza. Na programe boli 4 zápasy. Ako prvé sa predstavili dievčatá U14.

Hráčky z Nižnej nenechali nič na náhodu a zaslúžene zvíťazili vysoko 5:0 po polčase 3:0.
Góly: A.Tuková 2, V. Paňková 2, I. Tomkuliaková.
Zostava: Mária Černá, Zuzana Rosinová, Veronika Paňková, Andrea Paňková, Jana Plevová
Dominika Horská, Alžbeta Tuková, Ivana Tomkuliaková, Adrianna Meszárošová a Lucia Dreveniaková
Na druhý zápas nastúpili chlapci U15 Nižná proti dievčatám U17 z Ludzmierza (minuloročné majsterky Poľska). Po vyrovnanom dueli v prvom polčase 3:1, dokázali v druhom polčase tempo ešte vystupňovať a získali druhé víťazstvo pre Nižnú v pomere 7:2.
Góly: M. Dedinský 2, J. Kuboš 2, J. Šurin 2, P. Ulrich.
Zostava: Matúš Staroň, Matúš Medžo, Marek Dedinský, Jakub Kuboš, Erik Žuffa, Jakub Šurin, Simon Pánči, Patrik Ulrich a Peter Čuporák.

Na tretí zápas nastúpili chlapci U13 Nižná proti chlapcom U14 Nowy Targ a po veľmi vyrovnanom priebehu zápasu získali 3 body pre Nižnú, keď zvíťazili 9:7 (1:2).
Góly: T. Reguly 6, P. Jurovčík 2, M. Latka.
Zostava: Matúš Staroň, Tomáš Reguly, Tomáš Bača, Martin Latka, Matúš Lucký, Patrik Jurovčík, Jakub Čáni, Dávid Hlavaj a Marián Klimčík.
V poslednom zápase sa stretli chlapci U17 Nižná (3. na MSR 2006) s U17 z Ludzmierza (účastník majstrovstiev Poľska, ktoré sa uskutočnia o 2 týždne). Zápas bol ozdobou podujatia, obaja súperi predvádzali kvalitnú hru. Nižná viedla po polčase 4:1 a zdalo sa byť rozhodnuté. Druhý polčas bol opakom prvého a súper 1 minútu pred koncom vyrovnal na 5:5. Po vyrovnávajúcom góle chlapci z Nižnej „zatvorili“ súpera na jeho polovici a už tradične zaúradoval Timotej Dedinský, ktorý 5 sek pred koncom zápasu strelil rozhodujúci gól.
Získali sme tak celkové víťazstvo Nižná – Ludzmierz 4:0.
Góly: T. Dedinský 3, M. Seman, J. Mikulaj, Š. Abík
Zostava: Patrik Dolník, Timotej Dedinský, Juraj Mikulaj, Filip Gruchalák, Ján Britaňák
Pavol Zeman, Mário Seman a Šimon Abík.

Priatelia z Ludzmierza prídu na návštevu do Nižnej začiatkom júna, kedy budú školy súťažiť vo minifutbale, korfbale, volejbale a stolnom tenise. Ďakujeme deťom za predvedený výkon a vzornú reprezentáciu školy, klubu i obce Nižná.