Nedeľa, 15. september, 2019 | Meniny má Jolana

Radvaň B – Dolný Kubín 1:3 (0:0)
Góly: M. Lejko, M. Lach, Š. Revaj
Na umelej tráve v Radvani si hostia vytvorili trvalú prevahu, ale opäť mali problémy s koncovkou. Po strelách Jašicu sa mohlo hosťujúce mužstvo dostať do vedenia, no ani jedna neskončila v sieti domáceho brankára. Aj domáci mohli ísť do vedenia, ale ich čistá šanca minula cieľ. Potom znova zahadzovali hostia, Zemančík, Mihálik, Jašica a Revaj, v jednom prípade Radvačan odkopával už z bránkovej čiary. Po zmene strán sa na začiatku presadili domáci a ujali sa vedenia 1:0. V 52. min Lejkovu gólovú strelu opäť zachraňoval domáci tím tesne pred bránkovou čiarou. Hosťujúce mužstvo sa dočkalo vyrovnania až v 75. min, keď sa presadil Lejko po prihrávke Jašicu. Do vedenia mohli ísť dorastenci Radvane, no v poslednej chvíli vyhlavičkoval loptu spred brány Puškáš. V samotnom závere prišla futbalová spravodlivosť. Striedajúci Lach v 88. min po prihrávke Móresa dáva vedúci gól. Ešte v záverečných sekundách sa presadil Revaj a upravil výsledok na konečných 1:3.
L. Mikuláš – Námestovo
3:0 (1:0)

Radvaň B – Dolný Kubín 0:7 (0:3)
Góly: T. Farko 2, M. Beran 2, R. Dzurek, S. Kľučka, J. Buška
Hostia z Dolného Kubína podali v zápase disciplinovaný výkon a ich útoky končili zvyčajne gólom. Nakoniec hostia nasúkali domácim až sedem gólov a odvážajú si z Radvane tri body.
7:0 (3:0)
Černová – Zuberec 1:1 (0:0)
Gól: V. Romaňák
Počas celého zápasu boli obe mužstvá vyrovnané vo všetkých herných činnostiach a góly padali iba na konci zápasu. Vedenia sa ujali hostia v 80. min, keď sa presadil Václav Romaňák. Hosťujúci tím mal v závere smolu, v 91. min inkasoval vyrovnávajúci gól.

T. Teplice – Trstená 3:3 (2:0)
Góly: L. Grobarčík 2, J. Letaši
V 1. polčase dokázali domáci využiť svoje šance a dostali sa do dvojgólového vedenia. Po obrátke sa hostia ujali vedenia 2:3. V nadstavenom čase nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý domáci premenili a vydreli remízu.
Nižná – Valča 3:0 kontumačne
Hostia nepricestovali na zápas kvôli zdravotným problémom viacerých hráčov.
Oravská Jasenica – Palúdzka 1:1 (0:1)
Gól: T. Hvôľka
Domáci nezachytili vstup do zápasu a už v 2. min inkasovali. Od tohto momentu prevzali domáci inciatívu a vyvinuli veľký tlak na hostí. Vyrovnať sa im podarilo v 65. min, no do konca zápasu už nedokázali streliť víťazný gól.
Tvrdošín – O. B. Potok 1:2 (1:1)
Gól: Lepáček
Na zápas nastúpili domáci v oslabenej zostave, keď viacerí hráči museli nastúpiť za mužov. Napriek tomu sa hral v 1. polčase vyrovnaný zápas. Na začiatku 2. polčasu mal domáci tím územnú prevahu, no tú nepretavil do vedúceho gólu. Naopak boli to hostia, ktorí vsietili víťazný gól a tešili sa z víťazstva.

Dolný Kubín – Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: Kozáčik, Maslo
Domáci potrebovali potvrdiť víťazstvo z vonku, čo sa im aj podarilo. Podali disciplinovaný výkon, ktorí dokázali okoreniť dvomi gólmi. Prvý gól padol po štandartnej situácii, keď brankár hostí neudržal loptu, ktorú s prehľadom dopravil do brány Kozáčik. Druhý gól vsietili domáci po peknej samostatnej akcii Masla a upravili skóre na 2:0.
Dolný Kubín – Liptovský Mikuláš 7:1 (1:0)
Góly: D. Laštík 3, Sopúch 2, Trabalík, Kvas (11m)
V 1. polčase bol súper lepší a po chybách obrany si vypracoval gólové príležitosti, no bez gólového zakončenia. Do 2. polčasu urobili domáci zmenu, keď nastúpil D. Laštík, ktorá sa stala kľúčovou. Po jeho príchode sa obraz hry zmenil a po tretom inkasovanom góle hostia rezignovali. Domáci dokázali streliť ešte štyri góly a hosťujúce družstvo poslali domov s výpraskom.

II. starší žiaci
Námestovo: Teplice 4:0 (1:0)
Góly: Reneš 2, Koich, Mihaľák,
Zo strany námestovského mužstva sa jednalo o výborný zápas. V prvom polčase sa dokázali Teplice ešte ubrániť častým odkopávaním lopty. V druhom polčase hráčom Teplíc markantne odišli fyzické sily a domáci mohli začať svoj gólostroj, keď množstvo šancí zostalo nevypočutých.
Veľké Rovné - Trstená 4:0 (3:0)
Trstenský tím bol lepší do momentu, keď nepremenili pokutový kop za ktorý tvrdo pykali.
Kysucké Nové Mesto – Liesek
1:1 (0:1)
Gól: M. Vavrek
Domáci začali tlakom, ktorý hostia odvracali. Potom pomaly začali preberať iniciatívu hostia, čo sa prejavilo aj na hre. Šance, ktoré si vypracovali, ostali však nevyužité. Jednu zo šancí hosťujúceho tímu zastavili domáci pred šestnástkou. Z následného priameho kopu sa Liesečania ujímajú vedenia, keď center do päťky tečoval Vavrek. Po obrátke prestala tímu z Liesku hrať záloha, čo sa začalo prejavovať, tým že domáci začali využívať diery v zálohe a ich odmenou bol vyrovnávajúci gól na 1:1.
Veľké Rovné - Trstená 3:3 (1:2)
Góly: Železňák K., Buška, Hradiský
Trstená bola počas celého zápasu bližšie k víťazstvu. Zápas mohol byť rozhodnutý oveľa skôr, ale 2 hlúpe góly hosťujúci celok zabrzdili. Keď sa zdalo, že to mužstvo Trstenčanov dotiahne do víťazného konca, lebo viedlo 5 minút pred koncom zápasu o gól, bol odpískaný sporný pokutový kop, ktorý stanovil konečný výsledok.
Námestovo: Teplice 4:0 (2:0)
Góly: Majchrák 2, Kramarčík, Hrkeľ
Námestovo po jednoznačnom priebehu, keď svojho súpera nepustilo prakticky k ničomu, nastrieľalo len štyri „gólové kúsky“ do brány hostí.
Kysucké Nové Mesto – Liesek 1:2 (0:2)
Góly: Macák, Koleják
Hostia od úvodu prebrali iniciatívu, udávali tempo hry a z ich tlaku rezultovali dva strelené góly. Prvý gól padol priamo z rohového kopu a druhý gól strelil T. Koleják, keď nezaváhal zoči voči brankárovi. Po zmene strán začal lepšie domáci tím a ich snaha bola korunovaná gólom na 1:2 po banálnej chybe v obrane. Za predvedené výkony starším a mladším ďakuje vedúci mužstva Lužbeťák a Rabčan.

Rabča - Lokca 7:1 (5:0)
Góly: Chutniak M. 5, Galis J. (pok. kop), Briššák, - Ondrek
Rabča využila v prvom polčase to, že hrali s vetrom a hostí nepustili prakticky k ničomu. V druhom polčase si domáci umnou hrou strážili výsledok, k čomu pridali ešte ďalšie dva góly.
Oravské Veselé – Veličná 5:0 (4:0)
Góly: Briššák 3, Gočál, Lietavec
Domáci hrali to, čo aj potrebovali. Po prestriedaní ich hra upadla, na výsledku sa už ale nič nezmenilo. Tri body zostali doma.
Vrútky – Nižná 2:3 (0:1)
Góly: M. Dolník, J. Mikolaj, T. Dedinský
Hosťujúci kolektív bol počas celého zápasu aktívnejší a výsledok mohol skončiť aj vyšším gólovým rozdielom. Domáci kolektív sa presadil po štandartných situáciách, kde sa nevyznamenal hosťujúci brankár.
Bziny – Tvrdošín 0:3
Góly: D. Mensár 2, F. Adamča

Rabča - Lokca 3:1 (1:1)
Gól: Lech
Hra sa odohrávala zvyčajne v strede poľa s rýchlymi protiútokmi na oboch stranách. Domáce mužstvo bolo lepším tímom, za čo hovoria aj tri strelené góly.
Oravské Veselé – Veličná
13:0 (6:0)
Góly: Matúš Romaňák 3, Július Tomašák 3, Adam Klus 2, Lukáš Pňaček 2, Michal Stašák, Michal Smondek, Jaroslav Gočál
Mladší žiaci Oravského Veselého hrali počas celého zápasu veľmi dobre. Prejavilo sa to aj v počte strelených gólov. Hostia na ich hernú prevahu nestačili.
Vrútky – Nižná 4:0 (3:0)
V 1. polčase jednoznačne dominovali domáci a vypracovali si trojgólový náskok. Hostia z Nižnej po zmene strán zlepšili hru, vypracovali si tri gólové šance, no bez gólového efektu.
Bziny – Tvrdošín 0:4
Góly: M. Ferenčík 2, Gonda, Reguly