Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA - DOHRÁVKA

Úlohu favorita splnili

Ostatnú stredu cestovali futbalisti Dolného Kubína do Kysuckého Lieskovca, kde odohrali odložené stretnutie z úvodu jarnej časti sezóny. Dolnokubínčania už neprehrali desať zápasov v rade a opäť nenašli premožiteľa.

K. Lieskovec – D. Kubín
1:5 ( 0:3)
Góly: Gajdošík, Kubáni, Plančo 2, Janky
ŽK: Čučka, Dzúrik, Holub, Callo
Zostava: Okoličáni – Holub, Čučka, Drengubiak, Halák, Callo ( 85´Milan), Plančo, Bača, Gajdošík (73´Jurky) Dzúrik, ( 68´Janky) Kubáni
Pred zápasom sa spustil na ihrisko 20 minútový dážď a to Kubínčanom pršalo z neba šťastie. Hoci ho nebolo ani treba, pretože domáci sa predstavili ako slabučké a ustráchané mužstvo. Od začiatku bolo jasné, že dobre rozbehnutý kubínsky „stroj“ ( 10 zápasov po sebe neprehral) sa nezadrhne v jarnom daždi. Už v 6. minúte hlavičkoval trestný kop Baču Čučka, ale brankár s problémami situáciu ešte ustál. V 15. min po obdobnom centri tentoraz Callu osvedčil dobrú orientáciu v 16 –tke Gajdošík a hlavou prehodil brankára, 0:1. V nasledujúcej 20 – minútovke sa hra odvíjala na polovici domácich a len naša nepresnosť odďaľovala ďalšie góly v sieti. V 17. minúte sa neujala strela Kubániho. Vynahradil si to v 35. minúte, keď v rohu 16- tky vybojoval loptu Dzúrik a doslova ju „položil“ na hlavu Kubániho, 0:2. Už o štyri minúty bolo 0:3, to keď po rohu hlavičku Čučku dopravil do siete Plančo. Do konca polčasu mali gól na kopačkách Halák i Callo, ale skóre sa už nemenilo.
Po obrátke sa domáci vzchopili, k čomu im však dopomohlo naše uspokojenie. V 53. minúte po zle zahranej ofsajd taktike postupoval sám na bránu domáci hráč, ale netrafil prázdnu bránu. O 10 minút vyskúšal Okoličániho z 25 metrov Vojvoda. Ten dobre zasiahol i v 68. minúte včasným vybehnutím. Najväčšiu šancu mali domáci v 70. minúte, keď tečovanú strelu Vojvodu Okoličáni síce vyrazil, ale domáci útočník z troch metrov „ kroupovsky“ prestrelil. O tri minúty vybojoval na strede ihriska loptu neúnavný Gajdošík, vysunul Jankyho a ten krížnou strelou nedal brankárovi šancu, 0:4. V 33. minúte sa v domácej 16 -tke núkali Callo s Jankym, ale domáci odvrátili. Trest za nepresnosť Dolného Kubína prišiel v 80. minúte, keď domáci po chybe už v strede poľa zaznamenali čestný úspech, 1:4. V poslednej minúte zápasu Jurky získal loptu, ideálne vysunul Planču, ten obišiel aj brankára a do prázdnej brány uzavrel strelecký účet, 1:5.
I keď hra Dolnokubínčanom nešla tak ako proti Ružomberku, potvrdili úlohu favorita a už dnes všetkých pozývajú na ďalší domáci zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. mája o 17. h. Hrať budú s Kysuckým Novým Mestom.