Nečakané zakopnutie vedúceho tria súťaže

V ďalšom kole oravskej súťaže sa zrodili prekvapujúce výsledky. Vedúca Trstená opäť zakopla, keď dokázala uhrať na domácej pôde s Párnicou len bod. Veľké prekvapenie sa udialo pod Roháčmi, kde Zuberčania na vlastnej pôde prehrali s Oravskou Porubou a nena

dviazali na predchádzajúce úspešné výsledky. Do tretice nečakaný výsledok vznikol v Oravskej Lesnej, kde nováčik súťaže porazil jedného z kandidátov na postup. Dobré meno domácim zachránili len Klin, Vavrečka a spomínaná Oravská Lesná

Góly: Machajda, Pánik, - Katrenčík, Kalina
Zostava domácich: Suroviak, Tropek, Gregorec, Pánik, Vittek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka
striedali: Bielak, Maniak, Koleják,
Zostava hostí: Smoleň, Šiška, Trnovský, Lach, Otruba, Katrenčík, Mahut, Graca, Slosarčík, Kalina, Paška
striedali: Kubačka, Hančiak, Koedam
Hneď na začiatku domáce mužstvo zatlačilo Párnicu do defenzívy. V 2. minúte strela Bednára po zemi zapotila brankára hostí, keď ju musel likvidovať na dvakrát. O prebudenie brankára sa v 12. minúte postaral Martin Krasuľa, keď krásnou ďalekonosnou strelou z priameho kopu rozosvietil bezpečnostné kontrolky celému mužstvu z dolnej Oravy. Od 15. minúty sa hra vyrovnala a stala sa súbojom o získanie stredu poľa. Hostia po prvýkrát v zápase vyskúšali domácu obranu strelou spoza šestnástky v 16. minúte. Po centre Petra (Pipa) Pazúrika vyráža brankár hostí loptu pred domáceho útočníka , ale ten sa nevyznamenal. Na začiatku druhého dejstva v 6. minúte sa z dvadsiatich metrov pokúsil prekonať bránu Párnice Hvolka, Smoleň v bráne Párnice sa nenechal zaskočiť ani tento krát. Domáci sa dočkali v 13. minúte, keď po nastrelení brvna sa lopta odrazila k Machajdov, ktorý sa nepomýlil. V 17. minúte Pánik doslova zavesil extra strelou do svätyne Párnice. Hosťujúci celok v 33. minúte znižuje stav po veľkej chybe domácej obrany po strele Katrenčíka. O nerozhodný výsledok sa postarala domáca obrana, keď trestuhodne pochybila a Kalina bez väčších problémov prehadzuje brankára domácich. Peter Medvecký

Or. Lesná – Kraľovany 1:0 (1:0)
Góly: Krivulčík
ŽK: Kováč, Šimo
Zostava domácich: Račák, Mazúr, Tisoň, Murín, Krivulčík, Poleč, Kojda, Olbert, Kulich, Noga, Florek Striedali: Turoň, Murín
Zostava hostí: Ján Had, Šimo, Kraľovanský, puvák, Gallo, Had Štefan, Marcinek, Cárach, Lukáš Kováč, Kurčina, Ján Kováč Striedali: Batuna, Miroslav Had
Kraľovany prišli v oslabenom hráčskom kádri, pretože museli nahradzovať pár hráčov. Napriek tomu úvod zjavne patril im. Ich kombinačná hra ich doviedla až k dvom šanciam, ktoré ale nedokázali premeniť. Postupne sa hra vyrovnala a stala sa tak priemernou. V 29. min Kulich prešiel po ľavej strane, ale po jeho centri už Lesná nedokázala poslať loptu za bránkovú čiaru. Neskôr sa hostia po chybe obrany dopracovali k strele, ktorá ale letela mimo. V 32. min domáci prešli po pravej strane, zozadu vybehol Krivulčík a dobre mierenou strelou otvoril skóre. Jeho prvý gól rozhodol. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale nedokázali si vypracovať žiadnu šancu. Neskôr sa hostia zlepšili, dokázali si vypracovať vyložené šance, ale ku gólu sa už dostať nedokázali. V tomto zápase sa od hostí očakávalo viac. Milan Laššák

Vavrečka – Lokca 3:1 (1:0)
Góly: M. Bolibruch, M. Brčák, Michal Holmík - Neveďal
ŽK: Michal Holmík, M. Bolibruch, Verníček – Kadavý, Bombjak, Kramarčík, Neveďal
Zostava domácich: Hurák – Holub, Hrkeľ, Verníček, M. Holmík, Kovalík, Stolarík, Srnčík, Šalata, Brčák, Bolibruch, striedali: Kasan
Zostava hostí: Kršák – Bombjak, Kramarčík, Sadlák, Vajdiar, Neveďal, Šváňa, Jedinák, Tuček, Kadavý, Šimulčík, striedali: Valčičák, Oščadnický
V 1. polčase sa hral obojstranne technický futbal. Domáci mali v úvode gólové príležitosti, ktoré však nevyužili. V 20. min po peknej prihrávke zo stredu poľa útočník Marcel Brčák vnikol do šestnástky, obišiel hosťujúceho obrancu, nezištne prihral Martinovi Bolibruchovi a ten sa nemýlil, 1:0. Od tohto momentu sa hra odohrávala zvyčajne medzi šestnástkami. Za zmienku stojí šanca Petra Srnčíka, ktorý v dobrej príležitosti prestrelil bránu. Po zmene strán vstúpil do zápasu vietor, čo bolo poznať aj na hre oboch mužstiev. Hra sa začala kúskovať a z ihriska sa vytratil technický futbal. Stav stretnutia sa menil v 70. min, keď po hrubej chybe obrancu Kadavého sa presadil Marcel Brčák. Lokčania mali veľkú šancu na zníženie, ale domáci brankár Hurák bol proti. Desať minút pred koncom Neveďal zahrával priamy kop, ktorý aj skončil po prispení brankára v bráne. 2:1. V posledných minútach hostia v snahe vyrovnať zabudli na zadné vrátka, ktoré dokonale využil nekompromisnou strelou Michal Holmík a upravil na konečných 3:1. (sk)

Dlhá – Or. Podzámok 2:2 (1:0)
Góly: Capuliak, Jendrišek – Sakmár 2
Zostava domácich: Novák – Šutta, Capuliak, Spišiak, Murín, Hárezník, Kukla, Haviar, Kurčinka, Jendrišek, Bočkaj
Zostava hostí: Serdel – Sakmár, Svýba, Holubčík, Frančák, Maslo, Chromek, Brienik, Kľuska, Jančo, Horňák
Striedal: Pazúrik
Od začiatku sa hral bojovný futbal so šancami na oboch stranách. Hneď na začiatku hosťujúci hráč vo vlastnej šestnástke zbytočne zahral rukou a Capuliak penaltu bezpečne premenil. Do prestávky si hostia vypracovali dve dobré šance, no jednu zneškodnil brankár a druhá strela smerovala tesne mimo. Do dvojgólového náskoku sa domáci dostali hneď po prestávke gólom Jendrišeka, na ktorého presný zásah okamžite odpovedal Sakmár a Dlhá sa tak opäť dostala do zápasu. Vystupňovanú aktivitu hostí podčiarkol Chromek, ktorý strieľal tesne mimo. Sakmára v ďalšej šanci skvele vychytal brankár. Hosťom sa však podarilo tesne pred koncom Sakmárom vyrovnať, čo si celozápasovým výkonom zaslúžili. S konečnou remízou tak môžu byť spokojné obidve mužstvá. Miroslav Kuva

Klin – Leštiny 1:0 (0:0)
Góly: Huraj
ŽK: Ptačin, Melicherčík – Halák
Zostava domácich: Helebrandt, Mišek, Balek, Úderník, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Bolibruch, Fenik, Lipjak, Úradník, Ptačin Striedali: MichalLipjak,
Zostava hostí: Škrabák, Janotík, Halach, Koval, Čajka, Melicherčík, Beľo, Lupták Murina, Michna, Mačucha Striedali: Lukáš Lupták, Belo, Kampoš
Prvých 10 minút sa obe mužstvá striedali v útočných akciách, ale bez efektu. Prvá šanca sa vyskytla v 10. min, keď domáci Úradník vystrelil, ale vedľa brány. Neskôr z rohu hlavou tesne minul bránu Mišek. Hostia prvýkrát vystrelili na bránu až v 23. min, keď Michna poslal loptu priamo na brankára. Ten ju stihol vytlačiť na roh. V 30. min po centri domáci Bolibruch strelil na bránu, ale brankár strelu chytil. Do konca polčasu sa hralo len v strede ihriska bez vážnejších šancí. V 2. polčase si obidve mužstvá prvých 10 minút nedokázali vypracovať žiadnu šancu. Leštiny dokázali ohroziť gólmana, ale ten stál na svojom mieste. V protiútoku sa divákom naskytla najkrajšia akcia celej hry, keď Bolibruch spolu s Lipjakom zahrali narážačku a po centri na Huraja už brankár nemal šancu. V 75. min brankár zasa s námahou vyráža v 87. min po priamom kope lopta letí tesne ponad bránu. Hosťom sa naskytli v tomto polčase dokopy dve šance a domáci v tejto priemernej hre vyhrali zaslúžene. Karol Volf

Zuberec – Or. Poruba 0:1 (0:0)
Gól: P. Hucko
ŽK: Petrek, Maruniak – P. Hucko, Kováč
Zostava domácich: Kovalčík – Sojčák, Jantačka, Fandák, E. Šiška, V. Šiška, Šišila, Filek, Bažík, Petrek, Maruniak, striedali: M. Šiška, Hucík
Zostava hostí: Kováč – Strapec, M. Hucko, P. Hucko, P. Kiša, Paprčka, P. Dudáš, A. Čipčala, M. Čipčala, M. Dudáš, Púplava, striedali: Molnár, J. Kiša, Hrúzik
Zuberčania odohrali jeden z tých zlých a nešťastných zápasov. Začali náporom, ale už v 6. min inkasovali gól. Po rohu sa šťastne k lopte dostal Peter Hucko a jeho strela zmenená obrancom skončila v sieti bezmocného brankára Kovalčíka. Ako sa ukázalo v ďalšom priebehu, bol to rozhodujúci gól celého zápasu. Domáci hráči stále tlačili, ale veľká nervozita im zväzovala nohy a preto sa končila pred šestnástkou hostí. Z priamych kopov, ktorých mali domáci neúrekom, však nič nevyťažili, no dokonca netrafili ani bránu. V 2. polčase sa hostia ešte viac stiahli pred svojho brankára a hrozili len sporadicky po rýchlych protiútokoch. Zuberčania dreli, nakopávali lopty do šestnástky, ale nič z toho nevyťažili. A tak po záverečnom hvizde boli šťastní hostia, ktorí si nečakane odviezli zo Zuberca všetky tri body. Domáci doplatili na svoju nemohúcnosť a tak si stíhanie vedúcej Trstenej skomplikovali. M. Šiška

Oravské Veselé – Rabča 2:2 (1:2)
Góly: Martin Pisarčík, F. Čajka – J. Gužík, Slovík
Zostava domácich: Beňadik, Uhliarik, Resutík, A. Feranec, P. Švába, F. Majdiak, Z. Graňák, Martin Pisarčík, Michal Madleňák, M. Feranec, Vjatrák, striedali: F. Čajka, A. Kromka
Zostava hostí: Košút, Zboňák, Krivanka, Brandýs, Kudjak, Harbut, D. Jagnešák, M. Kozák, J. Gužík, Slovík, Sivka, striedali: T. Pindiak, Herud
V priemernom zápase s minimom šancí na oboch stranách udrel ako prvý domáci celok. Do vedenia ho v 7. min dostal premiérovým gólom medzi dospelými Martin Pisarčík. Rabča pridala a do konca prvého polčasu otočila výsledok, keď skórovali Jozef Gužík a Rastislav Slovík. Druhé dejstvo bolo z domácej strany lepšie. Oravské Veselé spresnilo prihrávky a so súperom zvádzalo vyrovnanú partiu. Najstarší hráč na ihrisku František Čajka sa napokon v správnej chvíli ocitol na správnom mieste a presným zásahom zabezpečil svojmu tímu aspoň bod. František Čajka