Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín
FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA B

Hetrikom sa blysol Peter Gerek z Bobrova

Uplynulou nedeľou pokračovalo ďalšie kolo v II. triede skupiny B. V nasadenom trende pokračovala Zubrohlava, ktorá nedala šancu Habovke. Vonku vyhral aj Bobrov. Tri body mu zabezpečili tri úspešné strelecké zápisy Petra Gereka. Rabčice a Liesek si body po

delili. Tri body si do tabuľky zapísali aj hráči zo Sihelného a Oravského Bieleho Potoka.

Góly: Martin Fernéza, Dušan Kovalíček – Miroslav Pavelek
Na stretnutie nastúpili domáci s odhodlaním poraziť svojho súpera. Ich aktivitu ale spomalilo zranenie jedného z kľúčových hráčov Petra Skučáka. V 30. min sa aj napriek tomu dostali do vedenia. Úspešným strelcom bol Martin Fernéza. Krátko pred odchodom do šatní však hostia gólom Miroslava Paveleka vyrovnávajú stav. Po zmene strán domáci pokračovali v hernom nasadení, hostia v dôraze. Odmenou im bol víťazný gól Dušana Kovalíčka v 60. min. Stav sa už nemenil, tri body zostali doma. (jk)

Habovka – Zubrohlava 1:4
(0:2)
Góly: Pavol Štech – Ľuboš Rentka 2, Ľubomír Banas, Michal Hradský
Až do pätnástej minúty stretnutia predvádzali v Habovke oba kolektívy vyrovnaný futbalový boj. Potom sa však už herne začali presadzovať najmä hostia. Svoj prvý gól dávajú v 25. min. O pár minút nato je už 0:2. Druhý polčas mal podobný scenár ako ten prvý. Hostia pridali ďalšie dva góly, domáci kontrovali iba jedným. Minútu pred koncom využil pokutový kop Pavol Štech. Pred takmer sto divákmi podali zodpovedný výkon aj rozhodcovia stretnutia. (pp)
Brezovica – Bobrov 1:3 (0:1)
Góly: Marián Havrila – Gerek Peter 3
Oba kolektívy začali svoj zápas vo vysokom hernom tempe. Prvú šancu zahodil domáci Lukáš Kánik. Hostia kontrovali z protiútoku. Ani im sa však gól streliť nepodarilo. Po tomto momente hra stagnovala. Prvý gól strelili nakoniec ako prví hostia desať minút pred prestávkou. Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednoznačným cieľom vyrovnať stav stretnutia. Už v 55. min sa im to podarilo. Po centri Igora Záhradníka sa efektne hlavičkou presadil Marián Havrila. Domáci chytili druhý dych, hostí pritlačili k svojej šestnástke. Po chybe Jozefa Hucíka ale nakoniec Brezovičania inkasujú druhý gól. Ten ich aktivitu zastavil. Hostia ešte prikrášľujú výsledok svojím tretím úspechom. V závere ešte mohol zmierniť stav Igor Záhradník. Jeho šanca mu ale nevyšla. (kk)

Rabčice – Liesek 1:1 (1:1)
Gól za domácich: Jozef Hadár
Domáci už od úvodu svojho súpera zatlačili na jeho polovicu. Aj napriek tlaku, prvý gól strelil Liesek, keď v 15. min preloboval domáceho gólmana hosťujúci útočník. Domácim sa podarilo vyrovnať až v závere prvého polčasu. V druhom dejstve chceli Rabčičania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nepodarilo sa im to. (kk)
Oravský Biely Potok – Oravská
Polhora 2:0 (1:0)
Góly: Marek Baranec, Peter Tekeľ
V Oravskom Bielom Potoku videlo približne 200 divákov v uzimenom počasí pekný futbal. Prvý sa do streleckej listiny zapísal v 10. min domáci Marek Baranec. Do konca prvého polčasu sa už stav nemenil. Svoj druhý gól pridali domáci až v 85. min. Do čierneho trafil Peter Tekeľ. Ďalší už nepridali, tri body ale s Oravskou Polhorou domov necestovali. (jh)