Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia
FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Novoť musela o víťazstvo vo Vasiľove poriadne zabojovať

Popredné celky súťaže uplynulú nedeľu opäť nezaváhali. Novoť musela vo Vasiľove bojovať o víťazstvo až do samotného záveru. Zákamenné ale nemalo problémy s Istebným a vyhralo rozdielom triedy.

Cestu k trom bodom sa hosťom zo Bzín snažili sťažiť hráči Zázrivej, no nepodarilo sa im to. Brezania márne čakali na svojho súpera z Hruštína. Ten na stretnutie neprišiel a tak si bez boja pripísali plný bodový zisk a víťazstvo 3:0.

Góly: Chmeľ, J. Vojtaššák, R. Florek
V pokojnom stretnutí mali domáci hráči herne navrch, čo vyjadrili aj tromi presnými zásahmi už v prvej 45-minútovke. V 15. min sa v skrumáži v 16-ke najlepšie zorientoval Jozef Chmeľ a otvoril gólový účet zápasu. O desať minút ho nasledoval Jozef Vojtaššák, ktorý pekne vypálil z hranice pokutového územia. Posledná tretia zmena stavu prišla v 35. min. Z otočky sa gólovo predviedol Róbert Florek. Aj zvyšné minúty boli v réžii futbalistov Zákamenného. Hosťujúci celok sa snažil, ale stroskotával na pozornej súperovej obrane. (fm)

Vasiľov – Novoť 3:4 (2:3)
Góly: Baraniak, M. Jurky, V. Jadroň – T. Zavodančík, L. Zavodančík, Vaterka, Mikolajčík
Divákov: 80
V tomto stretnutí sa zrodila slušná gólová úroda, pod ktorú sa podpísali oba kolektívy. Prvopolčasová prestrelka vyšla lepšie hosťom, ktorí viedli o jediný gól. Po zmene strán sa Vasiľovu podarilo vyrovnať a dlho to vyzeralo, že sa duel skončí remízou. Rozhodnutie prišlo v 84. min, kedy zatiaľ neporazený celok z Novote skóroval a udržal si nulu v kolónke prehier aj po trinástich kolách. (ff)

Lomná – Beňadovo 4:2 (2:1)
Góly hostí: Iglarčík, Ľ. Pepucha (11 m)
Divákov: 50
Hostia ani v štvrtom jarnom zápase nezískali čo i len bod. Lomná zase strieda prehry s výhrami. V tomto stretnutí sa ako prví ujali vedenia domáci futbalisti. Hosťujúcim hráčom sa však podarilo vyrovnať, keď hlavou preloboval brankára Marek Iglarčík. Lomňania odpovedali ešte v prvom polčase druhým presným zásahom. Po zmene strán napriahol spoza 16-ky domáci Milan Juriga a prekonal gólmana Beňadova. Domácemu celku sa podarilo po skrumáži skórovať aj štvrtýkrát. O poslednú úpravu výsledku sa postaral Ľubomír Pepucha z kolektívu hostí. Minútu pred konečným hvizdom rozhodcu bol faulovaný v pokutovom území a nariadenú penaltu aj premenil. (pg)

ŽK: Michal Duraj (Bziny)
Obojstranne slušný zápas odohrávajúci sa za chladného počasie začali lepšie tabuľkovo vyššie postavení hostia. Už v 8. min inkasovala Zázrivá smoliarsky gól, keď po priamom kope z 30 m dopravil loptu do brány Jaroslav Kecera. O 5 minút opečiatkoval hosťujúci Tomáš Rozin žrď. Tento hráč mal viac šťastia v 20. min, kedy po zaváhaní domácej obrany zaznamenal z hranice 5-ky z otočky druhý presný zásah Bzín. V 34. min pre zmenu chybovala defenzíva hostí, čo využil Juraj Kravčák a strelou povedľa brankára znížil na 1:2. Aj po zmene strán hrali obe mužstvá aktívne. V závere sa domáci pokúšali o vyrovnanie. Najprv dvakrát nepochodil Ligas a po ňom ani Zacharovský. Za predvedený výkon by si Zázrivá zaslúžila remízu. (mk)