Štvrtok, 16. júl, 2020 | Meniny má DrahomírKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Novoť musela o víťazstvo vo Vasiľove poriadne zabojovať

Popredné celky súťaže uplynulú nedeľu opäť nezaváhali. Novoť musela vo Vasiľove bojovať o víťazstvo až do samotného záveru. Zákamenné ale nemalo problémy s Istebným a vyhralo rozdielom triedy.

Cestu k trom bodom sa hosťom zo Bzín snažili sťažiť hráči Zázrivej, no nepodarilo sa im to. Brezania márne čakali na svojho súpera z Hruštína. Ten na stretnutie neprišiel a tak si bez boja pripísali plný bodový zisk a víťazstvo 3:0.

Góly: Chmeľ, J. Vojtaššák, R. Florek
V pokojnom stretnutí mali domáci hráči herne navrch, čo vyjadrili aj tromi presnými zásahmi už v prvej 45-minútovke. V 15. min sa v skrumáži v 16-ke najlepšie zorientoval Jozef Chmeľ a otvoril gólový účet zápasu. O desať minút ho nasledoval Jozef Vojtaššák, ktorý pekne vypálil z hranice pokutového územia. Posledná tretia zmena stavu prišla v 35. min. Z otočky sa gólovo predviedol Róbert Florek. Aj zvyšné minúty boli v réžii futbalistov Zákamenného. Hosťujúci celok sa snažil, ale stroskotával na pozornej súperovej obrane. (fm)

Vasiľov – Novoť 3:4 (2:3)
Góly: Baraniak, M. Jurky, V. Jadroň – T. Zavodančík, L. Zavodančík, Vaterka, Mikolajčík
Divákov: 80
V tomto stretnutí sa zrodila slušná gólová úroda, pod ktorú sa podpísali oba kolektívy. Prvopolčasová prestrelka vyšla lepšie hosťom, ktorí viedli o jediný gól. Po zmene strán sa Vasiľovu podarilo vyrovnať a dlho to vyzeralo, že sa duel skončí remízou. Rozhodnutie prišlo v 84. min, kedy zatiaľ neporazený celok z Novote skóroval a udržal si nulu v kolónke prehier aj po trinástich kolách. (ff)

Lomná – Beňadovo 4:2 (2:1)
Góly hostí: Iglarčík, Ľ. Pepucha (11 m)
Divákov: 50
Hostia ani v štvrtom jarnom zápase nezískali čo i len bod. Lomná zase strieda prehry s výhrami. V tomto stretnutí sa ako prví ujali vedenia domáci futbalisti. Hosťujúcim hráčom sa však podarilo vyrovnať, keď hlavou preloboval brankára Marek Iglarčík. Lomňania odpovedali ešte v prvom polčase druhým presným zásahom. Po zmene strán napriahol spoza 16-ky domáci Milan Juriga a prekonal gólmana Beňadova. Domácemu celku sa podarilo po skrumáži skórovať aj štvrtýkrát. O poslednú úpravu výsledku sa postaral Ľubomír Pepucha z kolektívu hostí. Minútu pred konečným hvizdom rozhodcu bol faulovaný v pokutovom území a nariadenú penaltu aj premenil. (pg)

ŽK: Michal Duraj (Bziny)
Obojstranne slušný zápas odohrávajúci sa za chladného počasie začali lepšie tabuľkovo vyššie postavení hostia. Už v 8. min inkasovala Zázrivá smoliarsky gól, keď po priamom kope z 30 m dopravil loptu do brány Jaroslav Kecera. O 5 minút opečiatkoval hosťujúci Tomáš Rozin žrď. Tento hráč mal viac šťastia v 20. min, kedy po zaváhaní domácej obrany zaznamenal z hranice 5-ky z otočky druhý presný zásah Bzín. V 34. min pre zmenu chybovala defenzíva hostí, čo využil Juraj Kravčák a strelou povedľa brankára znížil na 1:2. Aj po zmene strán hrali obe mužstvá aktívne. V závere sa domáci pokúšali o vyrovnanie. Najprv dvakrát nepochodil Ligas a po ňom ani Zacharovský. Za predvedený výkon by si Zázrivá zaslúžila remízu. (mk)

Vláda vymenovala nových prednostov okresných úradov

Okresný úrad je miestny orgán štátnej správy, ktorý je organizáciou ministerstva vnútra.

Okresný úrad v Tvrdošíne.

Liptov: 12 tipov pre najlepšiu dovolenku

V seriáli Najlepšia dovolenka na Slovensku predstavujeme slovenské regióny a miesta, ktoré by ste mali navštíviť.