Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL - VÍKEND

III. liga starší dorast Námestovo – Podlavice 2:3 (1:1) Góly: Ľ. Siman, M. Novocký V 1. polčase to bol vyrovnaný zápas z oboch strán. Ako prví sa presadili hostia, no domáci dokázali ešte do konca polčasu vyrovnať.

III. liga starší dorast
Námestovo – Podlavice 2:3 (1:1)
Góly: Ľ. Siman, M. Novocký
V 1. polčase to bol vyrovnaný zápas z oboch strán. Ako prví sa presadili hostia, no domáci dokázali ešte do konca polčasu vyrovnať. V 2. polčase začali lepšie domáci a dostali sa aj do vedenia gólom Simana. O výhru ich pripravila vlastná nedisciplinovanosť, keď počas troch minút inkasovali dva góly. Na tento úder už domáci dorastenci nedokázali odpovedať.
Dolný Kubín – Selce 6:0 (2:0)
Góly: M. Lejko 2, J. Zemenčík, Š. Revaj, T. Jašica, T. Papiak (11m)
Do zápasu lepšie vstúpili hostia a do desiatej minúty dvakrát nebezpečne ohrozili Papiaka, ktorý v jednom prípade len reflexívne vyrazil čistú šancu hostí. Postupne prebrali hru domáci a prišli aj góly. V 18. min využil zmätky v obrane Lejko a dáva na 1:0. V 30. min Zemenčík po trestnom kope Jašicu zvyšuje na 2:0. V ďalšej čistej šanci bol Mihálik, no nedal. Po zmene strán domáce mužstvo pokračuje v nápore. V 50. min sa presadil Revaj a zvýšil na 3:0. Hosťujúci tím po góle rezignoval, čo domáci dokázali ešte využiť troma gólmi. Presadili sa Lejko, Jašica a z pokutového kopu Papiak po faule na Zemenčíka.
III. liga mladší dorast
Námestovo – Podlavice 0:5 (0:3)
Domáci narazili na veľmi dobrého súpera, či už po kondičnej alebo technickej stránke. O zápase bolo rozhodnuté už na začiatku zápasu, keď za 20 minút domáci inkasovali tri góly. Hostia výsledok ešte okrášlili v 2. polčase dvoma strelenými gólmi a upravili tak na konečných 0:5.
Dolný Kubín – Selce 1:1

SkryťVypnúť reklamu

IV. liga dorast
Štiavnik – Zuberec 4:0 (3:0)
Hostia na začiatku nezachytili nápor súpera a už v 2. min prehrávali dvojgólovým rozdielom. Hra sa síce postupne vyrovnala, ale Štiavnik svoj náskok ešte zvýšil.
Košťany – Rabča 0:1 (0:0)
Po vyrovnanom 1. polčase sa hostia z Rabče presadili po priamom kope. Na ich jediný a zároveň víťazný gól domáci už nedokázali odpovedať.
V. liga dorast
Palúdzka – Tvrdošín 2:1 (1:0)
Gól: Lukáš Hucík
Už tabuľkové postavenie oboch mužstiev predpovedalo vyrovnaný a bojovný zápas. Priebeh v 1. polčase tomu aj nasvedčoval. Oba tímy si nedokázali vytvoriť počas prvých 30 minút žiadnu gólovú príležitosť. Domáci sa dostali do vedenia po zaváhaní hosťujúcich hráčov, keď ani jeden z hráčov nedokázal odkopnúť centrovanú loptu. Po zmene strán sa snažili Tvrdošínčania vyrovnať, ale naopak, opäť to boli domáci. Po tomto góle sa prebudilo aj hosťujúce mužstvo a podarilo sa im znížiť tvrdou a presnou strelou Lukáša Hucíka. Ich konečný tlak už nebol korunovaný vyrovnávajúcim gólom, no za predvedený výkon v 2. polčase si určite zaslúžili odviesť aspoň bod.
Sučany – Oravská Jasenica 1:1 (1:0)
Gól: D. Farský
Počas celého zápasu dominovalo mužstvo Oravskej Jasenice, ale ako prví sa presadili dorastenci Sučian. Hostia mali v 1. polčase veľkú šancu vyrovnať, no pokutový kop trestuhodne zahodili. V 2. polčase sa predsa dočkali zaslúženého vyrovnajúceho gólu a odvážajú si zo Sučian cenný bod.
Trstená – Nižná 1:1 (0:0)
Gól: Š. Vajdečka
Lepšie začali hostia z Nižnej, keď predvádzali kombinačný futbal. Potom sa hra vyrovnala a obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Hostia sa ujali vedenia v 2. polčase, no domáci odpovedali o 5 minút nato.
I. liga starší žiaci
Belá – Dolný Kubín 2:7 (1:3)
Góly: V. Jašica 3, A. Kozáčik 3 (1 z 11m), F. Maslo
Hostia sa predstavili vo výbornom svetle. Už v 2. min otvoril skóre zápasu V. Jašica po centri Plužíka. O osem minút sa opäť presadil V. Jašica, keď vnikol do šestnástky a krížnou strelou nedal domácemu bránkarovi žiadnu šancu. V 20. min po individuálnej akcii zvýšil na 0:3 A. Kozáčik. Domácim sa ako tak podarilo zdramatizovať zápas, keď po rohovom kope znížili na 1:3. V 2. polčase hostia naďalej kontrolovali priebeh zápasu a v 55. min V. Jašica strelou spoza šestnástky zavŕšil svoj hattrick. Domácemu mužstvu sa ešte podarilo znížiť po jedinej strele v 2. polčase. Hostia odpovedali, keď sa dva razy presadil A. Kozáčik. Jeden gól zaznamenal z pokutového kopu. Skóre zápasu uzavrel veľmi dobre hrajúci F. Maslo, keď rutinérsky prekonal domáceho brankára a konečne vystúpil z tieňa svojho slávneho otca.

SkryťVypnúť reklamu

I. liga mladší žiaci
Belá – Dolný Kubín 0:3 (0.2)
Góly: D. Laštík, J. Maruniak, P. Sopúch
Mladší žiaci napodobnili svojich starších kolegov a od úvodných minút si vytvorili územnú prevahu. Tú v 1. polčase zúžitkovali na dvojgólové vedenie. Aj v 2. polčase naďalej mali hostia hru vo svojich rukách a keď Sopúch zvýšil na 0:3, o zápase bolo rozhodnuté.
II. liga starší žiaci
Dlhá – Námestovo 1:5 (1:1)
Góly: Kukla – Trabalík, Mihaľák, Čiernik, Kozaňák, Cubinek
V 1. polčase bola hra vyrovnaná, no zo strany Námestova to bola katastrofálna hra. Po obrátke sa žiaci Námestova presadili po kondičnej a technickej stránke. Svoju prevahu dokázali zúžitkovať až štyrmi strelenými gólmi.
Liesek – Ružomberok 2:4 (0:3)
Hra bola vyrovnaná, šance boli na oboch stranách. Hostia sú oveľa efektívnejší, do prestávky vedú o tri góly. Po zmene strán domáci zmenili prístup, podarilo sa im znížiť až na kontaktných 2:3. Ale vyrovnať sa domácim nepodarilo, hostia na záver výsledok spečatili štvrtým gólom. S výkonom v druhom polčase vyjadril tréner domácich spokojnosť.
Z. Poruba – Trstená 1:4 (1:2)
Góly hostí : Kubek 2, Salus 2
V Závažnej Porube sa hral nervózny zápas, keďže domáci bojujú o záchranu v súťaži. Na hosťujúcich žiakoch to nemalo žiadny vplyv a už v 1. polčase sa dokázali dva razy presadiť. O svojom víťazstve rozhodli ešte dvomi gólmi v posledných piatich minútach zápasu.
II. liga mladší žiaci
Dlhá – Námestovo 0:3 (0:1)
Góly: J. Luchava, B. Luchava, M. Majchrák
Mladší žiaci Námestova nedali svojmu súperovi žiadnu šancu a jednoznačne vyhrali 0:3.
Liesek – Ružomberok 3:5 (2:0)
Domáci využili úvodný tlak, ujali sa vedenia 1:0. Hra sa vyrovnala, ale domácim sa podarilo zvýšiť na 2:0. Po prestávke prebrali hostia iniciatívu, znížili strelou z 20-tich metrov a vyrovnali po chybe brankára. Po strate lopty v zálohe Liesku idú hostia do vedenia 2:3. Na rozdiel dvoch gólov zvyšujú Ružomberčania po skrumáži v 16-tke domácich. Domáci zvýšili aktivitu, kontaktným gólom sa dostali do zápasu, ale hostia definitívne rozhodli v poslednej minúte.
Z. Poruba – Trstená 0:4 (0:3)
Góly: Železňák, Štolbert, Buška 2
Hostia z Trstenej boli lepším mužstvom a v 1. polčase dokázali streliť aj tri góly. V 2. polčase si hostia vypracovali ďalšie šance, no domácich podržal brankár a preto neprehrali vyšším rozdielom.
III. liga mladší žiaci
Tvrdošín – Sučany 16:0 (8:0)
Góly: František Čajka 7, Ľubomír Pikna 5, Matúš Gregorec 4
Mladí Tvrdošínčania nastúpili proti slabučkému súperovi. V zápase jednoznačne dominovali. Za hanbu stojí zahodený pokutový kop Michala Gregorca. Stáva sa už pomaly pravidlom, že mladší žiaci v každom svojom stretnutí zahodia pokutový kop.
Veličná – Rabča 0:10 (0:4)
V tomto zápase jednoznačne dominovali žiaci Rabče. Boli lepší po fyzickej a technickej stránke. Svoj výkon okorenili desiatimi gólmi a tak domácim uštedrili výprask.
L. Hrádok – Bziny 0:7 (0:2)
Celozápasová hra na jednu bránu vyústila do jasného víťazstva hostí, keď už v prvom polčase viedli o dva góly.
Lokca – Lisková 3:0 (3:0)
Góly: Verníček 2, Lipniček
Domáci od začiatku predčili súpera v kombinácii, využili vypracované šance a tak rozhodli o výsledku už v prvom polčase. Po zmene strán dal tréner domácich šancu hráčom z lavičky, no obraz hry sa nezmenil. Domáci boli aktívnejší, no skóre sa už nemenilo.
Martin - Oravské Veselé 6:1 (6:0)
Gól: Michal Stašák

SkryťVypnúť reklamu

III. liga starší žiaci
Tvrdošín – Sučany 0:1 (0:1)
Zápas bol vyrovnaný, hra sa zvyčajne odohrávala v strede ihriska. Hostia udreli až na konci 1. polčasu, keď po rohovom kope sa hlavou presadil hráč Sučian. V 2. polčase mala hra taký istý priebeh ako v 1. polčase, zvyčajne sa hralo iba v strede.
Veličná – Rabča 1:2 (0:1)
Gól: Gajdoš
Domáci kolektív si vypracoval veľké množstvo šancí, ktoré však nedokázal v 1. polčase využiť. Hostia mali jednu príležitosť a tú aj premenili. Po zmene strán začali opäť aktívne domáci žiaci, no opäť len míňali bránu hostí. V 2. polčase skórovali obe mužstvá a tak si Rabča odváža tri vydreté body.
L. Hrádok – Bziny 5:0 (3:0)
V prvom polčase boli domáci lepší, pod prvý a tretí gól sa chybami podpísal brankár hostí a druhý padol z penalty. V druhom polčase sa hostia zlepšili, hra sa vyrovnala. Domáci však boli efektívnejší a strelili ďalšie dva góly.
Lokca – Lisková 2:3 (0:2)
Góly: Banáš, Kováč
O vzruch na ihrisku sa starali oba kolektívy, ale hostia tie svoje dokázali premeniť. Keď v druhom polčase zvýšila Lisková na rozdiel troch gólov, začali svoje šance využívať aj domáci. Za stavu 2:3 sa hostia obávali o výsledok, ale o víťazstvo už neprišli.
Martin - Oravské Veselé 0:0

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 5. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 6. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 7. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 8. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 1. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 2. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 4. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 5. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 6. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 7. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 8. Jablone prinášajú už tretiu úrodu. A je rovnako bohatá.
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 027
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 796
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 790
 4. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 4 557
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 746
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 3 673
 7. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 653
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 484

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (30.9. - 6.10.1922)
 2. Jozef Sitko: Náhoda? Či reálne avízo o krádeže mojich blogov?
 3. Miroslav Lukáč: Hyeny útočia vo svorke, tak ako i politici. Aj u nás sme zaznamenali mobilizáciu. Aj psy sa bránia útokom.
 4. Ľubomír Maretta: Samota
 5. Marián Betík: Veselo o slovenskom futbale
 6. Tupou Ceruzou: Ukrajinské referendum
 7. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom?
 8. Mirka Polohová: O jeseni, prvých gaštanoch a radosti
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 12 552
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 486
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 942
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 399
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 630
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 612
 7. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 544
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 350
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Námestovská spoločnosť Hern má dlhodobú ambíciu stať sa modernou firmou v Európe. Firmou, ktorá okrem výroby pozitívne vplýva nielen na pracovné prostredie zamestnancov, ale aj na životné, ktoré patrí nám všetkým.


5 h

Tipujte bez rizika a vyhrajte.


15 h
Martin Rusina vyhral majstrovstvá Slovenska v horskom behu druhý raz po sebe.

Martin Rusina si náladu pred polmaratónom v Košiciach urobil majstrovským titulom.


19 h
Vôňa kávy Andrejovi učarovala už v detstve.

Kofeín v káve nabudí človeka len na chvíľku, čaj pomôže oveľa viac.


22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodiči musia rátať s obmedzeniami.


21 h

Fakultná nemocnica Nitra plne rešpektuje rozhodnutie krajského súdu, povedala hovorkyňa.


14 h

Trenčianska železničná polícia obvinila 34-ročného muža z okresu Nové Mesto nad Váhom z prečinu výtržníctva.


SITA 28. sep

Levičanka radí ľuďom, aby si faktúry kontrolovali.


12 h

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (30.9. - 6.10.1922)
 2. Jozef Sitko: Náhoda? Či reálne avízo o krádeže mojich blogov?
 3. Miroslav Lukáč: Hyeny útočia vo svorke, tak ako i politici. Aj u nás sme zaznamenali mobilizáciu. Aj psy sa bránia útokom.
 4. Ľubomír Maretta: Samota
 5. Marián Betík: Veselo o slovenskom futbale
 6. Tupou Ceruzou: Ukrajinské referendum
 7. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom?
 8. Mirka Polohová: O jeseni, prvých gaštanoch a radosti
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 12 552
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 486
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 942
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 399
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 630
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 612
 7. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 544
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 350
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu