Nedeľa, 15. september, 2019 | Meniny má Jolana
FUTBAL - I. TRIEDA

Zuberčania si doviezli ďalšie tri body

Ďalšie kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo niekoľko zaujímavých výsledkov. Po veľmi dlhej dobe zaváhala vedúca Trstená, ktorá v Rabči len remizovala.

Podľa očakávania na vlastnom trávniku vyhrali Kraľovany. Darí sa Zuberčanom, znova si priviezli všetky tri body. Schuti si zastrieľali hráči Oravskej Poruby, ktorí „rozdrvili“ Oravskú Lesnú. Z hosťujúcich celkov ešte vyhrala Dlhá. Dôležité body si pripísala Lokca i Párnica.

ČK: Gužík
Zostava domácich: Košút, Zboňák, Krivánka, Brandys, Kutlák, Harbut, Jagnešák, Sivka, Slovík, Gužík, Kudiak, striedal: M. Tropek
Zostava hostí: Suroviak, Sirota, Gregorec, Koleják, Vitek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka, striedali: J. Maniak, F. Maniak, Ľ. Tropek
Divákov: 300
Na ihrisku v Rabči prišla pekná divácka návšteva. Hlavne domáci fanúšikovia boli zvedaví, ako si ich zverenci poradia s lídrom súťaže. Napokon tieto očakávania naplnili, keď podali najlepší výkon sezóny. Rabčania boli bojovnejší, Trstenčania techcnickejší a tak zápas mal vynikajúcu úroveň. Prvý dôležitý moment sa udial v 12. min, kedy prízemnou strelou hosťujúci Bednár prekonal gólmana Rabče. Domáci odpovedali v 25. min, Sivka nádhernou strelou do šibenice vyrovnal. Výborné šance sa striedali na obidvoch stranách. Aj po zmene strán bolo rušno pred obidvoma bránami. Z domácich radov sa často pokúšal o strelu Harbut. Nikto však už nebol úspešný a skóre zostalo do záverečného hvizdu rozhodcu nezmenené.
Jozef Havlíček

Kraľovany – Or. Veselé
2:0 (1:0)
Góly: Badáň, Kováč
ŽK: Gallo, Cárach
Zostava domácich: Had, Had Štefan, Kraľovanský, Puvák, Gallo, Zrník, Batuna, Cárach, Kováč, Drengubiak, Badáň, striedali: Kováč Ján, Šimo, Trstenský
Zostava hostí: Kolenčík, Švába, Rešutík, Feranec, Madleňák, Majdiak, Madleňák Michal, Kriš, Rieger, Feranec, Viatrák, striedali: Kromka
Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním vyhrať. Už v 5. min založili útočnú akciu po pravej strane. Kováč si nabehol, na jeho center si nabehol Drengubiak, jeho strelu ale brankár zneškodnil. V 9. min domáci zahájili útok kolmou prihrávkou do šestnástky na Batunu, ktorý však bol faulovaný. Z následne odpískanej jedenástky Badáň otvára skóre. V ďalšom priebehu hry hostia hru vyrovnali, začali vykazovať vysokú aktivitu a vypracovali si niekoľko šancí, z ktorých boli všetky zneškodnené brankárom. V druhom polčase domáci spresnili hru, lepšie kombinovali, vypracovali si niekoľko príležitostí. V 58. min bol na hranici šestnástky faulovaný Badáň. Na jeho priamy kop si nabehol Kováč, ktorý zvýšil náskok Kraľovian na 2:0. Odteraz sa hral vynikajúci futbal, na oboch stranách sa vyskytli príležitosti, ale bez nejakého väčšieho úspechu. Domáci kolektív si s trochou šťastia zapísal ďalšie víťazstvo.
František Tatár

Or. Podzámok – Zuberec 0:2 (0:1)
Góly: Maruniak Stanislav 2
ČK: Chromek
Zostava domácich: Serdel, Holubčík, Maslo, Svýba, Sakmár, Chromek, Brienik, Frančák, Chomistek, Horňák, Kľuska
Striedali: Jurovčík, Kňazúr, Pazúrik
Zostava hostí: Kovalčík, Jantačka, Sojčák, Fandák, Šiška E., Šiška Tomáš, Šišila, Filek, Bažík, Petrek, Maruniak
Striedali: Tetík, Juráň, Mačniak
Zápas sa začal z oboch strán v opatrnejšom tempe. Hosťujúci celok prišiel získať tri body, ak chcel pomýšľať na postup vyššie. Napriek tomu sa začalo viacej hrať na strane Zuberca. V 20. minúte po ľavej strane zbehol Brienik. Výborne naservíroval do šestnástky Horňákovi, ale ten si v tej chvíli hľadal pušný prach na svojich kopačkách. Podobná situácia nastala po chvíľke, keď naopak Horňák centroval Brienikovi, ale ani jemu sa nepodarilo vsietiť. Päť minút pred koncom prvého polčasu opäť Brienik výborne zabojoval v pokutovom území hráčov Zuberca, pričom jeho snaha zostala po niekoľkýkrát nevypočutá. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš, keď v 44. minúte po zahraní priameho kopu Zuberčanov brankár domácich vyrazil len do skrumáže hráčov, kde sa najlepšie zorientoval Maruniak a svoju príležitosť premenil. Druhé dejstvo začal Oravský Podzámok výbornou individuálnou akciou Brienika, ale atak obrany hostí mu nedovolil svoj pokus zakončiť. V 65. minúte po zlom odkopnutí domáceho brankára a následného zasiahnutia domáceho obrancu sa opäť výborne zorientoval Maruniak a zvýšil na dvojgólový rozdiel. Domáci tím začal byť viac nervóznym na ihrisku, čo zavŕšilo vylúčenie Chromeka. Oravský Podzámok napriek takmer polhodinovému oslabeniu výborne bojoval a dokázal sa usadiť na polovičke súpera. Výborne hrajúci Brienik prenikol ku bráne Zuberca, z čoho si vynútil nepriamy kop. Veľkú snahu upraviť konečné skóre vo forme nepriameho kopu však domáci Chomistek nevyužil. Ján Holubčík

Leštiny - Dlhá nad Oravou 0:2 (0:0)
Góly: Capuliak 2
ŽK: Beľo, Kovaľ, Spišiak
ČK: Janotík
Zostava domácich: Škrabák, Janotík, Halák, Koval, Čajka, Melicherčík, Beľo, Mačuha, Ľupták, Murina, Michna
striedali: Karč, Kožálnik
Zostava hostí: Novák, Šuta, Capuliak, Spišiak, Murín, Kurčinka, Kukla, Haviar, Harezník, Jendriššek, Bočkaj
Striedali: Móres
Domáci tím začal od prvých minút iniciatívne, ale hostia umnou hrou zachytávali rozohrávky aj za cenu kúskovania zápasu. Jednoznačne sa im darilo narúšať útoky Leštín. V celom prvom polčase sa odohrával rýchly futbal, predovšetkým v strede záloh oboch tímov. Prvá šanca domácich prišla v 7. minút, keď ušiel Michna po pravej strane, ale prihrával Beľovi len na päty a dobiehajúci spoluhráč už nedostal priestor na skórovanie. Agilný Michna si v 21. minúte výborne obhodil hosťujúceho súpera, vystrelil z 11. metriov, ale priam bravúrny brankársky zákrok zachoval svätyňu Dlhej v nepoškvrnenom stave. Brankár hostí Novák bol najlepším hráčom Dlhej a len jemu môžu spoluhráči ďakovať za čisté konto po prvom polčase. Leštiny nastúpili do druhého polčasu s ešte väčším nasadením. Niekoľko krát sa domáci hráči objavili pred brankárom hostí vo vyloženej šanci, ale ani raz nedokázali prekonať skvelého Nováka. Michna, Murina, Mačuha, tí všetci mohli premeniť, ale zahodili aj to, čo sa už zahodiť nedá. V 48. minúte domáci pre množstvo nepremenených šancí pykali. Po chybe domácej obrany a dlhom autovom vhadzovaní Capuliak z voleja k pravej žrdi otvára skóre zápasu. Leštiny to nepoložilo aj napriek tomu, že im dvadsať minút pred koncom rozhodca neprávom vylúčil Janotíka. Klincom do rakvy bola 85. minúta, keď po skrumáži sa lopta od domáceho Haláka odrazila do brány. Napriek tomu bol gól pripísaný Capuliakovi. Domáci tím zohral výborné stretnutie so smolným koncom. J. Pangrác

Or. Poruba Or. Lesná
7:0 (4:0)
Góly: Čipčala 2, Hucko, Púplava 2, Kiša, Paprčka
Zostava domácich: Kováč, Strapec, Hucko Peter, Hucko Martin, Paprčka, Dudáš, Čipčala A., Čipčala Martin, Dudáš Peter, Dudáš Milan, Púplava Striedali: Molnár, Kiša Peter
Domáce mužstvo nastúpilo na tento zápas pripravené. Na kvalitnom trávniku sa ich cesta k vysokému víťazstvu ešte uľahčila. Dudáš mal peknú šancu už v prvej minúte, hostia ku koncu polčasu hru vyrovnali. Do druhého polčasu nastúpilo domáce mužstvo s radosťou a očakávaním výhry, čo sa aj potvrdilo. Začiatok polčasu sa hralo medzi šestnástkami. Poruba hrala s prehľadom a Lesnú zatlačila na jej polovicu. Celá hra sa podobala hre na jednu bránu. Lesná nedokázala predviesť nič z futbalovej krásy. Poruba po troch zápasoch hrala konečne doma, a zaslúženým víťazstvom sa aspoň vytiahla pred domácim publikom. J. Čipčala

Lokca – Klin 2:1 (0:0)
Góly: Šváňa, Kramarčík (11m) – Stahoň
ŽK: Vajdiar – Stahoň , Úradník
ČK: Oščadnický
Zostava domácich: Kršák- Bombiak, Michalčík, Šadlák, Vajdiar, Neveďál, Šváňa, Jucha, Tuček, Oščadnický, Kramarčík Striedali: Kadavý, Šimulčík
Zostava hostí: Meško - Mišek, Balek, Úradník Zdeno, Stahoň Ľuboš, Stahoň Jozef, Fenik, Lipiak, Bolibruch, Úradník Miloš, Pisarčík Striedali: Lipiak Michal, Fenik Vladimír
Obidve mužstvá začali útočne, šance boli pred oboma brankármi. V 30. min skončil volej hosťujúceho Bolibrucha tesne mimo. Domáci odpovedali bombou Šváňu z 37 metrov, ale brankár hostí Meško na dvakrát chytil. Obojstranne útočný futbal pokračoval aj po prestávke. V 57. min sa domáci ujali vedenia volejom Šváňu. Hostia vyrovnali strelou popri žrdi, ktorej autorom bol Stahoň. Strelu Oščadnického vytlačil hosťujúci brankár na roh. O tesnom víťazstve domácich rozhodol z penalty Kramarčík. V Lokci sa hral výborný futbal, ktorý sa musel páčiť. (vml)

Párnica – Vavrečka
3:1 (1:0)
Góly: Otruba (pok. kop), Paška, Lach, - Hrkeľ (pok. kop)
ŽK: Katrenčík, Slosarčík, Kubačka,- Bigoš, Holmík
Zostava domácich: Smoleň, Šiška, Trnovský, Kubačka Ján, Otruba, Katrenčík, Mahút, Lach, Slosarčík, Kalina, Graca
Striedali: Paška, Bajdich
Zostava hostí: Hurák, Doroš, Hrkeľ, Bigoš, Verníček, Holmík Michal, Holmík Juraj, Kasan, Stolárik, Brčák, Šalata
Striedali: Kasan, Paterek
Zápas sa začal z oboch strán v rýchlom tempe. Na prekvapenie domácich fanúšikov a nielen ich mali viac z hry hostia, ktorí pohrozili po pravej strane. O dve minúty opäť hráči Vavrečky využili zlú rozohrávku Otruby no ich snaha neviedla k vytúženému gólu. Domáce krídla Lacha a Mahut vzápätí výborne prenikli po svojich stranách, ale ich prihrávky nenašli adresáta. V 11. minúte po centri Graca strieľa Kalina ponad seba nad bránu Vavrečky. Párnica sa snažila strhnúť vedenie na svoju stranu, predovšetkým po štandartných situáciách, ale nedarilo sa im ich premeniť. Stretnutie bolo vyrovnané až do 30. minúty, keď obrana hostí faulovala v pokutovom území Gracu a nariadený pokutový kop Otruba bezpečne premieňa. V závere polčasu sa hráči Vavrečky snažili streliť gól do šatne, ale ostalo len pri neefektívnosti. Druhý polčas začali opäť hostia územnou prevahou. V 55. minúte kryl domáci brankár Smoleň strelu z trestného kopu len so šťastím. Aktívnejšia hra v prvej polovici druhého polčasu mala logické vyústenie vo vyrovnávajúci gól. Otruba fauloval v šestnástke a Hrkeľ takisto ako jeho náprotivok v prvom polčase premieňa. Párnica odpovedala najlepšie ako mohla, keď striedajúci Paška v skrumáži dáva druhý gól. Hostia otvorili hru a snažili sa o vyrovnanie. 100-percentne vyšlo striedanie domácemu trénerovi Haukovi, keď nasadil do hry „teenagera“ Bajdicha, ktorý pekne priklepol Lachovi na tretí gól. Výsledok z hľadiska hry nezodpovedal samotnému priebehu, pretože hostia boli vyrovnaným súperom.