Námestovo – Revúca 0:5 (0:2)
Hostia z Revúcej prišli s dobre pripraveným tímom, ktorý si dokázal vytvoriť veľa skvelých šancí. V 1. polčase premenili iba dve príležitosti z mnohých. Po zmene strán chceli domáci hrať s hosťami vyrovnanú partiu na čo doplatili ešte troma inkasovanými gólmi.
Dolný Kubín – Čadca 0:3 (0:2)
Domáce mužstvo už v 2. min inkasovalo, keď po štandardnej situácii nepokryli hráča hostí. O pár minút mohli domáci vyrovnať, no Hutko po peknej akcii sám pred brankárom napálil iba do neho. V 18. min sa pekne uvoľnil Revaj, našiel Moresa, ktorý zbrklo obstrelil brankára. Neskôr pohrozil jedovatou strelou Mihálik, tú brankár na dvakrát kryl. Potom prišla pre domácich nešťastná 26. min, keď Lejko tečoval centrovanú loptu za chrbát prekvapeného Papiaka. Domáce družstvo mohlo vyrovnať po hlavičke Jašicu, tá však len tesne minula bránu. Na začiatku 2. polčasu pohrozili domáci hlavičkou Moresa, no z bránkovej čiary ju vykopol hosťujúci hráč. Ďalší priebeh sa niesol v réžii domácich hráčov, hostia hrali iba na brejky. Jeden z nich pekne zlikvidoval Papiak. Technická a komplikovaná hra domácich sa proti dôrazne hrajúcim hosťom nepresadila. V 87. min po chybe Puškáša dávajú hostia z Čadce tretí gól, čím len potvrdili svoju efektivitu v premieňaní šancí, ktorá u Námestovčanov aj v 3. jarnom zápase absentuje.

Námestovo – Revúca 0:1 (0:1)
Aj v tomto zápase dominovali hosťujúci dorastenci. Domáci podali totálne slabý výkon, ktorý hostia potrestali iba jedným gólom.
Dolný Kubín – Čadca 0:1 (0:1)
Dolnokubínčania začali aktívne a už v 3. min pohrozili priamym kopom Tomáša Farka, no ten nastrelil brvno. Hostia odpovedali nebezpečným protiútokom, pri ktorom výborne zasiahol domáci brankár. V 21. min predviedol peknú individuálnu akciu Dzurek, ale brankár jeho strelu kryl. Hosťujúci tím podnikol šesť minút nato rýchly protiútok a gólovo sa presadili. V 2. polčase prevzali iniciatívu hostia z Čadce, domácich pustili k žiadnej nebezpečnejšej šanci. Až ku koncu zápasu, keď vyloženú šancu zahodil Kľučka, pretože nedokázal trafiť ani bránu.
Belá – Zuberec 3:0 (2:0)
Dorastenci zo Zuberca inkasovali hneď na začiatku zápasu a po tomto údere sa nevedeli akosi spamätať. Druhý gól dostali v 30. min a do konca 1. polčasu sa už nič vážnejšie neudialo. V 2. polčase si dokázal hosťujúci tím vypracovať dve dobré šance, no nedotiahol ich do gólového konca. Domáci stav zvýšili ešte po chybe obrany spod Roháčov a upravili výsledok na konečných 3:0.
Žilina C – Rabča 3:1
Gól: Brišák

Valča – Tvrdošín 4:2 (1:1)
Góly: Hucík, Lepáček
Hostia boli vyrovnaným súperom domácemu mužstvu len v 1. polčase. V 2. polčase začal hrať s Valčou aj rozhodca, čo sa odzrkadlilo i na konečnom výsledku.
Malý Čepčín – Nižná 0:4 (0:1)
Góly: J. Daňa, V. Komačka, L. Matejek, M. Adámus
Nižňania mali počas celého zápasu prevahu, vytvorili si množstvo šancí, ktoré okorenili štyrmi gólmi. Hostia mohli vyhrať aj väčším rozdielom, no ďalšie vynikajúce šance ostali nevyužité.
Trstená – Oravská Jasenica 2:0 (0:0)
Góly: J. Letašin, T. Javorek
Bol to nezaujímavý zápas najmä pre divákov, ktorí videli z oboch strán málo šancí. Zlomový moment prišiel po vylúčení hosťujúceho hráča. Domáci to potrestali dvoma gólmi v závere zápasu.

T. Teplice – Trstená 0:5 (0:2)
góly: Buško 3, Štober 2,
Výborný kombinačný futbal zo strany hosťujúceho celku, ktorý pri vyššej snahe mohol svoj výkon zveľadiť o ešte väčší počet gólov v bráne súpera.
Dlhá – Veľké Rovné 2:0 (2:0)
Góly: R. Gonos, P. Zrnčík
Mladší žiaci Dlhej predviedli dobrý výkon, vypracovali si množstvo šancí, z ktorých využili len dve. Domácich podržal najmä brankár.
Liesek – Námestovo 1:1 (1:1)
Góly: Matúš Macák – M. Majchrák
Mladší žiaci Liesku začali aktívne, ale narazili na viac ako rovnocenného súpera. No z príležitostí ako mali Koleják, Macák, Ondrík nedokázali streliť vedúci gól. Dočkali sa však o pár minút, keď si na rohový kop pekne nabehol Matúš Macák a otvoril skóre zápasu. Domáci sa uspokojili, hostia prevzali iniciatívu a tá bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom do šatne. Po obrátke domáce družstvo začalo vyvíjať tlak a mali dokonca aj možnosť pokutového kopu. Ten však trestuhodne zahodil Matúš Macák. Potom si ešte domáci vytvorili zopár dobrých šancí, no tie už konečný výsledok nezmenili. Zrodila sa spravodlivá remíza. Pochvalu za predvedený výkon si zaslúžil Maroš Dreveňák.
T. Teplice – Trstená 8:1 (4:0)
Góly: Gelčinský
Od začiatku bolo jasné, že domáci tím ide tvrdo po víťazstve. Trstenčania zahrali zle v obrane a do prvých dvadsiatich minút inkasovali 4 góly, čo totálne podlomilo ich psychiku. Zápas sa dohrával v neustálom zvyšovaní skóre domácich. Čestný úspech hostí zaznamenal Gelčinský.
Dlhá – Veľké Rovné 2:2 (1:0)
Góly: J. Meľo, J. Petričák
Starší žiaci Dlhej odohrali proti favoritovi súťaže dobre najmä 1. polčas. Nebyť zaspatého 2. polčasu, mohli ostať všetky tri body doma.
Liesek – Námestovo 0:4 (0:2)
Góly: T. Mihaliak, I. Trabalík 2, R. Kojs
Lepšie začali hostia, ktorí sa aj ujali vedenia po chybe domáceho gólmana. Námestovo zvýšilo po priamom kope, ktorý opečiatkoval len pravú tyč a odrazenú loptu s prehľadom zasunuli do brány. Po zmene strán chceli domáci urobiť dačo s výsledkom, vypracovali si aj dobré šance, no opäť bez gólového efektu. Naopak hostia znova udreli, dokázali ešte streliť dva góly a z derby zápasu si domov odniesli zaslúžené tri body.

Tvrdošín – Rabča 5:0 (2:0)
góly: Reguly 3, Čajka, Ferenčík,
Družstvo domácich podalo, ako je jeho zvykom, optimálny výkon na to, aby súpera deklasovali. Niekoľkokrát zazvonila tyč a dá sa predpokladať, že pri lepšej streleckej muške mohlo byť skóre vyššie.
L. Hrádok – Oravské Veselé 1:9 (1:5)
Góly: Tomašák 3, Vojtas, Romaňák 2, Mušák, Smondek, Stašák
V tomto zápase dominovalo hosťujúce mužstvo, ktoré predčilo svojho súpera vo všetkých herných činnostiach. Svoj výkon okorenilo deviatimi gólmi.
Bziny – Sučany 2:1 (1:1)
Góly: Koloredy, M. Bugáň
Jednoznačný zápas pre Bziny. Počas celého zápasu si vytvorili mnoho šancí, no dokázali využiť len dve.
Nižná – Svätý Kríž 2:1 (1:0)
Góly: Tomaga, D. Varhoľ
Počas celého zápasu prevládali na ihrisku vzájomné súboje, veľa sa bojovalo najmä medzi šestnástkami, čím sa z hry vytratila futbalová krása. Bojovný výkon mladších žiakov z Nižnej bol zaslúžene odmenený troma bodmi.

Tvrdošín – Rabča 1:0 (1:0)
Góly: Adamča F. (pok. kop)
Domáci hráči mali voči súperovi počas celého stretnutia navrch. Z množstva šancí sa ujala iba strela zo značky pokutového kopu, ktorú bezpečne premenil Filip Adamča.
L. Hrádok – Oravské Veselé 2:1 (1:0)
Góly: Mušák
Starší žiaci Oravského Veselého, na rozdiel od mladších žiakov, podali slabý a nepresvedčivý výkon. Za predvedený výkon zaslúžene prehrali, i keď iba o gól.
Bziny – Sučany 1:0 (1:0)
Gól: M. Polák
V 1. polčase domáci prekvapili hostí aktívnou hrou po celom ihrisku a dokázali vsietiť aj vedúci gól. Po zmene strán hosťujúci tím tlačil domácich, no nedokázal stav zmeniť.
Nižná – Svätý Kríž 3:1 (1:0)
Góly: J. Mikulaj 2, J. Reguly
Domáci hráči prevyšovali hostí po všetkých stránkach, boli futbalovo vyspelejší a efektívnejší v zakončovaní gólových príležitostí.

Autor: tf,tb