Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín

Historický úspech Novotských kadetov

Oblastné majstrovstvá kadetov vo volejbale pokračovali tretím finálovým turnajom v Revúcej. Vynikajúci výsledok dosiahli kadeti z Novote, keď zvíťazili vo dvoch zápasoch a v predstihu si vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska.

Do prvého zápasu s Revúcou nastúpili Novoťania maximálne koncentrovaní, pretože si dobre pamätali na dve prehry s týmto súperom zo základnej časti súťaže na ich palubovke. Aj napriek namáhavej ceste podali výborný výkon a doslova sfúkli domácich z ihriska za 30 minút. Robili minimum chýb, opierali sa o dobrý príjem podania, hru na sieti a v útoku dokázali položiť takmer každú loptu. Ťažili z presných nahrávok a rozumne striedali útoky na kolíkoch, stredom siete, spoza „útočky i ulievkami“.

Zápas so Žilinou sa po tretí raz skončil rovnakým výsledkom 2:1 v prospech favorizovanej Žiliny. V prvom sete mladí Oravci dokonale zaskočili súpera, boli lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene ho i hladko porazili. V ďalších setoch sa však obraz hry úplne zmenil. Žilinčania potvrdili svoje kvality a skúsenosti z ťažkých zápasov a s prehľadom dotiahli zápas do víťazného konca. Výborne podávali a boli lepší v útoku.
Táto prehra našťastie nezanechala žiadne stopy na psychike Novoťanov a v zápase s Martinom ukázali svoje prednosti a veľkú túžbu po víťazstve. Prvý set sa hral plne v ich réžii. Dobrou hrou nútili súpera robiť chyby, čo aj následne využili. Druhý set bol vyrovnanejší, dostali v ňom príležitosť aj hráči z lavičky. Koniec setu bol dramatický, ale nakoniec sa mohli radovať z víťazstva i postupu hráči z Novote.
Zostava
Jozef Jašica, Jozef Smolár, Jakub Paták, Matej Paták, Marek Klimčík, Ján Furdek, Lukáš Veselovský, Jozef Hupka, Peter Somora.
Posledný turnaj sa uskutoční v Žiline. Postup na majstrovstvá Slovenska si už vybojovali celky Žiliny a Novote.
Výsledky
Novoť – Revúca 2:0 (12, 17); Novoť – Žilina 1:2 (16, -13, -6); Novoť – Martin 2:0 (16, 23)