Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia

I. liga mladší žiaci Dolný Kubín - B. Bystrica 0:2 (0:1) Domáci proti silnému súperovi podali bojovný výkon. Zápas bol rozhodnutý už za stavu 0:1, keď sa Maruniak objavil sám pred brankárom. Domáci sa napriek nepriaznivému stavu nepoložili a v súboji

Dolný Kubín - B. Bystrica 0:2 (0:1)
Domáci proti silnému súperovi podali bojovný výkon. Zápas bol rozhodnutý už za stavu 0:1, keď sa Maruniak objavil sám pred brankárom. Domáci sa napriek nepriaznivému stavu nepoložili a v súboji s lídrom súťaže pôsobili sympatickým dojmom.
Dolný Kubín - B. Bystrica 0:2 (0:0)
V priebehu prvého polčasu sa z oboch strán hral vyrovnaný duel, ktorý bol založený na výborných obranách. Aj keď hosťujúci hráči mali častejšie loptu na svojich kopačkách, k výraznejšej akcii sa nedostali. Druhá polovica dejstva začína miernym tlakom zo strany hostí. Veľkú šancu však domáci brankár Varied kryl. Dolnokubínčania postupne vyrovnávali hru, z čoho rezultovala snáď ich najväčšia šanca zápasu v podaní Kozáčika, pri ktorej brankár predviedol ďalší úspešný zákrok. Keď sa zdalo, že zápas skončí nerozhodne, z pravej strany hostia zacentrovali a Varied po prvýkrát kapituloval. Domáci zakontrovali priamym kopom Pĺžika, ale brankár hostí nemusel napodobniť Varieda v bráne Dolného Kubína. Konečný stav stretnutia uzavrela chyba domácej obrany a Banská Bystrica si odváža plný bodový zisk.

Lieskovec – Liesek 4:2 (2:2)
Góly: Zaťko, Lužbeťák
Liesek začal hru svižne, pričom prvé šance zostali nevyužité. Naopak domáci pri nedostatočnom bránení využili hneď prvú šancu. Hneď 5 minút na to Liesek stlačil Lieskovec na ich polovicu, čoho výsledkom bol pekný gól po spätnej lopte Kolejáka. V ďalších minútach sa hralo prevažne na polovici domácich. Hostia sa dostali vždy len po šestnástku, kde ich vždy zastavili rozhodcovia. Domáci si ale nakoniec loptu vybojovali a skórovali, pričom z pohľadu hostí dva ofsajdy a faul na brankára zostali nepovšimnuté. Hostí to ale nezlomilo, a do konca polčasu ešte stihli vyrovnať. V druhom polčase Liesek určoval tempo hry. Za zmienku stojí ešte názor hostí, že nebol odpískaný faul na brankára, po ktorom padol gól. Brankár musel byť vystriedaný a rozhodca odmietol dať ho ošetriť. Liesek podal dobrý výkon, za čo si zaslúži pochvalu.
Lieskovec – Liesek 0:4 (0:2)
Góly: Koleják 2, Macák, Ondrík
Liesek od úvodu zatlačil domácich na ich polovicu a udával tempo hry. Po množstve nepremenených šancí sa konečne dve podarilo premeniť. Hostia sa uspokojili s výsledkom, dopustili sa menších chýb, ktoré ale neboli potrestané. Druhý polčas bol presným opakom. Liesek nepustil domácich na ich polovicu a mali veľa gólom zaváňajúcich šancí. Takisto sa ich dve podarilo premeniť. Takisto sa hralo na slabšom teréne. Liesek podal pekný výkon a vyhral zaslúžene. Hostia mali námietky proti rozhodcom za dva neprávom neuznané góly.
Námestovo – Krásno nehralo sa

Rabča - Liptovský Hrádok 5:0 - nedohrané
Góly: Pilárčík 3, Briššák, Krivanka
Zápas bol poznamenaný nekompletnou zostavou hostí, čo domáci hráči využili do značnej miery. V dvadsiatej minúte sa zranil jeden z hráčov hostí a rozhodca musel stretnutie predčasne ukončiť.
Lisková – Tvrdošín 2:0
Rabča - Liptovský Hrádok
2:3 (1:1)
Góly: Briššák, Chutniak
Vyrovnaný duel tímov vyznel v druhom polčase v prospech šťastnejších hostí.
Lisková – Tvrdošín 0:4 (0:0)
Góly: Planieta, Žuffa, Čajka, Štrbáň
Po slabšom 1. polčase hostia zapli až po prestávke, čo vyjadrili štyrmi gólmi a to ešte Michal Gregorec zahodil penaltu.
Radvaň B – Námestovo 4:0
(2:0)
Bol to zápas medzi predposledným a posledným mužstvom tabuľky, čiže sa očakával dobrý a bojovný zápas. Na škodu futbalu rozhodca pískal všetko proti hosťom. Všetky štyri góly padli v štandardných situáciách. Konečný výsledok je pre Námestovčanov veľmi krutý.
Bytča – Dolný Kubín 1:1(0:1)
Gól: Lejko
Lepšie začali domáci, ich strely však skončili buď vedľa, alebo ich kryl hosťujúci brankár Papiak. Hostia sa ťažko rozbiehali a prvý raz pohrozili až v 29. min strelou Feranca. Následne ešte pohrozil strelou Hutko, no brankár ju chytil. Potom prišli dve chyby Papiaka, ktoré však ostali nevyužité, lebo domáci nedokázali trafiť ani prázdnu bránu. Ku koncu polčasu sa po spolupráci Zemenčíka a Hutka presadil Lejko. V 2. polčase začal úradovať rozhodca, domácich tlačil a brankár Papiak zachraňoval iba v posledných momentoch. Vrcholom rozhodcu bola vymyslená penalta, z ktorej hostia vyrovnali.
III. liga mladši dorast
Radvaň B – Námestovo 5:1
(3:0)
Gól: Buška
V 1. polčase dostalo hosťujúce družstvo góly po zbytočných chybách. V 2. polčase sa snažilo aspoň skorigovať, ale zabudlo na zadné vrátka, čo dokonale dokázali využiť domáci. Hostia môžu hovoriť o veľkej smole, pretože boli domácemu mužstvu vyrovnaným kolektívom.
Bytča – Dolný Kubín 2:1(1:1)
Gól: J. Buška
Hostia začali lepšie a už v 14. min otvorili skóre zápasu po peknej prihrávke Bombjaka sa presadil Jakub Buška. Hosťujúci kolektív pohrozil ešte v 32. min, Klučka sa rútil sám na brankára, domáci ho zastavili len za cenu faulu, ale ešte pred šestnástkou. Následný priamy kop bránu neohrozil. Domáce družstvo vyrovnalo desať minút pred koncom 1. polčasu. Po obrátke začali opäť lepšie hostia. Kľučka znovu išiel sám na brankára, ale tentoraz sa vyznamenal brankár. V 67. min po skrumáži pred bránou sa presadili domáci, 2:1. Hostia odpovedali už iba dobrou príležitosťou Dzureka, ktorého strelu kryl brankár.

Zuberec - Košťany 5:1 (2:0)
Góly: Matlák 2, Hruboš, Jurčo, Chovančák
Úvodné minúty boli z oboch strán vyrovnané. Od 20. minúty však Zuberec začína preberať iniciatívu, čo sa prejavilo dvomi strelenými gólmi v súperovej bráne. Výborný výkon Zuberca bol v druhom polčase korunovaný ďalšími troma gólmi. Trošku pošramotené renomé môže mať brankár domácich. Kuriózny gól v jeho sieti na priebeh stretnutia nemal žiadny vplyv a zaslúžené víťazstvo ostalo doma.
Rabča – Liptovský Hrádok
1:1 (0:1)
Gól: Kvasňák
Počas celého zápasu mali prevahu domáci, vypracovali si aj veľa šancí, ale v 1. polčase ich nedokázali využiť. Hostia sa ujali vedenia z pokutového kopu. Domácemu kolektívu sa podarilo vyrovnať 10 minút pred koncom zápasu.
Nižná – Vrútky odložené
na 17. 5. 2006
Oravská Jasenica – Liptovská Lužná 1:0(1:0)
Gól: Ľuboš Madleňák
Domáci boli lepší a pri troche šťastia mohli výsledok prikrášliť ešte nejakými strelenými gólmi.
Tvrdošín – Trstená 8:1(3:0)
Góly: Hutira, J. Betuštiak, Sirota 2, A. Kováč 3, Hucík
Domáce mužstvo dominovalo na ihrisku vo všetkých herných činnostiach a hostí nepúšťalo vôbec k ničomu. Svoju prevahu okorenilo ôsmimi gólmi.