Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

V Gäceli privítali najlepších olympionikov

Pri autokempe v Gäceli v Dolnom Kubíne sa počas 14. - 15. apríla uskutočnilo tretie kolo Slovenského pohára v slalome a zjazde na divokej vode. Výborná organizácia, množstvo olympionikov Juraj Minčík, Elena Kaliská a bratia Hochschornerovci boli zárukou p

ekného podujatia. Jediný „škrt“ cez rozpočet, ktorý sa nedá ovplyvniť, bolo počasie a to bolo tento rok predovšetkým prvý deň absolútne nekompromisné. Silné zastúpenie prišlo spoza poľskej hranice a ani títo pretekári nezostali za očakávaniami.

Prvý deň čakalo na pretekárov 22 bránok, nevľúdne počasie, voda, ktorá mala okolo 5 stupňov. Výborný súboj zvádzali v K1 žien Jana Dukátová, Gabika Stacherová a olympijská víťazka Elena Kaliská. Mladá Dukátová doslova vypálila rybník obidvom našim hviezdam vodného slalomu a získala cenné prvenstvo. Z domácich žien sa Miriam Komáromyová umiestnila na 14. priečke. Muži C1 mali v súťaži jednoznačného favorita v podobe Juraja Minčíka, ktorý nezaváhal a zvíťazil. Dolnokubínčan Rado Osadský v tejto silnej konkurencii obsadil 11. miesto. O bratoch Hochschornerovcoch a ich neporaziteľnosti v C2 sa netreba bližšie vyjadrovať netreba, čo potvrdilo ich ďalšie víťazstvo v prvom dni. Dolný Kubín v C2 nasadil posádku Osadský, Danek, ktorým sa nepodarilo vtesnať do prvej desiatky a obsadili 13. priečku. K1 muži svoje výsostné postavenie predviedli poľskí pretekári. Grzegorz Polaczyk z Krakowa jednoznačne zvíťazil. Oravci mali v tejto kategórii najpočetnejšie zastúpenie. Ján Janček skončil piaty, Miro Stanovský ôsmy a Ľubomír Janček obsadil 10. priečku. Jozef Adamec, Peter Kurjak, Tomáš Dubovský neobsadili miesto v prvej desiatke štartového poľa.

Za nepomerne lepších podmienok sa 15. apríla konalo druhé dvojkolo v tých istých kategóriách ako deň predtým. Trať sa nemenila. Jediné, čo sa v súvislosti so samotnými jazdami zmenilo, bolo počasie a poradie. Kým v prvý deň v K1 ženy zvíťazila mladá Dukátová, nasledujúce dve jazdy rozhodla vo svoj prospech Elena Kaliská. Miriam Komáromyová z domáceho klubu tak ako v predošlom dni neprekročila 14. pozíciu. Juraj Minčík dominoval v C1 aj v sobotu. Rado Osadský z domáceho klubu si v porovnaní s piatkom polepšil o jednu priečku. Kolega Matúš Daněk získal priečku hneď za ním. Hochschornerovci si zaknihovali ďalšie víťazstvo aj v sobotňajších rozjazdoch a z Geceľa podobne ako Minčík si odvážajú plný bodový zisk. Posádka Osadský - Daněk si v sobotu o jednu pozíciu polepšila, ale opäť to nestačilo do prvej desiatky. Tvrdenie o dominujúcom Minčíkovi a Hochschornerovcoch naplnil po sobotňajších rozjazdoch aj Poliak Grzegorz Polaczyk v K1. Domáci mali v K1 opäť najviac pretekárov, ale spomedzi nich sa len Ľubovi Jančekovi a Miroslavovi Stanovskému podarilo obsadiť miesta v desiatke štartového poľa.
Výsledky: piatok 14. apríla
K1 ženy: 1. Jana Dukátová UKB, 14. Miriam Komáromyová ŠKPDK
C1 muži: 1. Juraj Minčík ŠKPBA, 11. Rado Osadský ŠKPDK
C2 muži: 1. Hochschornerovci, 13. Osadský, Daněk ŠKPDK
K1 muži: 1. Grzegorz Polaczyk KKK Krakow, 5. Ján Janček ŠKPDK
Výsledky: sobota 15. apríla
K1 ženy: 1. Elena Kaliská Dukla LM, 14. Miriam Komáromyová ŠKPDK
C1 muži: 1. Juraj Minčík ŠKPBA, 10. Rado Osadský ŠKPDK