Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Dolnokubínski kadeti víťazne len v P. Bystrici

Majstrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina Mladší žiaci BK Dolný Kubín - SBK Handlová 59:43 (34:26) a 54:52 (29:23)

Majstrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina
Mladší žiaci
BK Dolný Kubín - SBK Handlová
59:43 (34:26) a 54:52 (29:23)
Body: Grenčík 33, Jurík 26, Sahatqija 17, Lazorík 11, A. Sklárčik 10, Marton 9, Krupa 5, F. Hackenberg 2
Domáci mladší žiaci nepríjemné minulé prehry odčinili proti tabuľkovo silnejšej Handlovej. V druhej štvrťke prvého zápasu prevzali iniciatívu a vypracovali si malý náskok, ktorý veľmi dobrou hrou do konca ešte zvýšili. V druhom súboji si od začiatku vypracovali malý náskok. Handlová sa však nevzdávala, zlepšila hru a na začiatku poslednej štvrťky sa dokonca ujala vedenia. Domáci hneď kontrovali, získali 2-bodový náskok, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Za príkladnú bojovnosť treba pochváliť všetkých už aj preto, že nastúpili oslabení - len deviati.

Starší žiaci
BK MŠK Žiar nad Hronom – BK Dolný Kubín 74:52 (35:24) a 52:50 (27:30)
Body: Diežka A. 30, Slúka 28, Včelka 16, Mikuš 10, A. Hackenberg 8, Lipka 6, Ľubek 4
Aj starší žiaci Dolného Kubína cestovali oslabení na ťažké zápasy na palubovku jedného už z postupujúcich na majstrovstvá SR. Chlapci však príkladne bojovali a tak o víťazstvá museli domáci tvrdo bojovať, hlavne v druhom zápase. Dolnokubínčania až do samého konca určovali dianie na ihrisku, aby nakoniec smoliarsky jedným košom prehrali. Z družstva tiež netreba nikoho zvlášť chváliť, lebo všetci odviedli maximum.

1. liga kadetov
IMC Slovakia Považská Bystrica – BK Dolný Kubín 67:84 (35:36)
Body: Vaňko a Ondrejka po 18, Cárach 16, P. Diežka 15,Mikula 8, J. Záhora 7, Duraj 2
Pre Dolnokubínčanov je každý bod v boji o umiestnenie sa vo štvorke dôležitý, a aj keď cestovali oslabení, boli rozhodnutí o víťazstvo tvrdo bojovať. Prvý polčas bol úplne vyrovnaný a do šatní išli hostia s minimálnym náskokom. Druhý polčas sa do polovice podobal prvému. Potom však dolnokubínski kadeti pridali, domáci nestačili, viac faulovali, čo hostia trestali a postupne získali až 10-bodový náskok, ktorý do konca ešte zvýšili. Rozhodujúcim faktorom bolo, že tradičných strelcov, ktorí nakoniec ešte aj vyfaulovali a chorého Jašša nahradili ostatní a ich výkon nakoniec rozhodol o zaslúženom víťazstve.
Fatran Žilina – BK Dolný Kubín
83:55 (56:23)
Body: Šaffo 11, P. Diežka , Cárach, J. Záhora , Ondrejka a Mikula po 8,Vaňko a I. Hochholzer po 2
V nedelňajšom zápase sa Dolnokubínčanom nedarilo ako v sobotu. Nezvládli hlavne prvý polčas, kedy domáci získali rozhodujúci náskok. Aj keď sa Dolnokubínčania v druhom polčase podstatne zlepšili, na zvrat v zápase to nestačilo.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?