Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Po základnej časti prvenstvo

HFL Liesek pokračovala uplynulú sobotu 5. kolom základnej časti, ktorá ukončuje prvé vzájomné meranie síl všetkých zúčastnených mužstiev.

Ani v tomto kole sa prekvapenie nekonalo, nakoľko papierové predpoklady, predurčujúce víťazov, sa naplnili do bodky. V prvom zápase medzi Grapstav a Old Stars sa rozhodovalo po výmene strán, kedy úderná formácia hostí M. Kubolek a R. Šináľ zabezpečila konečné víťazstvo 7:4 pre Old Stars. Potom na seba narazili mužstvá Chive Sting a Kamikadze, bojujúce o tretie miesto tabuľky. Prvý polčas nasvedčoval tomu, že sa bude jednať o vyrovnanú partiu, kde o výsledku a bodovom zisku môžu rozhodnúť kľúčoví hráči. Nakoniec po takmer vyrovnanom prvom polčase (1:2) sa šťastena naklonila k mužstvu hostí, ktorí zdolali Chive Sting 3:7. Športový fanúšik si veľa sľuboval od tretieho súboja medzi CF Bliechy a HFC-SP Čimo a očakával, ako si poradí obhajca minuloročnej trofeje a 5-násobný víťaz HFL Liesek s posledným celkom tabuľky. Vyburcovaným hosťom, ktorí boli výdatne povzbudzovaní vlastným fan klubom, patril úvod zápasu, no nepremenili dve gólové šance. Domáci sa v 11. minúte chopili kormidla a po prečítaní obrany súpera skórovali v prvom polčase štyrikrát a tým bolo o zápase takpovediac rozhodnuté. Druhé dejstvo sa nieslo v réžii domácich a tí si v ňom si vypracovali 6-gólový náskok. Súper strelením dvoch gólov už len upravoval výsledok stretnutia na konečných 8:2 v prospech CF Bliechy.

Výsledky 5. kola
Grapstav – Old Stars 4:7 (1:2) góly: V. Šináľ 2, J. Šuvada 2 – R. Šináľ 3, M. Kubolek 2, M. Poláček 1, Mário Poláček 1, Chive Sting – Kamikadze 3:7 (1:2) góly: S. Gnida 2, M. Garbiar 1 – J. Kubolek 2, M. Štober 2, M. Kalis 1, M. Ondrík 1, R. Vrabček 1, CF Bliechy – HFC-SP Čimo 8:2 (4:0) góly: J. Šprlák 3, M. Stas 3, M. Šprlák 1, J. Varga 1 – M. Letaši 1, J. Lužbeťák 1
1. CF Bliechy 5 4 1 0 30:8 13
2. Old Stars 5 4 0 1 26:17 12
3. Kamikadze 5 3 0 2 25:26 9
4. Chive Sting 5 1 1 3 13:22 4
5. Grapstav 5 1 0 4 19:27 3
6. HFC-SP Čimo 5 1 0 4 14:27 3