Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Získali si obdiv Waršavy

Výbor FK Slovan Trstená už tradične umožňuje svojím mládežníckym mužstvám zúčastňovať sa minimálne jedného kvalitného turnaja v zahraničí.

V stredu zavčasu ráno 1. februára 45-členná delegácia odcestovala do Waršavy, kde prípravka, mladší a starší reprezentovali Slovensko na 15. ročníku medzinárodného halového turnaja kresťanských športových združení Európy. Mladí futbalisti Trstenej reprezentovali Slovensko v piatich vekových kategóriách a umiestnením, športovým vystupovaním si získali nielen obdiv domácich divákov, ale sa môžu pochváliť i veľmi dobrým umiestnením. Veľká škoda, lebo v tomto prípade “vyhrala“ vyššia moc - prvý deň z dôvodu štátneho smútku sa nemohol v plnom rozsahu uskutočniť turnaj narodených v roku 1991 a tak v symbolickom stretnutí troch mužstiev z Bieloruska, Poľska a Slovenska nakoniec mladí futbalisti Trstenej skončili na 3. mieste za Poľskom a Bieloruskom. V kategórii ročníka 1992 sa umiestnili na 12. mieste, čo bol pri kvalitnom obsadení úspech, prekvapili však žiaci v kategórii ročníka 1993, keď obsadili zo 14 kvalitných kolektívov konečné 6. miesto.

Za pozornosť však stojí, že direktorát súťaže vyhodnotil za najlepšieho hráča tejto kategórie mladého futbalistu Trstenej a žiaka ZŠ v Liesku Davida Štobera a za najlepšieho brankára tejto kategórie Mateja Púčika, žiaka ZŠ –Š v Trstenej. Ešte lepšie umiestnenie vybojovali futbalisti v kategórii ročníka 1995, keď skončili na konečnom, i keď nevďačnom, 4. mieste a získali ocenenie Fair Play. Futbalisti ročníka 1994 prekvapili nielen celú Waršavu, ale možno i samotných trénerov a vedúcich, lebo v silno obsadenej kategórii nakoniec nenašli premožiteľa a do Trstenej a na Slovensko priviezli krásny pohár za víťazstvo. Juraj Búška bol vyhlásený za najlepšieho strelca s 15 gólmi a za najlepšieho brankára vyhlásili Mareka Frélicha. Slzy radosti a šťastia sa do očí tlačili všetkým, keď ceny odovzdával minister športu Poľska Piotr Lysakowski spolu s olympijským víťazom v boxe z Tokia Jozefom Grudzieňom. Už tradične akciu na vysokej organizačnej úrovni pripravilo združene kresťanských športových klubov Poľska a pre futbalistov Trstenej bolo cťou, že mohli reprezentovať slovenský Orol na tomto podujatí.

1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?