Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Dolnokubínčaky v hre o postup

Poslednými zápasmi sa uplynulú sobotu skončila základná časť 1. volejbalovej ligy žien.

Súťaž sa teraz rozdelí na dve skupiny, keď prvé štyri celky budú bojovať o postup do extraligy a ostatné 4 tímy o záchranu.
Rimavská Sobota – Dolný Kubín 1:3 (17, -16, -16, -22) a 1:3 (-21, 20, -24, -12)
Zostava: Halašová, Gašparíková, Mariana Ferancová, M. Sládková, Červíková, Kováčiková, libero: Palugová, striedalia: Miriama Ferancová
I keď dolnokubínske družstvo už malo istý postup do prvej štvorky, do Rimavskej Soboty cestovali s jednoznačným cieľom vyhrať. Na výkonoch v obidvoch zápasoch bolo cítiť 3-týždňovú pauzu. Dolný Kubín hral v najsilnejšej zostave, no mal nestabilné všetky herné činnosti. Nevychádzala im ani hra stredom siete, ako boli doteraz zvyknuté, napriek tomu na víťazstvo to stačilo.

V treťom sete druhého stretnutia Dolný Kubín prehrával 17:8, ale po pekných momentoch sa zmobilizoval a tento set vyhral 26:24. Bol zlomový moment zápasu, vo štvrtom dejstve už jasne hosťujúce volejbalistky dominovali. V ďalšom priebehu čakajú Dolnokubínčanky súboje prvej štvorky o celkové prvenstvo.
Košice – Tvrdošín 3:1 (-17, 24, 22, 21) a 3:1 (20, 20, -17, 19)
Zostava: Sirotová, Sochuliaková, Pastýrová, Kolejáková, Klamová, Rehmová, libero: Tarajová
Volejbalistky Tvrdošína cestovali do Košíc s jasnými úmyslami, pretrhnúť nepriaznivú šnúru. V prvom stretnutí ešte svoje ambície napĺňali. Začali duel výborne, keď dominovali hlavne na sieti. Neustále viedli a úvodný set dotiahli do víťazného konca. Lenže v druhom dejstve nastal zlom. Hosťujúce hráčky začali robiť chyby, viazla súhra a keď nezvládli koncovku, súperky vyrovnali. Psychika a pohoda tvrdosínskych volejbalistiek sa zrejme narušila, pretože ďalšie dva sety hlavne kvôli vlastným chybám nezvládli.
Aj v druhom súboji Tvrdošínčanky ťahali za kratší koniec. V treťom sete síce trochu ožili, no v štvrtom sa znova nevyvarovali vlastných chýb a pripísali si ďalšiu prehru. V tabuľke tak stále okupujú poslednú priečku a čaká ich náročný boj o záchranu.