Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Skvelý vstup mužov BK Dolný Kubín do bojov o postup

1. liga mužov BK Dolný Kubín – Legáto Svit 93:64 (43:32) Body: Balko 22, Caban 21, Melnikau 17, Koczkáš 16, Strapec 6, Dubovský 5, Sklárčík 4, Pšenák 2

1. liga mužov
BK Dolný Kubín – Legáto Svit 93:64 (43:32)
Body: Balko 22, Caban 21, Melnikau 17, Koczkáš 16, Strapec 6, Dubovský 5, Sklárčík 4, Pšenák 2
BK Dolný Kubín – 1. BK Michalovce 88:72 (48.31)
Body: Lovík 21, Koczkáš 20, Pšenák a Strapec po 13, Melnikau 10, Caban 8, Balko 2, Zarovskij 1
V prvom zápase skupiny o postup privítali Dolnokubínčania družstvo spod Tatier. Celý prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom domáci svojou rýchlou hrou a agresívnou obranou postupne náskok zvyšovali. V poslednej potom domáci 11–bodovou šnúrou ušli súperovi o 30 bodov a bez problémov stav udržali.
V nedeľu privítali silné Michalovce - súpera, s ktorým ako s jediným prehrali obidve stretnutia základnej časti. Hostia ako jeden z hlavných záujemcov o extraligu sa výdatne posilnili a po víťazstve v Žiline chceli bodovať aj na Orave. Aj Dolnokubínčania nastúpili s posilou – Lovíkom, bývalým reprezentantom, chýbal im však Zdút – Šťastný. Obidve družstvá od začiatku agresívne bránili a na prekvapenie sa s tým lepšie vysporiadali domáci, ktorých výborne dirigoval Koczkáš. Postupne získali až 10–bodový náskok, ktorý do polčasu ešte zvýšili. Po prestávke sa čakal nápor Michaloviec. Domáci však po výbornej hre zvýšili svoj náskok až na rozdiel 31 bodov. Potom prišiel menší útlm. Aj v poslednej časti Dolnokubínčania pokračovali vo výbornom výkone a udržiavali si 20-bodový rozdiel.

1. 1iga juniorov
BK Dolný Kubín – BKP Banská Bystrica B 93:60 (45:37)
Body: Zarovskij 23, J. Diežka20, M. Hochholzer 19, Palaj 10, Noga 9, Šaffo 8, Žbirka a Mikuláš po 2
BK Dolný Kubín – BKP Banská Bystrica A 76:92 (37:39)
Body: Zarovskij 26, Hochholzer M. 19, Diežka J. 12, Lipka 7, Palaj 6, Žbirka 4, Mikuláš 2
Dolnokubínski juniori by si víťazstvom zabezpečili účasť v nasledujúcom playoff, no začali zle. Postupne však zvyšovali tempo a v pohode zvíťazili. V nedeľňajšom zápase držali dlho krok s fyzicky zdatnejšími Bystričanmi. Po tretej štvrtke viedli hostia o 9 bodov, no v poslednej časti nezachytili nápor hostí, ktorí 13-bodovou šnúrou získali rozhodujúci náskok.