Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Banskobystrickí siedmaci neuniesli prehru v Dolnom Kubíne

1. liga mladší žiaci 6. ŠHT: MHK Dolný Kubín – HC´05 Banská Bystrica 1:5 (1:2, 0:3, 0:0) Gól: Varga

1. liga mladší žiaci
6. ŠHT: MHK Dolný Kubín – HC´05 Banská Bystrica 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Gól: Varga
Domáce družstvo nastúpilo bez viacerých hráčov, niektorí nehrali pre chorobu a jeden celý útok sa predstavil v kolektíve siedmakov. Naviac, Banská Bystrica hrala na tri útoky a tak ich najlepšia trojica sa na ľade stretávala s najslabšou. Dolnokubínski hokejisti síce bojovali, ale na súpera nestačili.
7. ŠHT: MHK Dolný Kubín – HC´05 Banská Bystrica 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Góly: Okoličány, Šimeček, Záň, Barbuš, Zúrik
Siedmakom Dolného Kubína sa konečne v novom roku podarilo vyhrať. Predviedli výborný výkon a zaslúžene zvíťazili. Tieňom zápasu bola záverečná bitka, ktorá sa strhla pri podávaní rúk. Hostia zrejme nedokázali uniesť prehru.
1. liga starší žiaci
8. ŠHT: HC´05 Banská Bystrica - MHK Dolný Kubín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Gól: M. Medvecký

Veľmi pekný súboj zviedli dolnokubínski ôsmaci na ľade Banskej Bystrice. Malo to však pre nich nešťastný koniec. V druhej tretine hostia jednoznačne dominovali, zahodili však päť vyložených šancí a naopak, v oslabení inkasovali na 2:1. Domáci potom ešte náskok zvýšili a stretnutie sa už len dohrávalo. Napriek prehre Dolnokubínčania hrali výborne a z ich radov tréner vyzdvihol brankára Jakuba Krúpu, obrancu Jakuba Piňáka a útočníkov Mareka Medveckého a Romana Zámečníka.
9. ŠHT: HC´05 Banská Bystrica - MHK Dolný Kubín 7:0 (0:0, 2:0, 5:0)
V prvých dvoch dejstvách predviedli Dolnokubínčania nad očakávanie výborný výkon. Hrali perfektne kolektívne, no potom prišiel úplný obrat. Ich kapitán bol vylúčený do konca zápasu a hostia zostali len s troma obrancami. Naviac, hrali nedisciplinovane a zákonite pykali.

1. liga dorast
MHK Dolný Kubín – HK Levice 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)
Góly: Červený, Vojtas, Záhumenský, Goceliak, Obrcian, Vraňák
I keď sa dolnokubínski dorastenci ťažšie rozbiehali, postupne ovládli hru. V úvodnej tretine veľa dobrých príležitostí zahodili, ale potom sa rozstrieľali. O osude zápasu sa rozhodlo v rozmedzí 34. a 37. min, kedy domáci vsietili štyri góly. V závere ešte pridali dva a poľahky dotiahli duel do víťazného konca. V poslednej tretine si schuti zahrali všetci domáci a v bránke dostal príležitosť aj mladý talent Dolného Kubína Libor Mikolášik.