Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

HOROSKOP NA TÝŽDEŇ OD 13. 1. DO 19. 1. 2006

Baran
Napriek tomu, že sa necítite práve najlepšie po zdravotnej stránke, dokážete vidieť všetko okolo v tých správnych súvislostiach. Keď sa stretnete s neprávosťou, ste ihneď ochotní s ňou bojovať, aj keď vás v podstate nikto nežiadal o pomoc. Tento týždeň bude víťaziť vaša zbrklosť, sklony k riskovaniu a aj tvrdohlavosť. Pomôžete síce mnohým ľuďom, no zároveň až príliš narušíte svoje pozície a môžete na svoju aktivitu doplatiť. Čo keby ste si lepšie vyberali za koho budete bojovať? Tak by ste sa aspoň vyhli zbytočným stratám, aj pokiaľ ide o energiu, ktorú by ste veru mohli využiť aj inak. Napríklad na upevnenie vášho narušeného zdravia.
Býk
Býci sa tento týždeň v ničom nepretrhnú. Akoby ste sa rozhodli odpočívať a dobre premyslieť každý váš krok. Kým sa k niečomu odhodláte, rozhodnete, chcete mať premyslené všetky možnosti, alternatívy, za a proti. Vyzerá to tak, že ste sa rozhodli zmeniť váš doterajší prístup k problémom, ale aj ľuďom okolo vás. Je to síce chvályhodné, lenže ak budete príliš dlho čakať, nakoniec sa môže stať, že sa vaše šance na úspech, postup, či zlepšenie v súkromí stratia v nedohľadne. Ak budete pridlho čakať, stratíte priveľa času. Snažte sa preto zladiť vaše predstavy a plány s realitou a vyhnúť sa tak akýmkoľvek zbytočným zdržaniam. Ani v láske, ani v práci by sa vám to nevyplatilo.
Blíženci
Blíženci sa pustia do svojich povinností jedna radosť. S novým rokom akoby vám pribudlo síl a vy ste ochotní pracovať aj na tom, čo vás donedávna nudilo a vôbec nenapĺňalo. Akoby ste sa prebrali zo zimného spánku a začali sa všetkému venovať naplno. Nielen práci, podnikaniu, či štúdiu, ale aj súkromiu. Každá oblasť vášho života bude mať zrazu pevné miesto vo vašom časovom harmonograme, dokážete uspokojiť svojich blízkych rovnako ako svojich nadriadených. Pozor by ste si ale mali dať na to, čo vám budú radiť vaši známi. Síce vám chcú dobre, lenže to ich dobre nemusí byť aj vaše. Skúste najprv prehodnotiť ich názory a vaše vnútorné potreby, až potom sa rozhodnite konať.
Rak
Rakom sa konečne splnia ich sny. Nielen všeobecne známe, ale aj tie tajné. Napriek tomu však nebudete spokojní a ani šťastní. Darmo, nie vždy splnenie sna prináša aj uspokojenie. Vy ste si to vlastne predstavovali inak a skutočnosť vôbec nespĺňa vaše očakávania. Podnikajúcim Rakom takéto sklamanie umožní začať hľadať nové možnosti, teda vás ani nenapadne sa vzdať. Raci, ktorí snívali o zmenách vo svojom súkromnom živote, sa nebudú môcť sťažovať nahlas, ale sami pre seba si zaumienia, že si veru v budúcnosti budú želať niečo iné. Mali by ste sa všeobecne viac venovať svojim myšlienkam, skúmať sami seba, aby ste sa vyhli takýmto vnútorným zmätkom. Mladším Rakom ich známi ponúkne zaujímavú prácu, nemali by váhať, veď takú možnosť nezískajú hocikedy. Na novom mieste vás čakajú aj nové zážitky a nové známosti – možno ani nebudete musieť hľadať a predsa nájdete to, čo vás urobí šťastnými.
Lev
Levom nie je ľahko. Ich okolie sa vybralo celom iným smerom, ako sa im páči a nevedia sa s tým vyrovnať. Hoci ste povedali svoj názor, každý si urobil podľa svojho, napriek vašej mienke. To nie je zlé, veď ani vy nepočúvate rady iných, tak prečo očakávate od svojich známych slepú poslušnosť? To predsa neznamená, že sa k vám niekto obrátil chrbtom. Ak popremýšľate, uznáte, že tak, ako to chcú oni, je to lepšie. Pokiaľ podnikáte, mali by ste sa venovať svojim obchodom a nie premýšľať o iných. Môžete ľahko zabudnúť na to podstatné a vaše obchodné plány môžu stroskotať na maličkosti. A to by vôbec neprispelo k udržaniu vašej povesti neomylných. V láske by ste sa tiež mali zaoberať sami sebou a tým, ako vaše správanie pôsobí na vášho partnera, či partnerku. Vy si jedno myslíte a druhé robíte, takže vaše okolie má v tom zmätok. Skúste teda zamerať svoju pozornosť na seba a nezaoberať sa nikým iným, kto v podstate vašu pomoc ani nepotrebuje.
Panna
Panny majú pred sebou týždeň plný príjemných návštev a to aj z cudziny. Nielenže sa stretnete so svojimi známymi, ale spoznáte sa aj s novými ľuďmi. A medzi nimi budú dvaja ľudia, ktorí vás zaujmú a dokážete sa s nimi pozhovárať skutočne o všetkom. Mali by ste si ich zaradiť medzi svojich priateľov a starať sa o to, aby kontakty medzi vami boli pravidelné. Možno sa z týchto stretnutí vyvinie aj niečo viac, nielen obchodné partnerstvo. Mladšie Panny budú mať možnosť dosiahnuť svoj cieľ, ktorý si zaumienili už dávnejšie, stačí, ak budú pozornejšie počúvať slová svojich nadriadených. Keď budete reagovať primerane, získate pre seba body k dobru a to sa potom odrazí aj na ďalšom postupe.
Váhy
Váham sa bude dariť a do konca týždňa dobehnú všetky svoje zameškané a zabudnuté povinnosti. Podarí sa im aj zahladiť všetky prehrešky a zmieria sa so všetkými, s ktorými boli na vojnovej nohe. Tak je to správne, snažte sa o spoluprácu a kolektívne riešenie všetkých úloh a problémov, tak sa budete môcť venovať aj riešeniu svojich domácich starostí. A tých bude mimoriadne veľa. Zanedbali ste svoju rodinu veru trestuhodne a tak sa teraz musíte znovu snažiť o nadviazanie dobrých kontaktov. Budete mať najmä problémy so staršími rodinnými príslušníkmi a aj s niekým zo vzdialenejšej rodiny. Slobodné Váhy by si mali nájsť čas na rozhovor so svojimi priateľkami a priateľmi, dozvedia sa mnoho zaujímavého, nielen o ľuďoch, ale aj o veciach, ktoré nevedeli donedávna zohnať.
Škorpión
Škorpiónom vplyv Saturnu pomáha, dokážu sa lepšie presadiť, aj keď si nie sú istí svojimi plánmi. Máte ich viac, no ani jeden nie je úplný, v každom je niekoľko bielych miest a vy neviete, ako to zmeniť. Bolo by najlepšie, keby ste sa snažili dopriať si čas, čím viac, tým lepšie, ak niečo uponáhľate, zhoršíte svoju situáciu. Čo keby ste boli sami na seba menej prísni a hľadali odpovede na netradičných miestach? Osamelým Škorpiónom môže ich známy ponúknuť zaujímavý biznis, len pozor na jeho skutočné zámery, nie je úprimný a za jeho sľubmi sa skrýva neistota. Vy potrebujete v prvom rade nájsť spoľahlivých ľudí, ktorí by sa od vás neodvrátili v zlej chvíli a nie človeka, ktorému by ste mali plniť jeho sny.
Strelec
Vám sa bude celý týždeň dariť a napriek tomu, že sa budete musieť popasovať s mnohými problémami, vyriešite ich hravo a bez veľkých naťahovačiek. Mali by ste svoju silu a dobrú náladu využiť aj pri rokovaniach s dvomi dôležitými ľuďmi a ich pomoc využiť pri uskutočňovaní vašich obchodných plánov. Tento týždeň je pre vás aj vhodný na cestovanie a stretávanie sa s novými ľuďmi. Preto neodmietnite žiadny návrh na cestu a ani pozvanie do spoločnosti. Slobodným Strelcom sa bude dariť v súkromí a dočkajú sa aj úspechu u jednej svojej priateľky. Slobodné by sa zase nemali nechať pomaly dobývať,hviezdy vám radia prevziať iniciatívu do vlastných rúk. Podnikajúci Strelci nemajú dôvod obávať sa nových investícií, iba pozor na to, s kým spolupracujete. Vyhnite sa spojeniam s Býkmi a Škorpiónmi.
Kozorožec
Vy ste teraz pri sile. Saturn má na vás stále pozitívny vplyv, pomáha vám uskutočniť vaše plány a aj v láske stojí pri vás. Ak chcete získať niekoho nového na svoju stranu, neváhajte, nikto neodolá vašim argumentom. Stačí, ak budete presvedčivo hovoriť a bude to v suchu. Mladším Kozorožcom ale hrozí jedna nehoda na ceste a aj problém so zdravím, týkajúci sa trávenia. Mali by ste si teda na seba dať pozor, aby sa z toho nevyvinulo niečo horšie, či komplikovanejšie. Najmä ženy by si mali uvedomiť, že zdravie je nevyhnutne potrebné k naplneniu ich skrytých snov a ak ho zanedbajú, nemôžu rátať so šťastím. Skúste byť sami k sebe prísnejší a vyhnite sa riskovaniu.
Vodnár
Vodnári sa v poslednej dobe nestačia čudovať. Všetko im vychádza, aj keď majú menej snahy a aktívne sa zaoberajú len jednou oblasťou - láskou. Nedávno boli zamračení a podráždení, no už sa začínajú čoraz viac usmievať. Keby ste sa menej trápili maličkosťami, ktoré ani nie sú problémami, určite by ste zbadali, že vám mnoho ľudí závidí vaše úspechy a snaží sa vám vyrovnať. Vy, čo sa tak radi s inými porovnávate, ste sa stali vzorom pre iných a pritom ste si to ani nestihli uvedomiť. Zamyslite sa trochu nad svojou terajšou pozíciou a nad tým, ako vplývate na iných ľudí.
Ryby
Ryby si so Saturnom príliš nerozumejú, oberá ich o silu a zdravie, preto sa vďaka jeho vplyvu u nich prejavia rôzne ochorenia, problémy s trávením a starších čaká aj pobyt v nemocnici. Ozvú sa aj dávno zabudnuté ochorenia, problémy, ktoré vás už dávno nezaskočili, lenže teraz to všetko musíte riešiť. Nemusíte sa obávať, že by ste o niečo podstané prišli, či už v práci, medziľudských vzťahoch, alebo v láske - každý pochopí vašu situáciu, preto môžete pokojne „vypnúť“ a dopriať si voľno. Starším Rybám sa podarí vyhnúť dvom definitívnym rozhodnutiam, ktoré by ich inak stáli nemálo financií, mladší sa tiež dokážu ubrániť nerozumným krokom vďaka svojim zdravotným ťažkostiam, nakoniec teda uznáte, že aj zlé je na niečo dobré.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 19 255
 2. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 13 645
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 305
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 470
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 302
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 870
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 938
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 814
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 725
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 747
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Pod Oravským hradom vynovili sochu svätca

Ján Nepomucký je na Orave obľúbeným svätcom. Ak nerátame rôznorodú mariánsku ikonografu, tak najčastejšie práve jeho stavali naši predkovia na prícestné stĺpy.

Reštaurovanie sochy Jána Nepomuckého na pilieri pod Oravským hradom.

Rely Dakar skončila, obaja Oravci môžu byť na seba hrdí

Štefan Svitko dosiahol piaty raz umiestnenie v najlepšej desiatke.

Štefan Svitko sa piatykrát umiestnil v najlepšej desiatke Rely Dakar.

Aha, čo vymysleli, aby sa ľudia na zastávkach nenudili

Oravská knižnica našla spôsob, ako využiť knihy, ktoré už nepotrebuje.

Knihy na železničnej stanici v Dolnom Kubíne.

Začali nevinne, skončili na stovke

Kamaráti strieľali na Silvestra šampanské na vrchole Šípa. Zvládli veľkú výzvu.

Kamaráti Ján Obrin (vľavo) a Vladimír Krška (vpravo) zvládli uplynulý rok vyjsť 100-krát na Šíp.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia sa k sankciám za porušenie lockdownu v Nitre nevyjadruje

Kto nemá potrebné doklady, otočia ho a nevpustia do mesta.

Vráble zintenzívnia boj s pandémiou, majú veľa hospitalizovaných v Nitre

Radnica požiadala dobrovoľných hasičov, aby vydezinfikovali autobusové zastávky.

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Majiteľ pohrebníctva: Nárast úmrtí je taký veľký, aký si za 20 rokov praxe nepamätám

Ivan Fontáni, majiteľ pohrebných služieb Silencia v Martine potvrdil, že úmrtnosť za november a december vzrástla oproti minulému roku o 70%. Nie všetci sú však „covidoví zosnulí“. Chladiace boxy si musia prenajímať v okolitých obciach.

Už ste čítali?