Ešte minulý rok vyhlásilo Slovenské centrum dizajnu v Bratislave súťaž plagátov Imagine/Predstav si všetkých ľudí s antidiskriminačnou tematikou. Spomedzi 74 návrhov vybrala medzinárodná odborná porota pätnásť najoriginálnejších, medzi ktorými bol aj plagát Juraja Pecha. Druhák Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku si za ústrednú tému svojho plagátu zvolil diskrimináciu žien. „Tú tému som si vlastne ani nevybral, vzniklo to všetko náhodou. Raz som si len tak čarbal a nakreslil som postavičku ženy, ktorú si všimol jeden môj profesor. Navrhol mi, aby som to skúsil s ňou,“ spomína na vznik nápadu 16-ročný Dolnokubínčan.
Na plagáte, ktorý vytvoril, je zobrazená žena. Visí nad ňou otázka A čo ešte!? Po jej ľavici sa nachádzajú štyri bubliny, z ktorých každá znázorňuje určitý typ domácej činnosti prisudzovanej ženám. „Snažil som vybrať tie najtypickejšie ženské práce v domácnosti,“ približuje svoj zámer Juraj a pokračuje: „Myslím si, že ženy sú doma naozaj dosť využívané, možno až príliš. Poznám to aj zo svojho okolia. Zatiaľ čo muži skôr odpočívajú, ženy, keď prídu domov z práce, musia ešte obstarať domácnosť a deti. Sú na to akosi viac predurčené, aspoň si to väčšina z nás myslí.“
Pri tvorbe plagátu použil J. Pecho tuš a pastelky, pozadie tupoval, čo znamená, že farbu naň nanášal pomocou špeciálneho štetca. O tom, že porotcovia vybrali jeho prácu medzi pätnásť najlepších, sa dozvedel počas vyučovania. „Učiteľka za mnou prišla na hodinu matematiky. Správa ma samozrejme veľmi potešila, ona zas bola rada, že z našej školy uspeli ešte dvaja študenti, avšak v kategórii pohľadnica. V rámci nej postúpila i jedna moja práca,“ vraví talentovaný výtvarník. Návrhy plagátov pätnástich autorov, medzi ktorými figuruje aj Juraj Pecho, budú tvoriť výstavnú kolekciu na Trienále plagátu Trnava 2006 a poputujú tiež na prehliadku do Hongkongu.