Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Vaše sľuby si budeme pamätať

Ján Kapala, Dolný Kubín 1. Bol som príjemne prekvapený, keď som sa ocitol v rade zvolených poslancov do zastupiteľstva VÚC.

Ján Kapala, Dolný Kubín
1. Bol som príjemne prekvapený, keď som sa ocitol v rade zvolených poslancov do zastupiteľstva VÚC. Umožňuje mi to pokračovať v práci pre občanov nášho regiónu. Rovnako príjemne prekvapený som bol počtom zvolených poslancov v rámci kraja, pretože ako predsedovi KR KDH mi záleží na tom, aby sme vo voľbách dosiahli svoj volebný cieľ a to sa podarilo. Mrzí ma, že náš kandidát na predsedu nepostúpil do druhého kola. Prial som mu to, Andrej Sočuvka je mimoriadny človek.
2. Moje hlavné predsavzatie je i naďalej pracovať pre občana nášho okresu a občanov celého samosprávneho kraja. Patrí sa, aby poslanec poznal problematiku kraja, jeho bolesti a snažil sa o rovnomernosť v presadzovaní potrieb kraja. Zmeniť to, aby sme boli jeden dobrý a výkonný poslanecký klub s množstvom dobrých a realizovateľných nápadov tak, aby sme svojou prácou Žilinský kraj zviditeľňovali doma i za hranicami našej vlasti. Prvoradá je pomoc v oblasti komunálnej politiky, teda pomoc našim obciam a mestám.
Ivan Šaško, Tvrdošín
1. Z poznania nášho okresu sa viac menej dali očakávať takéto výsledky, pretože naši ľudia ešte stále nevedia zhodnotiť prácu konkrétnych ľudí a na kandidátov sa stále pozerajú podľa politických tričiek. Táto skutočnosť je na veľkú škodu nášho okresu, ale aj celého Slovenska. Nerád by som hodnotil moje osobné výsledky vo voľbách, pretože o tom hovoria samotné čísla a tí, ktorí mi dali svoj hlas, určite vsadili dobre. Táto skutočnosť ma nielen zaväzuje, ale rád by som presvedčil aj tých, čo ma nevolili alebo sa nezúčastnili volieb.
Myslím si, že suverénne víťazstvo v okrese by potešilo každého, pretože to je o určitom uznaní, ktoré ma znova povzbudilo a najmä inšpirovalo do budúceho obdobia.
2. V prvom rade budem mať na pamäti mojich voličov, náš okres, moje mesto a potom celý kraj. Časom to poradie sa môže meniť, pretože určite na prvom mieste vždy budem vidieť ľudí nášho regiónu, pre ktorých som tu a pre ktorých chcem pracovať. Základný cieľ, ktorý som v tichosti presadzoval aj v uplynulom období, je, že v našom okrese sa nemôže udiať žiadna krivda, ktorá by spadala pod kompetenciu ŽSK. Budem chcieť, aby náš okres dostal to, čo mu patrí, aby sa vytvárali, resp. minimálne udržali tie podmienky a fungovali tie zariadenia, ktoré v okrese máme, aby tu bolo dobré stredné školstvo, aby dobre slúžili zariadenia zdravotníckych a sociálnych služieb, aby sa skvalitňovali služby a rozvíjal cestovný ruch. K tomu všetkému patrí zamestnanosť, vytváranie nových pracovných príležitosti, a tým udržanie mladých ľudí tu, doma, v tomto prekrásnom kraji. Čas vždy hodnotil naše konanie, takže chcem poprosiť o čas, ktorý máme pred sebou, aby sme to dokázali. Potom sa treba už iba pýtať poslancov za okres Tvrdošín, čo po sebe zanechali

Skryť Vypnúť reklamu

Ivan Budiak, Dolný Kubín
1. Dôvera Dolnokubínčanov i obyvateľov dolnej Oravy ma potešila. Myslím si, že ju prejavili ani nie tak voči mojej osobe, ako skôr k dlhoročnej práci a skúsenostiam, ktoré mám za sebou. To ma zaväzuje k zodpovednosti voči občanom. Budem sa preto snažiť, aby boli s mojou prácou spokojní.
2. Najväčším problémom Dolnokubínskeho okresu je nedostatok pracovných príležitostí. Ľudia môžu spokojne žiť najmä vtedy, keď majú prácu a dokážu si zarobiť na živobytie. Priniesť pozitívne zmeny sa preto budem snažiť hlavne v tomto smere. Samozrejme, dôležité sú aj oblasti školstva, zdravotníctva... Keď ale príde práca, príde aj to ostatné.
Peter Šulej, Dolný Kubín
1. O výsledkoch volieb ma po sčítaní hlasov informovali z centrály. Moje pocity boli len a len príjemné.
2. Už z môjho povolania vyplýva (P. Šulej je lekár, pozn. red.), že kladiem dôraz na oblasti zdravotníctva a sociálnej problematiky. Ďalej chcem prispieť k doriešeniu cestnej infraštruktúry v regióne dolnej Oravy, pretože cesty potrebujeme, na rozdiel od nemocnice, všetci.
Jozef Straka, Námestovo
1. Pocity z úspechu a umiestnením sa na 2. mieste z 24 kandidátov sú pre mňa výborné. Výborné a potešujúce sú o to viac, že som ako jediný kandidát spomedzi poslancov predchádzajúceho zastupiteľstva ŽSK zostal v novozvolenom parlamente. Za úspech považujem to, že hlasy som získal vo všetkých obciach v okrese Námestovo a predstihol som kandidátov z mesta a veľkých obcí v našom okrese. Títo kandidáti mali ľahšiu pozíciu na zvolenie za poslancov ako ja.
2. Moje umiestnenie vo voľbách do VÚC nie je len výsledkom dobrej predvolebnej kampane, ale je to aj výsledok mojej 4-ročnej práce poslanca VÚC a 20-ročnej práce v samospráve. Jednoducho povedané slúžim a pomáham nášmu voličovi, a to pociťujem ako odmenu. Budem sa naďalej zasadzovať za záujmy a rozvoj nášho okresu Námestovo. Pôsobiť chcem okrem iného v doprave, regionálnom rozvoji, zdravotníctve.

Skryť Vypnúť reklamu

Rudolf Piták, Tvrdošín
1. Skutočnosť, že môžem naďalej pokračovať v práci poslanca VÚC aj nasledujúcom období ma teší a zároveň zaväzuje zodpovednosťou voči občanom. Je príjemné vedieť, že voliči moju doterajšiu prácu v prospech okresu hodnotia kladne. Určite ich očakávania nesklamem. Potreby a záujmy môjho okresu a celého oravského regiónu sú mojimi prioritami.
2. Ako lekárovi je mi najbližšia oblasť zdravotníctva. Naďalej sa budem zasadzovať o zachovanie dostupnosti kvalitných zdravotníckych služieb pre každého občana. Chcel by som pokračovať v práci v zdravotníckej komisii. V snahe o pozdvihnutie nášho regiónu rád by som sa angažoval v komisii pre regionálny rozvoj a vzhľadom na môj hlboký záujem o históriu a umenie by som privítal aj činnosť v komisii pre kultúru. Voľby ukázali, že ľudia nemajú jednoznačnú predstavu o tom, čo VÚC je, na čo slúži krajská samospráva. Ukazuje sa potreba občanom objasniť zmysel existencie VÚC, veď jeho rozhodnutia bezprostredne ovplyvňujú život ľudí daného regiónu v rôznych oblastiach. To, čo dosiahne región či okres, závisí aj od poslancov. Pre úspešný výsledok je potrebná ich spolupráca. Tu vidím najväčšiu potrebu zmeny oproti minulosti. Za dôležité považujem nadviazanie užšej spolupráce poslanca s miestnou samosprávou a podnikateľmi okresu za účelom zvýšenia zamestnanosti a rozvoja okresu.
Ján Škombár, Námestovo
1. Bol som veľmi prekvapený, koľko ľudí ma volilo. Ďakujem im za prejavenú dôveru. Cítim veľkú zodpovednosť. Dúfam, že ich nesklamem.
2. Z časti som odpovedal v prvej otázke, teda ide mi o to, aby všeobecne zlá mienka o volených zástupcoch sa poopravila, aby voliči pocítili, že cez nich spravujú veci verejné.
Chcem pracovať v oblasti zdravotníctva, v oblasti sociálnej starostlivosti a životného prostredia. V doprave určite nie.
František Adamčák, Tvrdošín
1. Včasráno, v nedeľu 27. novembra, som sa dozvedel, že som postúpil do parlamentu Vyššieho územného celku. Hlavou mi prebehli mnohé myšlienky na uplynulé obdobie, ktoré bolo akýmsi „štartovacím“ pre rozvoj krajskej samosprávy. Bol som rád, že sa budem aj v ďalšom období spolupodieľať na rozvoji Žilinského samosprávneho kraja, tak aby to obyvatelia mohli v dobrom pocítiť. Je to pre mňa veľký záväzok a zodpovednosť za vývoj v našom Žilinskom regióne.
2. V nastávajúcom druhom volebnom období chcem byť iniciátorom i pomocníkom v rámci poslaneckých možností v oblastiach školstva, kultúry, regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a zdravotníctva v náväznosti na sociálnu pomoc. Všeobecne chcem dosiahnuť, aby finančné prostriedky boli použité na rozvoj všade tak, ako a kde je to potrebné a aby „sa nerozplývali“. Verím, že sa podarí vytvoriť takú spoluprácu s poslancami, že celá činnosť bude zameraná aj na uskutočnenie cieľov tak, aby sme dosiahli spoločné dobro.
Milan Vrábeľ, Námestovo
1. Úspech vo voľbách do VÚC som prijal s pozitívnymi pocitmi, hoci aj určitým prekvapením, pretože v samospráve pôsobím prvé volebné obdobie, a preto si vážim ich dôveru. Vyvoláva vo mne pocit veľkej zodpovednosti voči nim a všetkým občanom ŽSK. To, že mi ľudia vyjadrili podporu, je veľmi príjemný pocit, zároveň však veľmi zaväzujúci, čo je teraz prvoradé.
2. Nemôžem sľúbiť, že zo dňa na deň ako poslanci ŽSK vyriešime všetky problémy ľudí, žijúcich v našom kraji. Pri výkone mojej funkcie – starostu obce Zákamenné – sa stretávam s množstvom ľudí, s mladšími i tými skôr narodenými. Život v súčasnej dobe je ťažký a cítim, že ľudia prestávajú mať záujem o celospoločenské dianie, pretože ich volení predstavitelia sklamali svojou hašterivosťou, chamtivosťou a zahľadenosťou do seba. Jedným z mojich cieľov je, aby sme obnovili dôveru v samosprávne orgány predovšetkým otvorenou komunikáciou s občanmi a našou kvalitnou prácou. Chcel by som, aby ľudia vedeli, že sme boli zvolení nimi a pre nich. Aby mali istotu, že nebudeme prehliadať ich oprávnené požiadavky, ale spolu s nimi hľadať efektívne riešenia. Výsledkom tejto práce by malo byť, že v budúcich voľbách príde k volebným urnám viac voličov, ktorí budú vidieť, že regionálne voľby majú zmysel.
František Poleta, Námestovo
1. Bol som milo prekvapený výsledkami vo voľbách do VÚC, prihliadajúc na množstvo odovzdaných hlasov, čo ma zároveň zaväzuje ako poslanca VÚC splniť služby a predsavzatia pre občanov a rozvoj regiónu Bielej Oravy.
2. Ako poslanec chcem obhajovať a presadzovať záujmy regiónu, obecnej samosprávy, záujmy obyvateľov. Z hľadiska zaradenia chcem hlavne pracovať v oblasti fondov Európskej únie, získavaním finančných prostriedkov na projekty pre rozvoj Oravy. Nemožno zabudnúť ani iné odvetvia, ako je doprava, školstvo, zdravotníctvo, sociálne veci a pod., pretože záber VÚC viem posúdiť z hľadiska miestnej ako aj regionálnej samosprávy.

Skryť Vypnúť reklamu

Jozef Djubek, Námestovo
1. Je to vyjadrenie dôvery, ale aj budúcej zodpovednosti za plnenie sľubov, ktoré som ponúkol vo svojom programe.
2. Mojim predsavzatím vo volebnom období je rozvoj regiónu Oravy. Mám záujem pracovať v oblastiach, ktoré sú mi blízke tak, aby som mohol čo najlepšie obhajovať záujmy občanov a tým sú regionálny rozvoj, podnikanie, cestovný ruch a životné prostredie

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 4. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 5. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 6. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 3. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 4. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 5. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 6. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 7. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 8. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 942
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 7 663
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 279
 4. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 4 824
 5. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 591
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 366
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 327
 8. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 2 832
 9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 789
 10. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 462

Blogy SME

 1. Jozef Sitko: Technicky (cenzúrou) mi pán správca už temer 2 hodiny nedovolí publikovať článok "Je legitimná zmena volieb zmenou Ústavy?" (čas 16.50 h. 24.10.)
 2. Lubomir Zahora: 10 trikov ako oklamať zákazníka
 3. Ladislav Halász: Najstarší slovenský greenwashing
 4. Šťastná domácnosť: O jeseni, o susedoch, o tekvici
 5. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: ako som to prežila
 6. Július Kovács: Adrian Jenčo šéf verejnej štátnej správy, poskok Kaliňáka a dnes poskok Mikulca
 7. Štefan Vidlár: The Last Yesterday Evening Folk Song
 8. Miroslava Moncmanová: Exotické leto Gauguina - láska, múza, tajný život,...
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 580
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 990
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 11 319
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 653
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 093
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 5 304
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 967
 8. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora) 4 738
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Žiaci kvinty pripravili pre rovesníkov zaujímavú akciu.

Vďaka zanieteným dolnokubínskym školákom má slovo tolerancia novú definíciu.


Renáta Železňáková 9 h
Dolný Kubín v poslednom jesennom kole porazil Rakytovce gólom z 83. minúty.

Zápas Dolného Kubína a Rakytoviec dal krásnu bodku za jeseňou v III. lige Stred.


24 h
Zatúlaným jaloviciam sa zapáčilo pri Oravskej priehrade.

Naháňačka a skrývačka po hornooravskom regióne trvala takmer týždeň. Viacerí chlapi si pri nej museli vyhrnúť rukávy.


23. okt
Lesný závod v Námestove zrejme zanikne.

Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR sa má zmeniť v januári budúceho roka.


22. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V nákupnom vozíku sa nachádzalo viac ako 150 položiek v hodnote takmer 500 eur.


SITA 23. okt

V chate sa nachádzalo jedenásť ľudí.


23. okt

Naháňačka a skrývačka po hornooravskom regióne trvala takmer týždeň. Viacerí chlapi si pri nej museli vyhrnúť rukávy.


23. okt

Stretnutí s vlkmi sa neobáva. Nezakročili ani vo vyhrotenej situácii.


18. okt

Blogy SME

 1. Jozef Sitko: Technicky (cenzúrou) mi pán správca už temer 2 hodiny nedovolí publikovať článok "Je legitimná zmena volieb zmenou Ústavy?" (čas 16.50 h. 24.10.)
 2. Lubomir Zahora: 10 trikov ako oklamať zákazníka
 3. Ladislav Halász: Najstarší slovenský greenwashing
 4. Šťastná domácnosť: O jeseni, o susedoch, o tekvici
 5. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: ako som to prežila
 6. Július Kovács: Adrian Jenčo šéf verejnej štátnej správy, poskok Kaliňáka a dnes poskok Mikulca
 7. Štefan Vidlár: The Last Yesterday Evening Folk Song
 8. Miroslava Moncmanová: Exotické leto Gauguina - láska, múza, tajný život,...
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 580
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 990
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 11 319
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 653
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 093
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 5 304
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 967
 8. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora) 4 738
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu