Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Deviataci získali ďalší cenný skalp

Bohatý hokejový týždeň majú za sebou mládežnícke družstvá Dolného Kubína. Najskôr nastúpili vo štvrtok a ďalšie majstrovské súboje odohrali v sobotu. Štvrtok 10. novembra:

Štvrtok 10. novembra:
6. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MHK Dubnica 8:3 (2:0, 2:1, 4:2)
Góly: Pečner, Penciak, Hricko, J. Šinaľ, Okoličáni, Troub, Fábry, Bajtula
Svoju prevahu zúročili domáci hlavne v tretej tretine. Súpera predčili hlavne kombinačnou hrou a korčuliarsky.
7. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MHK Dubnica 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Góly: Kašák, Zámečník, Teluch
Dolnokubínskym siedmakom sa v poslednom období nedarí, keď už tretí zápas v rade prehrali o gól. Zopakovalo sa to aj proti Dubnici, keď znova rozhodujúci gól inkasovali v 18. min tretej tretiny. Súboje prehrávajú hlavne nedôslednosťou a nedodržaním taktických pokynov.
8. ŠHT
MHK Dubnica – MHK Dolný Kubín 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Góly: Ďobek, Podskuba, F. Husarčík, Klein
Smoliarsky zápas odohrali v Dubnici dolnokubínski ôsmaci. Ešte v 52. min viedli 4:2 a nakoniec prehrali, i keď neustále sa hralo v tretine domácich. Tréner vyzdvihol výkony Martina Kleina v obrane a v útoku Lukáša Sluku i Petra Graňáka.
9. ŠHT
MHK Dubnica – MHK Dolný Kubín 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)
Góly: Jonák 3
V tomto zápase hrali hostia veľmi slabo. Nezabrali stabilné opory družstvách a keď mali hru v rukách, nepodržal ich ani brankár.
Sobota 12. novembra:
6. ŠHT
MHC Martin – MHK Dolný Kubín 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)
Góly: Okoličáni 2, Pečner
Hosťujúci hráči viedli 2:0 a nakoniec výsledok museli ešte zachraňovať, keď Martin otočil na 3:2 v jeho prospech. Len vlastnou nedisciplinovanosťou sa dolnokubínski šiestaci pripravili o výhru.
7. ŠHT
MHC Martin – MHK Dolný Kubín 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Gól: Záň
Úvod stretnutia mali vo svojich rukách Dolnokubínčania. Do 15. min si vypracovali 5 vyložených šancí, ktoré však nepremenili a vzápätí inkasovali dva góly. Do prestávky domáci pridali ešte jeden, no v 30. min sa Oravčanom podarilo znížiť. Gól ich však nepostavil na nohy, lebo dostali ďalšie góly a bolo po zápase.
8. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MHC Martin 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Góly: Ďobek, Miňo, M. Husarčík, F. Husarčík
Ďalší smoliarsky zápas odohrali ôsmaci Dolného Kubína proti Martinu. Ešte v 58. min viedli 4:3, no inkasovali dva góly a bolo po zápase. Počas celého stretnutia boli lepším družstvom a tak by si aspoň remízu zaslúžili. Trénerove vyzdvihnutie si zaslúži brankár Jakub Krúpa, obranca Jakub Piňák a útočníci bratia Husarčíkovci.
9. ŠHT
MHK Dolný Kubín – MHC Martin 6:4 (2:0, 3:3, 1:1)
Góly: Jonák 5, Kyseľ
Deviataci zohrali veľmi zaujímavý súboj so šťastným koncom pre Dolný Kubín. V úvodnej tretine hrali domáci skvelo, čo vyjadrili dvoma gólmi. V druhej ich poškodil rozhodca, ktorý uznal hádam 5-metrový ofsajd, z ktorého Martinčania znížili. Potom vždy, keď sa dostali do vedenia, hosťom sa vzápätí podarilo vyrovnať. V závere za stavu 5:4 Martinčania odvolali brankára a inkasovali do opustenej brány. Martin patrí medzi popredné družstvá súťaže a po Zvolene sa Dolnokubínčanom podarilo získať ďalší cenný skalp. V domácom družstve nastúpili aj štyria ôsmaci, ktorí trénera výkonom veľmi potešili, najviac Štefan Furdek. Vyzdvihnutie si zaslúži ešte Lukáš Sluka, stálica vzadu Dávid Króner, Matej Lieskovan i brankár Jaroslav Kupčík, ktorý kolektív neraz veľmi podržal.