Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Druhý triumf Jána Repku v tipovačke

Jedenáste pokračovanie obľúbenej súťaže Vaša tipovacia liga sa definitívne uzavrelo. Znova bolo veľmi vyrovnané a napínavé do úplného konca a prinieslo tuhý boj už skúsených tipujúcich.

Veď úplne na čele skončili až dvaja súťažiaci, ktorí v minulosti už tipovaciu súťaž vyhrali.
O hodnotné tri hlavné ceny sa bojovalo až do posledného 13. kola. Je už tradíciou, že bodové rozdiely medzi tipujúcimi sú minimálne a v posledných rokoch najlepší súťažiaci skončia na čele s rovnakým bodovým ziskom. Presne takýto záver mala aj táto jesenná časť tipovačky. Poradie na prvých troch miestach bolo síce dané, ale len na základe bodového zisku v poslednom kole. Pravidlá súťaže však jasne hovoria, že pri rovnosti bodov o celkovom poradí rozhoduje najskôr vyšší počet lepších výsledkov v jednotlivých kolách a potom žreb. Preto sa muselo pristúpiť k podrobnej analýze.

Tabuľka po záverečnom kole hovorila, že na prvom mieste skončil so ziskom 122 bodov Marek Plžík z Oravskej Poruby. Hneď za ním sa umiestnil Ján Repka z Trstenej, ktorý mal rovnaký počet bodov. Tretia priečka patrila Marekovi Kurjakovi z Tvrdošína – na konte mal 119 bodov, ale rovnaký bodový zisk mala aj Dolnokubínčanka Andrea Bajčiová. Vytvorili sa teda dve dvojice s rovnakým počtom bodov a o výhercoch hlavných troch cien muselo rozhodnúť vzájomné porovnanie ich výsledkov vo všetkých trinástich kolách. Po následnej analýze bol verdikt jasný. Celkovým víťazom a výhercom farebného televízora sa stal Ján Repka, ktorý mal oproti Marekovi Plžíkovi vyšší počet lepších výsledkov – môže sa ale tešiť zo zisku nového horského bicykla. Zmenilo sa aj meno výhercu tretej ceny – mobilného telefónu, ktorého majiteľom sa stane Andrea Bajčiová. Žiadna cena tak neostala pre Mareka Kurjaka, no možno ho prekvapíme a za úspešné tipovanie ho pravdepodobne taktiež odmeníme.

Konečné poradie na čelných pozíciách:
1. Ján Repka, Trstená
2. Marek Plžík, O. Poruba
3. Andrea Bajčiová, D. Kubín
4. Marek Kurjak, Tvrdošín
Presne ako v minulých ročníkoch tipovacej súťaže, aj jeseň 2005 priniesla niekoľko zaujímavostí. Poradie a umiestnenie na popredných pozíciách sa neustále menilo. Aj najlepší traja súťažiaci sa v extralige tipujúcich objavili veľmi neskoro. Veď Jánovi Repkovi v 2. kole patrila až 69. priečka a Marekovi Plžíkovi dokonca až 159. miesto. U obidvoch sa potvrdilo, že sa oplatí tipovať do konca. Ján Repka postúpil k extraligistom v 5. kole a Marek Plžík o týždeň neskôr. Tomuto mladému futbalistovi z Oravskej Poruby patril hlavne záver, keď ešte v 11. kole na vedúcu A. Bajčiovú strácal až 9 bodov. Priamy ťah prejavil v nasledujúcom kole, kedy náskok súperov stiahol na 3 body. Opačne sa darilo Andrei Bajčiovej, ktorá už po druhom týždni trónila na čele. Neustále sa držala v popredí a osudnou sa jej stalo 12. kolo, v ktorom získala len 2 body. Zrejme zariskovala, ale v záverečnom týždni sa v čele ešte udržala.

Zaujímavosťou je, že počas celých 13 týždňov sa našiel len jeden tipujúci, ktorému sa podarilo správne natipovať výsledky všetkých 10 zápasov. Bol ním Ján Košút z Klina, keď sa trafil presne v 6. kole. Najväčšou zaujímavosťou však je, že na popredné priečky sa dostali až dvaja súťažiaci s predchádzajúcimi úspechmi. Ján Repka i Marián Plžík totiž už Vašu tipovaciu ligu raz vyhrali a obidvaja získali farebný televízor. Je to určite pozoruhodné a vidieť, že v tipovaní oravského futbalu sa veľmi dobre vyznajú.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?