III. liga starší dorast Dolný Kubín – Ružomberok B 2:1 (1:0) Góly: M. Hutka, Páleš

Dolný Kubín – Ružomberok B
2:1 (1:0)
Góly: M. Hutka, Páleš
Dolnokubínski dorastenci nastúpili proti vedúcemu družstvu súťaže, ktoré bolo ešte posilnené o niekoľkých hráčov prvoligového kádra. Ružomberčania predvádzali technickú hru s držaním lopty, ale v útočnej fáze sa ťažko presadzovali. Domáci odohrali zápas takticky dobre, keď sa nepúšťali do otvoreného boja, ale zo zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych protiútokov. Jeden z nich sa vydaril v 23. min, aj s koncovkou, keď Mihálik prihrávkou našiel Zemenčíka, ktorý vysunul Michala Hutku, ten obišiel aj brankára a otvoril skóre stretnutia. Ešte predtým hostia v 13. min lobovanou strelou nastrelili brvno. Ďalšie strely pochytal brankár Papiak a z domácich sa nepresadil Páleš. Druhý polčas začali Ružomberčania náporom. Mali prevahu, ale dobre organizovaná obrana na čele s Lejkom situácie riešila. Čo prešlo, chytil Papiak. V 62. min sa domácim podarila rýchla akcia a Páleš po prihrávke Michala Hutku zvýšil na 2:0. Hostia sa nevzdávali. Dve strely išli tesne vedľa a v 81. min sa dočkali, keď hlavou znížili. Úder im mohol zasadiť v 83. min Feranc, ktorý sa predral do šestnástky, ale sám pred brankárom sa pošmykol a slabo zakončil vedľa brány. Proti technickejším a hravejším hosťom hrali Dolnokubínčania dobre takticky a disciplinovane. Zodpovedným prístupom uspeli a potvrdili dobrú formu z posledných zápasov.

Čadca – Námestovo 4:2 (2:2)
Góly: Siman, Piták
Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, hosťujúce družstvo však nepodržal brankár, ktorý v 1. polčase inkasoval dva lacné góly. Po zmene strán mala Čadca silnú 10-minútovku, v ktorej zvýšila na 4:2 a o zápase bolo rozhodnuté.
1:2 (1:2)
Gól: Buška
V 3. min Bombjakovu tvrdú strelu brankár hostí vyrazil pred seba, no Dzurek zo 6 m prestrelil. Ružomberok v 10. min založil rýchlu akciu po ľavej strane a nekrytý útočník v šestnástke otvoril skóre zápasu. V 18. min Kozáčik uvoľnil Bušku, ktorý strelou k tyči vyrovnal. V 25. min hostia zopakovali gólovú akciu, no vystrelili mimo brány. V 35. min Kľučka namiesto odkopu zle spracoval loptu, hráč súpera z 25 m vystrelil, lopta pomýlila brankára a skončila v dolnokubínskej sieti. Do 2. polčasu nastúpili domáci s cieľom korigovať stav, ale súper im to nedovolil. Hralo sa zväčša v strede poľa a dobré akcie končili iba pred šestnástkami. Za predvedený výkon si hostia tri body zaslúžili.
Čadca – Námestovo 3:0 (0:0)
Snaživý výkon hosťujúceho družstva na úspešný výkon nestačil. Čadca bolo o trochu lepšia a zaslúžene bodovali naplno.

Rabča – Štiavnik 2:1 (0:1)
Góly: J. Kvasniak ml., M. Chutňak
Hostia sa ujali vedenia strelou spoza šestnástky. Hosťujúce mužstvo dostalo výhodu, keď domácemu mužstvu rozhodca vylúčil dvoch hráčov. To domáce mužstvo ešte viac motivovalo a Rabčania ešte dokázali zvrátiť stav zápasu.
Stráňavy – Zuberec 1:2 (1:1)
Góly: T. Šimičák, P. Mačniak
Hra v 1. polčase bola zväčša vyrovnaná. Obe mužstvá dostali výhodu jedenástky, domáci ju využili, no hostia ponúknutú šancu na vyrovnanie odmietli. Zuber- čanom vylúčili hráča, no aj napriek tomu dokázali výsledok otočiť a radovať sa zo zisku troch bodov.
Turčianske Teplice – Tvrdošín
5:4 (3:3)
Góly: M. Hutira, M. Lepáček, M. Leš- tinský, J. Betuštiak
V tomto stretnutí mohli Tvrdošínčania bodovať naplno. Ich úmysly však narušilo vylúčenie jedného hráča už v 26. min. Napriek tomu sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom si viac gólových šancí vypracovali hostia. Nakoniec však tesne, a hlavne nešťastne, prehrali.
Trstená – Valča 2:1 (1:1)
Góly: Š. Vajdečka, B. Chovan
Prvých pätnásť minút mužstvo Trstenej predvádzalo pekný futbal, ktorý aj okorenilo vedúcim gólom. Potom sa hra vyrovnala a hostia dokázali ešte do polčasového hvizdu vyrovnať. Začiatok 2. polčasu bol vyrovnaný, no potom hru prevzali dorastenci Trstenej a dočkali sa aj víťazného gólu.
Nižná – O. Jasenica 1:1
Gól: P. Kasák
Žiar nad Hronom – Dolný Kubín
3:2 (1:2)
Góly: Kozáčik, Križan (11 m)
Žiaci Dolného Kubína začali veľmi dobre a súpera zatlačili. Už v 6. min sa ujali vedenia, keď po centri Plžíka vsietil gól Kozáčik. O 3 min neskôr bol v šestnástke faulovaný Kozáčik a z nariadenej penalty zvýšil Križan. Potom sa spamätali domáci. Mali územnú prevahu, no svoje šance zahadzovali. Gólové príležitosti si vypracovali aj Dolnokubínčania, ale Tunega hlavičkoval nad bránu a únik Kozáčik úspech nepriniesol. Domáci znížili v 41. min po rohovom kope. Vyrovnal sa im podarilo hneď po zmene strán z priameho voľného kopu. Potom sa útoky striedali na obidvoch stranách, boli však neúspešné. Po góle volala ešte šanca Kozáčika, Márera a Križana. V nadstavenom čase rozhodca odpískal diskutabilný priamy kop, po ktorom Žiar nad Hronom rozhodol o svojom víťazstve.

2:0 (0:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase boli gólové situácie na obidvoch stranách nedotiahnuté do úspešného konca. Po zmene strán boli hostia lepším družst- vom, no paradoxne inkasovali dva góly. Prvý z priameho kopu a druhý ešte v záverečných minútach zápasu.
Námestovo – Závažná Poruba 3:0
(1:0)
Góly: M. Čiernik 2, R. Jagnešák
V tomto stretnutí sa hralo len na jednu bránu. Námestovčania neustále útočili a vypracovali si neuveriteľne veľké množ stvo šancí. Veľa ich však nepremenili, ich víťazstvo mohlo byť oveľa vyššie.
Kysucké Nové Mesto – Trstená
2:1 (1:0)
Gól: J. Kubek
Vo veľmi vyrovnanom súboji rozhodlo premieňanie gólových príležitostí. Trstenčania nemali dobrú koncovku a góly inkasovali po vlastných chybách.
Liesek – T. Teplice 1:4 (0:2)
Gól: Vavrek (11m)
Domáci nedokázali využiť psychickú podporu z minulého kola, keď zvíťazili v Dlhej. V 1. polčase robili zbytočné chyby, za ktoré pykali dvoma inkasovanými gólmi. Aj po zmene strán mali hostia územnú prevahu. Domáci znížili zásluhou Tješa, ktorý bol v šestnástke faulovaný a nariadenú 11m sám premenil. Hosťujúce mužstvo bolo celý zápas lepšie a vyhralo zaslúžene.
Žilina B – Dlhá 4:0 (3:0)
V 1. polčase boli hráči Dlhej slabší, než ich súper. Po zmene strán sa to zlepšilo, o čom svedčí iba jeden inkasovaný gól.
Námestovo – Závažná Poruba 2:0
(0:0)
Góly: A. Kramarčík, A. Hrkeľ
O osude zápasu sa rozhodlo na začiatku 2. polčasu, kedy domáci po rýchlych protiútokoch strelili dva góly. Potom sa trochu uspokojili, no zaslúžene zvíťazili.

0:6 (0:4)
Góly: D. Štober 2, J. Buška 2, D. Koleják, M. Šurina
Stretnutie malo jednoznačný priebeh, keď na ihrisku jasne dominovali mladší žiaci Trstenej. Súpera prevýšili po všetkých stránkach a nedovolili mu takmer nič.
Liesek – T. Teplice 10:1 (5:1)
Góly: M. Macák 3, T. Koleják 3, E. Ondrík 2, A. Kubáč, D. Poláček
Po nevydarenom výkone v minulom kole, domáci nastúpili na zápas s veľkou chuťou zvíťaziť. Vypracovali si mnoho dobrých šancí, z ktorých strelili v 1. polčase 5 gólov. Za stavu 4:0 domáce mužstvo vypustilo hru a dovolilo súperovi znížiť. V 2. polčase domáci predčili súpera vo všetkých činnostiach. Za predvedený výkon si zaslúžili pochvalu od trénera.
Žilina B – Dlháˇ13:0 (6:0)
Starší žiaci Žiliny predčili svojho súpera vo všetkých činnostiach a nedovolili mu vážnejšie ohroziť domácu bránu.
Oravské Veselé – Lisková 5:2 (4:1)
Góly: Gočal 2, Mušák, Sameliak, Kopta
Tvrdošín – Lokca 3:1 (1:1)
Góly: T. Ferenčík 3 – P. Jadroň
Domáci začali duel profesorsky. Šetrili pohybom, čo sa im vypomstilo – Lokca sa ujala vedenia gólom P. Jadroňa. Do prestávky však Tomáš Ferenčík peknou strelou z 20 m vyrovnal. Po zmene strán sa Tvrdošínčania prebrali, zlepšili pohyb a pridali dva góly.
Bziny – Nižná 1:5 (0:1)
Gól: Haluška
V 1. polčase boli domáci Nižňancom vyrovnaným súperom, ale neskôr sa prejavila ich slabá kondícia, čo sa odrazilo aj na konečnom výsledku.

O. Veselé – Lisková 1:3 (1:2)
Gól: M. Stašák
Tvrdošín – Lokca 9:0 (5:0)
Góly: Čajka 3, Reguly 2, M. Ferenčík 2, Janček, Michal Gregorec
Aj v poslednom jesennom zápase nechcel Tvrdošín body stratiť. Od úvodu sa pustil do súpera, keď už v 3. min otvoril skóre Michal Gregorec a v 5. min bol stav už 3:0. Potom sa domáci akoby uspokojili a v 1. polčase strelili už len dva góly. Cez prestávku si v šatni dali cieľ – pokúsiť sa dosiahnuť stý gól v jesennej časti. Ich nástup do 2. polčasu bol ale chaotický. Proti prehustenej obrane Lokce sa zo začiatku nevedeli presadiť. Napokon sa im podarilo vsietiť 3 góly, avšak ďalší nie a nie streliť. V poslednej minúte sa to predsa len podarilo Tomášovi Regulymu. Treba však podotknúť, že Lokčania podnikali nebezpečné protiútoky a z jedného nastrelili v 1. polčase žrď. Tvrdošínčania taktiež nepremenili niekoľko vyložených šancí a zahodili aj penaltu. Tréner Ľubomír Gregorec chlapcom ďakuje za celú jesennú časť, na tréningoch a zápasoch mali takmer stopercentnú účasť a bez straty bodu obhájili vlaňajšie jesenné prvenstvo.
Bziny – Nižná 0:0
Zápas sa odohrával najmä medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť vážnejšiu šancu. Nižňania síce mali jednu vyloženú šancu, no tú zahodil Latka, keď zle trafil loptu.

Autor: jv, tf