Gólostroj futbalistov Trstenej na ihrisku Dlhej

Predposledné kolo jesennej časti najvyššej oravskej súťaže prinieslo víťazstvá mužstvám zo špice tabuľky.

Vedúca Trstená si veru schuti zastrieľala, keď Dlhej vsietila šesť gólov. Povinné víťazstvo na domácom trávniku si pripísali aj Zuberec s Kraľovanmi. V tabuľkovom derby uspela Vavrečka, ktorá vyhrala v Oravskom Veselom. Ďalšie derby sa hralo v Oravskej Porube a podľa očakávania prinieslo remízu. Do tretice sa hralo derby v Oravskej Lesnej, kde sa stretli obidvaja nováčikovia súťaže a uspelo domáce družstvo. Posledné derby bolo na programe pod Oravským hradom. Tabuľkoví susedia si body nerozdelili, všetky tri zostali v Oravskom Podzámku.

ČK: I. Otruba.
Zostava domácich: P. Kováč, A. Čipčala, M. Hucko, P. Hucko, P. Hrúzik, P. Serdel, P. Dudáš, J. Paprčka, Š. Šimon, Milan Dudáš, M. Mikušiak, striedal: M. Strapec.
Zostava hostí: M. Smoleň, P. Šiška, D. Trnovský, Š. Lach, M. Kubek, I. Otruba, T. Valko, P. Mahút, M. Koedam, D. Kalina, V. Paška, striedali: M. Katrenčík, D. Bajdich, S. Slosarčík.
Úvodné minúty patrili domácim a už v 3. min nebezpečne vystrelil Milan Dudáš, no mieril nepresne. Párnica hrozila väčšinou z protiútokov. V 10. min po rohu triafa Peter Hucko brvno a odrazenú loptu už Milan Dudáš netrafil. Vyloženú šancu Oravskej Poruby zahodil v 19. min Peter Hucko. O minútu neskôr pohrozili hostia, ale po skrumáži domáca obrana loptu odkopla. V 33. min center Šimona brankár Párnice vyrazil, no len pred Milana Dudáša, ktorý nastrelil tyč. Z následného protiútoku sa radovali hostia, keď Kalina otvára skóre zápasu. Po zmene strán bolo na hráčoch Oravskej Poruby vidieť veľkú snahu. V 50. min išiel predčasne pod sprchy Igor Otruba po druhej žltej karte. V 56. min sa pred šestnástkou pekne uvoľnil Milan Mikušiak, prihral Petrovi Dudášovi, ktorý strelou po zemi vyrovnal. Po góle Oravská Poruba hrala dobre, ale snaha Petra Dudáša, keď prudko vystrelil z 20 m, mu nič nepriniesla. V 82. min mali šancu Párničania, no strelu Kalinu domáci gólman bravúrne vyrazil. V 2. polčase snaha domácich stroskotávala na nepresných prihrávkach. (mč)

Dlhá – Trstená 1:6 (0:3)
Góly: Kukla – Bednár 2, Koleják 2, Jašica, Palider.
ŽK: Bednár.
Zostava domácich: Novák, Spišiak, P. Capuliak, Maslo, Murín, A. Capuliak, Kukla, Haviar, Mores, Jendrišek, striedali: Bočkaj, Osadský.
Zostava hostí: Suroviak, Baruta, Gočal, Koleják, Vittek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka, Maniak, Palider.
Vedúci celok súťaže sa predstavil v dobrom svetle, keď využíval krídlové priestory a rýchlym útokom sa dostával do šancí. V úvode ich však zahodili Bednár a Krasuľa. Na druhej strane vystrelil Kukla, no brankár Trstenej stál na svojom mieste. V 35. min všetci fanúšikovia videli ofsajd, po ktorom Bednár vsietil prvý gól. Domáci sa nestačili spamätať a v 37. min Bednár upravil na 0:2. Katastrofálnu 5-minútovku Dlhej ukončil Koleják gólom na 0:3. V 42. min P. Capuliak zahadzuje svoju prvú šancu. Neúspešný bol znova v 55. min, keď bol sám pred brankárom. V 75. min sa domácim nepodarilo odkopnúť loptu a Koleják strieľa svoj druhý gól. V 80. min sa P. Capuliak dvakrát ocitol sám pred brankárom, ale opäť neuspel. Prišiel zákonitý trest, z rýchleho brejku Jašica upravuje na 0:5. Následne spravil hrúbku brankár Dlhej a stav sa mení na hrozivých 0:6. Hneď po rozohraní vystrelil z polovice ihriska Kukla a nachytal brankára Trstenej, ktorý takto inkasoval jediný gól. M. Kuva

Zuberec – Leštiny 4:0
(1:0)
Góly: Bažík, Maruniak 2, M. Šiška.
ŽK: Šimičák – Krkoška, Škrabák, Púplava.
Zostava domácich: P. Kovalčík – Fandák, Jantačka, Sojčák, Šišila, Chovančák, M. Šiška, Bažík, Romaňák, M. Kovalčík, striedali: Maruniak, D. Fillek.
Zostava hostí: Kozalník – Halák, Krakovský, V. Kampoš, Čajka, Belo, Lupták, Krkoška, Beran, Púplava, Škrabák, striedali: M. Kampoš.
Domáci hráči aj v tomto zápase potvrdili dobrú formu a hosťom uštedrili vysokú prehru. Hneď od začiatku zápasu mali viac hry a už v 4. min dal gól Bažík, 1:0. Futbalisti Zuberca aj naďalej tlačili hostí pred bránu, ale vynikajúcu šancu Marek Šiška v 10. min nepremenil. Leštiny síce dali vyrovnávajúci gól, ale ten pre ofsajd neplatil. V ďalších minútach sa hralo len medzi šestnástkami a skóre sa do polčasu sa už nemenilo. Oživenie do hry Zuberca priniesol striedajúci Maruniak, ktorý dal 2 góly v rozpätí šiestich minút po ukážkových akciách. Hosťujúce mužstvo po týchto góloch celkom vypadlo z tempa a hry. Domáci v týchto minútach kraľovali na ihrisku a mali aj veľké množstvo šancí. Ujala sa však už iba jedna, keď svoje sólo cez celé ihrisko zakončil strelou ku tyči Marek Šiška. Hostia v 2. polčase odpadli a tak svojou hrou dovolili domácim doviesť zápas do hladkého víťazstva 4:0. M. Šiška

Kraľovany – Rabča 2:0
(0:0)
Góly: Šimo (11m), Zrník.
ŽK: Zrník, Lacko – Kozák.
ČK: Pajta.
Zostava domácich: J. Had – Šimo, Kraľovanský, Gallo, Zrník, Š. Had, Batuna, Lacko, Kurčina, Drengubjak, Kováč, striedali: M. Had st., M. Had ml.
Zostava hostí: Košút – Pajta, Krivanka, Briššák, Harbut, Jagnešák, Domín, Slovík, Sivka, Kozák, Kovalíček.
Domáci hráči od začiatku zápasu pritlačili súpera na ich polovicu, hýrili aktivitou, mali niekoľko vyložených príležitostí na skórovanie, ktoré však ostali nevyužité. I napriek územnej prevahe domácich, hostia podnikali nebezpečné protiútoky. Tie obrana s prehľadom likvidovala a tak sa polčas skončil bezgólovo. Domáci futbalisti nastúpili do 2. polčasu s odhodlaním skórovať a rozhodnúť zápas vo svoj prospech. No napriek tomu sa im hra nedarila ako by si predstavovali, z čoho pramenila ich nervozita. Až v 75. min konečne vyšiel domácim rýchly protiútok, keď Gallo našiel kolmou prihrávkou nabiehajúceho Drengubjaka. Ten bol nešetrne faulovaný v šestnástke Pajtom, ktorý za to dostal červenú kartu. Z nariadenej jedenástky sa Šimo nemýlil a poslal domáce mužstvo do vedenia, 1:0. V 90. min sa podarilo Kraľovancom zvýšiť stav zápasu. Po centri z pravej strany sa najlepšie v šestnástke zorientoval Zrník, ktorý stanovil konečný výsledok zápasu na 2:0. F. Tatár

Oravské Veselé – Vavrečka 0:1 (0:0)
Gól: M. Bolibruch
ŽK: Marek Kumor, Michal Kumor, F. Majdiak – M. Bolibruch, P. Brčák
Zostava domácich: A. Kolenčík, Š. Uhliarik, Ľ. Resutík, A. Feranec, Michal Kumor, F. Majdiak, Marek Kumor, P. Švába, J. Kocúr, M. Feranec, J. Vjatrák, striedal: P. Janotka
Zostava hostí: M. Hurák, I. Doroš, M. Hrkeľ, P. Brčák, P. Verníček, M. Holmík, T. Seč, P. Srnčík, Ľ. Šalata, M. Brčák, M. Bolibruch, striedali: S. Bigoš, P. Kasan
Domáci futbalisti ukázali v tomto zápase divákom ako sa nehrá futbal. Začali síce dobre, ale Vavrečania ešte lepšie bránili a dlhými odkopávanými loptami zakladali rýchle útoky. V prvom polčase sa zväčša hralo medzi šestnástkami. Po obrátke sa začalo opatrne a po centri do päťky hostí nekrytý Štefan Uhliarik prestrelil odkrytú bránu. Vavrečka sa sústreďovala na obranu a čakali na správny čas, kedy môžu udrieť. V 70. min vybojoval loptu Peter Srnčík, dobre sa uvoľnil a načasoval prihrávku do šestnástky, kde si nabehol M. Bolibruch a nedal brankárovi žiadnu šancu. Po góle sa hráči Oravského Veselého snažili, ale do konca zápasu len raz vystrelili na bránu. Domáci hrali pozične veľmi zle. Stretnutie bolo vcelku vyrovnané a Vavrečania tesný náskok udržali. Dušan Rejduga

Oravská Lesná – Klin 3:1 (1:1)
Góly: Krivulčík, Olbert (11 m), Kulich – Jadroň.
Zostava domácich: Račák, Mazúch, Marek Olbert, Krivulčík, Turoň, Poleč, Kvak, Kojda, Noga, Michal Olbert, Kulich, striedali: Tisoň, Murín, Florek.
Zostava hostí: Meško, Mišek, Balek, Úderník, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Fenik, Jadroň, Svetlošák, Úradník, Pisarčík, striedali: Ptačin, Bolibruch.
Hostia začali zápas veľmi dobre. V prvom polčase boli určite lepší, čo dokazuje aj gól v 22. min, keď zo strany centrovali loptu, ktorú spracoval dorastenec Jadroň a peknou presnou strelou otvoril skóre. Celý prvý polčas bol v réžii Klina. Na jeho konci však hostia spravili hrubú chybu, keď po priamom kope Michala Kojdu získal loptu Krivulčík a dal gól. Tento gól Oravskú Lesnú povzbudil, pretože už v 5. minúte 2. polčasu bol v šestnástke hostí faulovalný Kulich a následnú jedenástku Olbert premenil. O 5 minút neskôr Klin opäť spravil hrubú chybu, keď po zle rozohranej päťke získal loptu Kulich a strelil posledný gól zápasu. Do konca stretnutia sa už výraznejšie šance nenaskytli.
M. Laššák

Oravský Podzámok
– Lokca 3:0 (1:0)
Góly: M. Pazúrik, Sakmár, Matúš Jančo
ŽK: Svýba, J. Holubčík (obaja Oravský Podzámok)
Zostava domácich: M. Serdel, J. Holubčík, Svýba, Fiderák, M. Pazúrik, S. Jurovčík, Chromek, M. Chomistek, Sakmár, Matúš Jančo, Horňák, striedali: Ľ. Jurovčík, Kľuska, J. Ondrek
Zostava hostí: Gemeľa, Bombiak, Juraj Smolár, J. Vajdiar, I. Vajdiar, Michalčík, Maťuga, Jozef Smolár, Šimulčík, Marián Oščadnický, striedali: Somora, Ľ. Janík, D. Vajdiar
Domáci vybehli na vlastný trávnik s veľkým želaním, a to zvíťaziť. Keďže sa stretli dva posledné celky v tabuľke, ich prianie nebolo nesplniteľné. Napĺňať ho začali v 15. min, kedy z 20 m vystrelil Martin Pazúrik a poslal svoj tím do vedenia. Po góle sa zápas odohrával v priestore medzi poliacou čiarou a pokutovým územím hostí. V 65. min potiahol loptu po ľavej strane Horňák, v šestnástke našiel voľného Štefana Sakmára a ten sa nemýlil. Podobná akcia sa zopakovala v 80. min. Loptu vyviezol Sakmár, nahral Matúšovi Jančovi, ktorý upravuje na konečných 3:0. V závere pohrozili aj hostia, konkrétne Šimulčík. Jeho strelecký pokus smerujúci do horného rohu brány zneškodnil výborne chytajúci Serdel.