Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

III. liga – 12. kolo Starší dorast Námestovo – Dolný Kubín 0:4 (0:2)

Góly: Páleš 2, Michal Hutko, Dauda
Dolnokubínčania predviedli na súperovom trávniku kvalitný futbal a zaslúžene triumfovali. Vyhrávali väčšinu osobných súbojov a hrozili predovšetkým z rýchlych protiútokov. Domácim chýbal kľúčový hráč v obrane, kde boli neraz veľké diery. O úvodný gól sa postaral Michal Hutko, ktorý skóroval po nacvičenom signáli z nepriameho voľného kopu. V prvom polčase mierili hostia presne ešte raz. Po akcii Puškáša s Michalom Hutkom zakončoval Páleš. Aj po zmene strán mal Dolný Kubín loptu častejšie na svojich kopačkách. Asistenciu pri ďalšom góle si pripísal znova Michal Hutko. Ten pekne uvoľnil Páleša a bolo 0:3. Posledný gólový zápis sa zrodil po strele Zemenčíka. Brankár loptu vyrazil a tú zasunul za bránkovú čiaru Dauda. Víťazstvo hosťujúceho celku je po predvedenom výkone zaslúžené.
Mladší dorast
Námestovo – Dolný Kubín 0:3 (0:1)
Domácim futbalistom sa tento derby zápas vôbec nevydaril. Počas prvých piatich minút nastrelili brvno a dokonca zahodili aj jedenástku. Ich súper vyhrával do polčasu iba 0:1, no po zmene strán pridal ďalšie dva presne zásahy a rozhodol o tom, kto získa všetky tri body.

IV. liga – 12. kolo
dorast
Zuberec – Rudina 3:1 (2:1) Góly domácich: Romaňák, Kovalčík, Hudec
Obe mužstvá predvádzali v prvom polčase opatrný futbal i keď dorastenci Zuberca mali prevahu. Dokázali sa aj dva razy presadiť. V druhom dejstve už domáci kontrolovali priebeh, hostí nepustili k nebezpečnejšej šanci a dokázali ešte upraviť výsledok na konečných 3:1.
Krásno nad Kysucou – Rabča 3:0 (1:0)
Hostitelia neponechali nič na náhodu a svojho súpera zdolali rozdielom triedy.
V. liga – 12. kolo
dorast
Liptovské Sliače – Trstená 4:0 (2:0)
Trstenčania zahrali v Liptove veľmi dobre, no nedokázali sa gólovo presadiť. Jeden gól im ešte hlavný rozhodca neuznal pre údajný ofsajd a opečiatkovali aj žrď. Naopak, domáci futbalisti mali svoj deň a prekonali hosťujúceho brankára až štyrikrát.

Tvrdošín – Nižná nad Oravou 1:1 (0:0)
Góly: Leštinský – Vestenický
V pomerne vyrovnanom zápase sa udiali dva gólové momenty, po jednom na oboch stranách. Šancí bolo dostatok, ale tie nedokázalo ani jedno mužstvo pretaviť do ďalších gólov. Tímy si napokon body spravodlivo podelili.
Oravská Jasenica – Závažná Poruba 0:1 (0:0)
Hráči Oravskej Jasenice mali celý zápas pevne pod kontrolou, no z gólu sa neradovali ani raz. Navyše ich poškodil aj hlavný rozhodca, ktorý nepískal hrubé fauly súpera. V 89. min prišlo rozuzlenie. Hostia so šťastím strelili gól a zobrali domácim všetky body.
I. liga – 11. kolo
Starší žiaci
Dolný Kubín – Revúca 3:0 (2:0) Góly: A. Kozáčik 3
Domáci začali hneď od úvodných minút dobre, vypracovali si prevahu, ale sľubné šance nedotiahli do gólového efektu. V 15. min sa po centri Plžíka najlepšie zorientoval v šestnástke Kozáčik a hlavičkou otvoril skóre. To domáce mužstvo povzbudilo, vypracovalo si ďalšie šance, no tie brankár Revúcej kryl. Dolnokubínčania zvýšili v 27. min, keď hosťujúcu obranu prešprintoval Kozáčik, obišiel aj brankára a stanovil skóre prvého polčasu. Po obrátke sa v úvode opäť presadil Kozáčik, ktorý svojím tretím gólom dostal domácich do trojgólového vedenia. Prakticky už bolo o všetkom rozhodnuté, hra potom upadla do priemeru a žiadne mužstvo už nedokázalo dať gól.
Mladší žiaci
Dolný Kubín – Revúca 6:0 (4:0) Góly: M. Otruba, J. Krišanda, M. Kvak (11 m), D. Laštík, Ľ. Laura, A. Slamka
Hostia stačili držať krok s domácimi len úvodných pár minút. V 13. min po centri Balleka neudržal brankár loptu, ktorú Otruba zasunul do brány. Druhý gól vsietil Krišanda. Pekne unikol po pravej strane a dostal domácich do vedenia 2:0. Dolný Kubín zvýšil na 3:0 z pokutového kopu, ktorý s prehľadom premenil Kvak. Do konca polčasu sa presadil ešte individuálne Laštík. Po obrátke mieril ešte Laura a na konečných 6:0 uzavrel Slamka.
II. liga – 12. kolo
Dlhá nad Oravou – Liesek 0:3 (0:2)
Góly: D. Tješ 2, M. Žuffa
Hostia nastúpili na stretnutie s úmyslom konečne vyhrať, čo sa im aj podarilo. Získali tak šesť bodov, tri za výhru a ďalšie tri do tabuľky pravdy. Svojho trénera prekvapili dobrým kolektívnym výkonom. V prvom polčase vyťažili z minima maximum, skórovali Dávid Tješ a Matej Žuffa. Druhé dejstvo začali slabšie a prvých 5-10 minút patrilo Dlhej. Hra sa postupne vyrovnala. Liesečania hrozili po brejkoch, konkrétne sa v nich ocitli Vrabec, Ondrík a Vavrek. Záverečný tlak korunovali hostia tretím gólom, svoj druhý presný zásah pridal D. Tješ.

Trstená – Ružomberok B 0:5 (0:3) Mužstvo Trstenej absolútne nezvládlo tento zápas. Súper z Ružomberka bol lepší vo všetkých herných činnostiach, čo aj potvrdil vysokým víťazstvom.
Kysucký Lieskovec – Námestovo 0:0 Mužstvo Námestova odohralo v Lieskovci výborné stretnutie s množstvom šancí, ktoré však nedokázali premeniť. V zápase dominoval najmä hlavný rozhodca, ktorý pískal nezmyselné veci.
Dlhá nad Oravou – Liesek 4:2 (3:1)
Góly hostí: T. Koleják, E. Ondrík
Domáci udávali tempo hry a aj ako prví ohrozili súperovu bránu. Už v 8. min po štandardnej situácii z 30 m nastrelili brvno. Vedenia sa však ujali hostia. Hráči Dlhej sa hneď otriasli a do polčasu dokázali otočiť výsledok. Hostia znížili kontaktným gólom na 3:2. V obrannej fáze to však nebolo z ich strany najlepšie. Vyrovnania sa nedočkali, naopak, po hrúbke kapitulovali štvrtýkrát. Domáci hráč poľahky dopravil loptu do prázdnej brány.
Trstená – Ružomberok B 2:0 (2:0) Góly domácich: K. Železniak 2
Favorizovaný Ružomberok nastúpil na zápas nekoncentrovaný a už na začiatku sa domáci ujímajú vedenia. Perfektný výkon mladší žiaci potvrdili aj na konci polčasu. V tom druhom domáce mužstvo kontrolovalo výsledok a zaslúžene vyhralo.
Kysucký Lieskovec – Námestovo 0:4
(0:2)
Góly hostí: M. Majchrák 2, A. Kramarčík 2
Mladší žiaci Námestova sa trápili so svojim súperom, ale dokázali využiť minimum svojich šancí. Do prestávky sa dokázali presadiť dvoma gólmi a po zmene strán vsietili hráči Námestova ešte dva góly a uzavreli skóre na konečných 0:4.
III. liga – 12. kolo
Veličná – Tvrdošín 0:3 (0:1) Góly domácich: Stroka, Adamča, Šubjak
Hostia boli celý zápas lepší, v 1. polčase si nedokázali vytvoriť vážnejšiu šancu, ale aj tak ujali vedenia. Po obrátke už hosťujúce mužstvo dominovalo, vypracovalo si mnoho šancí, z ktorých dokázalo streliť domácim dva góly.
Lokca – Liptovský Hrádok 2:2 (1:0) Góly domácich: A. Banas, M. Ondrek
V 1. polčase hrali lepšie domáci a hneď v úvodných minútach skórovali. Po obrátke sa žiaci Lokce dostávajú do dvojgólového vedenia. Po tomto góle hosťujúce mužstvo ožilo a v priebehu desiatich minút dokázalo vyrovnať. Domáci už do konca zápasu nedokázali s výsledkom nič urobiť a tak sa skončil zápas remízou.

Svätý Kríž – Bziny 7:1 (1:0)
Gól hostí: Halaša
Hostia si v prvej 45-minútovke vypracovali viac príležitostí na skórovanie, no vyšli naprázdno. Dostali lacný gól a tak v druhom polčase otvorili hru. To dokázali domáci naplno využiť a Bziny rozstrieľali. Tým sa podarilo zaznamenať len čestný úspech, ktorého autom bol Pavol Halaša.
Nižná nad Oravou – Sučany 2:0 (1:0) Góly domácich: J. Mikulaj, T. Dedinský
Starší žiaci Nižnej v tomto zápase podali veľmi dobrý výkon. V oboch polčasoch dominovali a v každom z nich dali po jednom góle a tak sa zaslúžene tešili z víťazstva.
Vrútky – Oravské Veselé 3:0
Lisková – Rabča 8:1 (5:0)
Gól hostí: M. Chutniak
Ako už naznačuje výsledok, domáci hráči boli jednoznačnými pánmi na ihrisku. Boli lepší fyzicky a vynikali aj po technickej stránke. V druhej polovici stretnutia sa z kolektívu hostí dokázal strelecky presadiť jedine Matúš Chutniak.
Veličná – Tvrdošín 1:11 (0:7) Góly hostí: Gregorec 4, Planieta, Žuffa, Štrbáň, Ferenčík, Pikna, Huraj, Janček
Mladší žiaci Tvrdošína nepustili v 1. polčase domácich k žiadnej šanci, naopak, sami dokázali dať sedem gólov. V tom druhom sa priebeh hry nezmenil, domáci sa raz dostali do vážnejšej šance a tú premenili do jediného gólu ich mužstva. Hostí treba pochváliť najmä za bezchybný prvý polčas, v ktorom si vypracovali veľký gólový náskok.
Lokca – Liptovský Hrádok 5:0 (2:0) Góly: T. Verníček 4, M. Lipničan (11 m)
Domáce mužstvo rozhodlo zápas hneď v úvode, keď dokázali streliť dva góly a oba dal Verníček. Kolektív Lokce predviedol dobrý výkon, ktorý ešte okorenil tromi gólmi v 2. polčase. V zápase sa presadil najmä Verníček, ten skóroval štyri razy a potvrdil vysoké víťazstvo Lokce.
Svätý Kríž – Bziny 1:1 (0:0)
Gól hostí: Kolorédy
Celé stretnutie sa odohrávalo na polovici domácich, ktorých držal „nad vodou“ hlavný rozhodca. Napokon lepší hostia po zmene strán inkasovali. Zo svojej prevahy vyťažili len jediný gól, keď presne zakončoval Filip Kolorédy, a tak si domov odviezli aspoň bod.
Nižná nad Oravou – Sučany 5:0 (2:0) Góly: M. Žuffa, T. Kovalík, M. Latka, A. Mikušovský, J. Tomaga
Tak ako starší aj mladší žiaci predčili svojho súpera vo všetkých činnostiach. Mladší žiaci od začiatku zápasu potvrdzovali, kto je pánom na ihrisku a svoj bezchybný výkon okorenili piatimi gólmi.
Vrútky – Oravské Veselé 0:2
Góly: M. Stašák, M. Smondek
Lisková – Rabča 2:3 (1:2)
Góly hostí: M. Pilarčík 2, P. Briliak
Snaživejší hráči Rabče boli o ten jeden gól lepší ako ich súper.

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!