Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Jediným mužstvom bez prehry zostáva Zuberec

Ďalšie kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo vo vedúcej trojici jednu malú zmenu. Minulotýždňové druhé a tretie miesto si medzi sebou vymenili Zuberec a Kraľovany.

Kým hráči spod Roháčov už jedenástykrát neokúsili chuť prehry a zdolali aj Lokcu, Kraľovany na domácej pôde zaváhali po remíze 1:1 s Dlhou. Vedúca Trstená zdolala iba tesne Vavrečku. Zo zvyšných výsledkov zaujal najmä výsledok z Klina, kde domáci hráči pred nadšeným publikom zdolali Oravské Veselé. Tri body z domácich zápasov si do tabuľky zapísali aj futbalisti Párnice a Leštín. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa o body podelili hráči Rabče a Oravskej Poruby.

ŽK: Martin Kriš
Zostava domácich: Helebrant, Gonšenica, Pálek, Zdeno Úderník, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Fenik, Mišek, Peňák, Miloš Úradník, Pisar- čík, striedali: Miloš Lipiak, Michal Lipiak
Zostava hostí: Kolenčík, Uhliarik, Švába, Baranec, Kumor, Majdiak, Kocúr, Michal Kumor, Anton Kriš, Kromka, Martin Kriš, striedal: Benedik
Začiatok zápasu sa odvíjal len medzi šestnástkami. Prvá strela letela na bránu Oravského Veselého, keď Peňák vystrelil z 35 m a lopta len tesne minula brvno. V 14. min po prihrávke Pisarčíka otvára skóre Úradník. Po rozohrávke má Úradník ďalšiu peknú šancu, ale triafa vedľa. V39. min, po hrubej chybe domácej obrany, Oravské Veselé vyrovnáva na 1:1. Do konca 1. polčasu sa hralo iba v strede poľa. Po zmene strán v 55. min sa dostávajú domáci do vedenia gólom Stahoňa. O 3 min neskôr zvyšujú svoj náskok po hlavičke Pisarčíka a v 70. min hostia po hrubej chybe obrany Klina znova znižujú gólom Antona Kriša. V 82. min po rohovom kope domáci upravili na konečných 4:2. Vzhľadom na vytrvalý dážď sa na ihrisku v Kline odohral priemerný zápas. Karol Volf

Lokca – Zuberec 0:2 (0:1)
Góly: Chovančík, M. Šiška
Zostava domácich: Gemeľa – Bombjak, Madleňák, J. Vajdiar, I. Vajdiar, Jucha, Maťuga, Rabčan, Oščadnický, Šimulčík, Tekeľa, striedali: D. Vajdiar
Zostava hostí: Kovalíček – Jantačka, Sojčák, E. Šiška, J. Šiška, Chovančík, M. Šiška, T. Šiška, Petrek, Bažík, striedali: Kovalčík, Fillek
Do Lokce pricestovalo mužstvo z hornej časti tabuľky a tak sa očakával lepší futbal. Od úvodných minút bolo domáce mužstvo aktívnejšie. Hostia pohrozili prvýkrát v 17. min a hneď sa im aj podarilo skórovať. Zuberecký útočník využil chybu domáceho obrancu a dostal hosťujúce mužstvo do vedenia, 0:1. Gól Zuberčanov povzbudil, mužstvo ožilo a nepúšťalo domácich hráčov k ničomu. V 34. min mal Zuberec opäť obrovskú šancu, Petrek išiel sám na brankára, no triafa mimo. V 2. polčase sa hra odohrávala najmä medzi šestnástkami, s veľmi malým počtom striel. Hostia zvýšili v 75. min, keď ich útočník z 11m upravuje výsledok na 0:2. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo a tak si tri body zo zápasu odniesli futbalisti spod Roháčov. J. Vajdiar ml.

Rabča – Oravská Poruba 0:0
ŽK: Čipčala
Zostava domácich: Košút, Pajta, Krivánka, Brandýs, Kudiak, Harbut, Jagnešák, Gužík, Slovík, Sivka, Kozák, striedali: Kovalíček, Tropek,
Zostava hostí: Tabačák, Anton Čipčala, Martin Čipčala, Martin Hucko, Peter Hrúzik, Serdel, Peter Dudáš, Šimon, Milan Dudáš, Paprčka, striedali: Strapec, Molnár
V prvom polčase mali Rabčania miernu prevahu. Častejšie strieľali a ich aktivita bola zrejmá aj v zahrávaní rohových kopov. Najväčšiu šancu spálil už v 5. min Gužík, ktorý z jedenástich metrov prestrelil bránu Poruby. Do siete si nenašli cestu ani strely Harbuta a Kozáka. Po zmene strán prevzali hru do svojich rúk, naopak, hostia. Vytvorili si minimálne tri gólové šance. Domáci môžu ďakovať iba najlepšiemu hráčovi na ihrisku – gólmanovi Košútovi - že ich svojimi zákrokmi proti súperovým strelám zachránil od prehry. Záver sa niesol už v pokojnom duchu. Kým domáci boli lepší v prvom dejstve, hosťom patril jednoznačne polčas druhý. Futbal sa ale hrá na góly, nie na aktivitu. Oba tímy si teda body podelili. J. Havlíček

Leštiny – Oravská Lesná
2:1 (2:1)
Góly: Belo, Melicherčík – Kulich
ŽK: Kojda
Zostava domácich: Škrabák, Koval, Krakovský, Ľuboš Koval, Belo, Čajka, Klener, Halák, Melicherčík, Púplava, striedali: Beran
Zostava hostí: Račák, M. Turoň, Olbert, Mazuch, Krivulčík, Kojda, Kvak, Olbert, Poleč, J. Turoň, Kulich, striedali: Podstavek, Kvak, Florek
Divákov: 50
Leštiny chceli v tomto zápase jednoznačne naplno bodovať. Prvý polčas prebiehal hlavne medzi polovicou ihriska a šestnástkou Oravskej Lesnej. V 11. min, po faule na domáceho Melicherčíka, odpískal rozhodca trestné strieľanie, ale Belo bránu prestrelil. V 22. min kopali Leštiny roh a Melicherčík pätou tiež minul bránu. Oravská Lesná podnikla rýchly protiútok, ktorého výsledkom bol gól. Leštiny stále tlačili a po priamom kope sa dočkali vyrovnania. V 39. min, znova po priamom kope Púplavu, dorazil loptu do brány Melicherčík. V druhom polčase bola lepšia Oravská Lesná. Futbalisti Leštín pôsobili, akoby na ihrisko prišli riadne zamrznutí, no podstatné bolo, že skóre stretnutia sa už nezmenilo. J. Pangrác

Kraľovany – Dlhá 1:1 (1:0)
Góly: Batuna - Haviar
ŽK: Zrník – Kurčina, Murín
Zostava domácich: Havian – Šimo, Kraľovanský, Gallo, Zrník, Š. Had, Batuna, Lacko, Kurčina, Drengubjak, Kováč, striedali: M. Had ml.
Zostava hostí: Novák – Mamrák, Šutta, Maslo, Murín, Spišiak, Kukla, Haviar, Kurčina, Jendrišek, Chladný, striedali: Bočkaj
V 1. polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu šancu za domácich mal Kováč, ale z dobrej pozície minul bránu. Kraľovany sa radovali v 21. min, keď bol Kurčina faulovaný v šestnástke a z nariadenej jedenástky sa Batuna nemýlil. Do konca polčasu malo domáce mužstvo niekoľko dobrých šancí na skórovanie, ale hosťujúci brankár bol na mieste a nedovolil im zvýšiť skóre. Domácim 2. polčas nevyšiel podľa ich predstáv, viazla im kombinácia a nepresne si nahrávali, ale aj napriek tomu si vytvorili niekoľko šancí na vsietenie gólu. V 74. min bol v šestnástke faulovaný domáci hráč. K jedenástke sa opäť postavil Batuna, no tentoraz ju nepremenil. Hostia po zahodenej jedenástke zacítili príležitosť a podnikali nebezpečné protiútoky. V 79. min sa dostali k jedenástke aj hráči Dlhej a Haviar ju aj premieňa, 1:1. Od tohto momentu vrhá domáce mužstvo všetky sily do útoku, no zo sľubných šancí ani jedna neskončila v bráne hostí. Po konečnom hvizde sa futbalisti Dlhej zo radovali získaného bodu. F. Tatár

Vavrečka – Trstená 0:1
(0:1)
Gól: Krasuľa
ŽK: Baruta, Hvolka (obaja Trstená)
Zostava domácich: M. Hurák, Doroš, Hrkeľ, Brčák, Verníček, J. Holmík, I. Hurák, Srnčík, Seč, Šalata, M. Bolibruch, striedal: M. Holmík
Zostava hostí: Suroviak, Baruta, Dzurek, Koleják, Vittek, Machajda, Jašica, Mar. Bednár, P. Pazúrik, Krasuľa, Hvolka, striedali: J. Maniak, Palider, Gočal
Hostia potvrdili vedúce postavenie v tabuľke a predvádzali vo Vavrečke futbal dobrej technickej úrovne. Patril im aj úvod stretnutia, v 15. min zahodili dobrú príležitosť dostať sa do vedenia. Postupne sa hra vyrovnávala, obidva celky predvádzali veľmi peknú hru. V 20. min zahrávala Trstená priamy kop z 20 m. Lopta sa po prudkej strele odrazila od múru, hosťujúci hráč ju trafil do hlavy obrancu Doroša, od ktorej sa dostala k Martinovi Krasuľovi a ten ju posiela za bránkovú čiaru - 0:1. Potom prebrali iniciatívu Vavreča- nia. Ich dve dobré šance postupne zahodil Seč, keď hlavou nedal a Srnčík napálil loptu len do obrancu. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale vždy len po šestnástku. Po prestávke boli domáci odhodlaní zvrátiť nepriaznivý stav. Rozumná hra Trstenčanov im to však neumožňovala. Trstenčania cieľvadomo držali loptu na svojich kopačkách a nedovolili súperovi pritlačiť. Záverečná fáza zápasu bola v réžii domácich futbalistov, ale núkajúce sa šance nevyužili. Zaujímavý duel sa hral za chladného jesenného počasia, no futbal oboch mužstiev svojou kvalitou divákov určite hrial. Jozef Sklarčík

Párnica – Oravský Podzámok 4:1 (1:0)
Góly: Kalina 2, Trnovský, Paška – Martinusík
ŽK: Vaňko – Horňák
ČK: Martinusík
Zostava domácich: M. Hančiak, Šiška, Trvnoský, Lach, Kubek, Otruba, Vaňko, Mahút, Koedam, Kalina, Paška, striedal: J. Kubačka
Zostava hostí: Serdel, Holubčík, Ľ. Jurovčík, Pazúrik, Požár, S. Jurovčík, Chromek, Chomistek, Sakmár, Martinusík, Horňák, striedali: Kľuska, Kňazúr
Divákov: 50
Stretnutie mužstiev zo spodnej časti tabuľky malo priniesť vyrovnaný súboj. Nestalo sa. Obidve mužstvá začali opatrne. Prvú šancu mali hostia, keď Sakmár postupoval sám na brankára, ale križujúci Trnovský mu zabránil vystreliť. V 14. min sa po centri dostal k lopte domáci Kalina a strelou spoza šestnástky otvára skóre zápasu. Aj naďalej sa hral priemerný futbal s množstvom nepresností na obidvoch stranách. V 32. min mohol zvýšiť Mahút, ale vystrelil vysoko nad bránu. Následne vyslali niekoľko striel hráči Oravského Podzámku, ktoré však boli neúspešné. V závere prvého dejstva domáci zvýšili aktivitu, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Po zmene strán začali aktívnejšie hostia. Hneď po rozohrávke si vytvorili gólovú príležitosť, no vyrovnanie nepriniesla. Oravský Podzámok bol stále aktívnejší, v 54. min jeho hráčov však zabrzdil druhý gól Kalinu, ktorý unikol po ľavej strane a krížnou strelou po zemi upravuje na 2:0. Snaha hostí neutíchala a priniesla im ovocie v 70. min, kedy dali kontaktný gól – vyrazenú loptu brankárom nekrytý útočník dorazil do siete. Párničania kontrovali hneď o 2 minúty, z trestného kopu nechytateľne zvýšili na 3:1. Po tomto momente sa konečne začal hrať dobrý futbal. Dobrú strelu na bránu hostí vyslal Koedam, vyrazenú ju chcel ešte dopraviť do odkrytej brány Kalina, ale obranca ju v poslednej chvíli tečoval na roh. O 2 min neskôr aktívny Kalina strieľa tesne vedľa. Tieňom záverečných minút bolo vylúčenie futbalistu Oravského Podzámku, ktorý zozadu kopol domáceho obrancu bez lopty po- čas prerušenej hry. Párnica úplne ovládla hru a bolo už len otázkou času, kedy pridá ďalší gól. V 82. min vnikol do šestnástky Šiška, prudko vystrelil a brankárom vyrazenú loptu poslal Paška do siete. Po góle z protiútoku pohrozili hostia, ale ich strelecký pokus brankár zneškodnil. V závere mali domáci ešte tri dobré príležitosti, ale ľahkovážne ich zahodili. Za výkon v 2. polčase si Párnica víťazstvo zaslúžila.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.