Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Víťaznú náladu narušili len dorastenci so Senicou

I. liga mladší žiaci 6. ŠHT HKm Detva – MHK Dolný Kubín 3:7 (0:3, 2:2, 1:2) Góly: Vaňo 3, Fábry, J. Šinaľ, D. Šinaľ, Okoličány

6. ŠHT
HKm Detva – MHK Dolný Kubín 3:7 (0:3, 2:2, 1:2)
Góly: Vaňo 3, Fábry, J. Šinaľ, D. Šinaľ, Okoličány
Počas celého stretnutia boli hostia jednoznačne lepší. Zabojoval hlavne tretí útok Dolného Kubína, ktorý vsietil päť gólov.
7. ŠHT
HKm Detva – MHK Dolný Kubín 4:11 (1:2, 1:3, 2:6)
Góly: Zámečník 2, Kelčik, Banaš, Kršák, Zajac, Kašák, Teluch, Brezniak, Piňák, Gašaj
Dolnokubínski siedmaci súpera predčili po všetkých stránkach, hlavne v tretej tretine si schuti zastrieľali. Domáci hrali len s troma formáciami a tak v závere s Dolnokubínčanmi nevládali držať krok.

8. ŠHT
MHK Dolný Kubín – HKm Detva 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: Kysel, Brňák, Furdek, Medvecký, Podskuba
Oproti predošlým zápasom nastúpili domáci posilnení o uzdravených hráčov a na hre to bolo aj poznať. Predviedli perfektný výkon, súpera predčili vo všetkých herných činnos- tiach a zaslúžene zvíťazili. Podľa dolnokubínskeho trénera podali vynikajúci výkon Jakub Ladniak a Štefan Furdek.
9. ŠHT
MHK Dolný Kubín – HKm Detva 6:2 (0:0, 3:2, 3:0)
Góly: R. Toman 2, M. Jonák, P. Paluga, R. Sršeň, J. Puška
Proti Detve odohrali dolnokubínski deviataci zatiaľ najlepší zápas sezóny. Podali skvelý výkon, výborne si prihrávali, rýchlo korčuľovali a vypracovávali si aj pekné akcie. V druhej tretine síce trošku poľavili a umožnili súperovi znížiť na rozdiel jedného gólu, ale v poslednej časti hry na ľade znova dominovali a pridali ďalšie tri góly. Tréner vyzdvihol výnimočnú hru Rastislava Tomana i Dávida Krónera, z útočníkov pochválil Jakuba Pušku a Mateja Lieskovana.

I. liga dorast
MHK Dolný Kubín – HK 91 Senica 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
Pod vysokú prehru domáceho kolektívu sa podpísalo hlavne nedodržiavanie taktických pokynov, ale aj slabý výkon brankára. Senica bola korčuliarsky i po hernej stránke lepším družstvom, no pri troche šťastia mohol byť výsledok oveľa prijateľnejší.
MHK Dolný Kubín – MšHK Prievidza 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: Vojtas 2, Záhumenský, Červený, Goceliak
Oproti sobotňajšiemu stretnutiu domáci tréner zmenil zloženie pätiek a do brány postavil Jaroslava Kupčíka. Dolnokubínčania začali zodpovedne a v 1. tretine ovládli hru, o čom svedčí pomer striel 15:2 a dva samostatné nájazdy. V prostrednej časti sa hra vyrovnala a domácich neraz podržal brankár. V záverečnej tretine už v 20. sekunde bolo na tabuli 3:1 a v 3. min 4:1, takže o výsledku bolo rýchlo rozhodnuté. Hra opäť patrila domácim a Prievidzu od vysokej prehry zachránil iba dobre chytajúci brankár.

1. Žilina 13 11 2 0 63:16 24
2. Topoľčany 13 11 1 1 81:23 23
3. Prievidza 13 10 0 3 64:26 20
4. B. Bystrica 13 9 1 3 68:34 19
5. Kežmarok 13 8 3 2 52:28 19
6. Piešťany 13 8 1 4 51:40 17
7. Senica 13 7 1 5 53:36 15
8. N. Zámky 13 5 2 6 54:39 12