Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tvrdošín sa konečne dočkal prvého víťazstva

Najväčšiu radosť uplynulú nedeľu prežívali fanúšikovia Tvrdošína. Jeho hráči konečne dosiahli prvé víťazstvo sezóny, no naďalej sú v tabuľke poslední a do konca jesene ešte musia zabojovať.

Jeden bod zo súperovho ihriska si priviezli Námestovčania a úplne sklamala Nižná, ktorá vysoko prehrala v Belej. V piatej lige sa nedarilo Oravskej Jasenici, ktorá po prehre na Liptove v tabuľke klesla na tretie miesto. Tesné víťazstvo zaznamenal Žaškov a Podbiel a cenný bod si priviezla Veličná.

ŽK: Krivda
Zostava domácich: Korbeľ – Krivda, Hradský, Kliment, Baláž, Bednár, Florek, Martini, Capko, Nemček, Novák, striedali: Palider, Ženčuch, Kazík.
Po sérii neúspechov nastala v Tvrdošíne očakavaná zmena trenéra, Ženčucha vymenil Gregorec. Tvrdošínski futbalisti začali aktívne a vytvorili si aj menšiu prevahu. V 6. min ohrozil bránu hostí Hradský, keď z voleja len tesne minul. O 10 minút zahrávali domáci štandartnú situáciu z 20 m, no Krivda trafil iba brankára. Hosťujúce mužstvo hneď nato pohrozilo nebezpečným útokom, ale strela jeho hráča rozvlnila iba bočnú sieť. V 34. min sa s nervami divákov pohral Korbeľ, keď mu istá lopta vypadla, stihol ju ešte pokryť. O 4 minúty neskôr sa črtala veľká šanca na vedúci gól, keď tesne pred šestnástkou bol faulovaný Capko. Realizácie priameho kopu sa ujal Krivda, no ten loptu napálil mimo bránu. To bola zároveň aj posledná šanca 1. polčasu, ktorá mohla skončiť gólom. Ako v 1. polčase, tak aj v druhom začal Tvrdošín tlakom. V 51. min sa domáci dočkali vytúženého gólu, ale ich radosť zmaril rozhodca. Chvíľku nato malo domáce mužstvo ďalšiu šancu, ale rybička Nováka smerovala iba nad bránu. Šanca Capka po centri Nováka z pravej strany volala tiež po góle, no tú v poslednej chvíli hostia zachránili odkopom z bránkovej čiary. Hostia hrozili len ojedinelými protiútokmi, jeden taký sa im vydaril v 63. min. Po ľavej strane unikol hráč Krásna a strelou ku tyči otvoril skóre, 0:1. Domáci odpovedali o 5 minút neskôr, keď sa dobre v päťke zorientoval Capko a nekompromisne vyrovnal, 1:1. Po góle dostali tvrdošínski futbalisti ešte väčšiu chuť vyhrať. Vytúžený vedúci gól prišiel v 73. min, keď po ľavej strane vnikol Novák do šestnástky, kde bol faulovaný. Rozhodca neváhal a odpískal 11 m, šancu s prehľadom premenil Krivda, 2:1. Vynikajúci výkon Tvrdošína okorenil ešte gólom Novák v záverečných minútach. Pri góle mal veľkú zásluhu Capko, ktorý vybojoval loptu pri autovej čiare, potiahol ju do šestnástky, kde našiel Nováka a ten nezaváhal, 3:1. Premiéra nového trénera dopadla výborne a tak sa spolu s hráčmi mohol tešiť z prvého víťazstva. (tf)

Belá – Nižná 6:1 (3:0)
Gól hostí: Pánik (11 m).
Zostava: M. Brčák (Kuloštiak), Klokočík, M. Žák, Marek Kuboš, Rošták, Šeling (Blahút), Michal Kuboš (Kubolek), Pánik, Kurčinka, Marton, A. Brčák.
Nižná predviedla v tomto stretnutí najslabší výkon jesennej časti. Hráči hostí pristúpili k zápasu veľmi ležérne a nekoncentrovane. Domáci si lepším pohybom vynútili tlak a v 19. min otvorili skóre po nepriamom kope a v tej istej minúte zvýšili na 2:0. Potom sa hralo zväčša v strede ihriska a svoju prevahu Belá korunovala tretím gólom v 36. min. Po obrátke chcela Nižná s výsledkom niečo urobiť, ale hneď z prvého útoku inkasovala štvrtý gól. Výkon hostí sa síce zlepšil, ale Belej sa darilo a z každej strely na bránu zaznamenala gól, v 63. min už viedla 6:0. Hosťom sa podarilo znížiť v 72. min, keď bol unikajúci Marton v šestnástke faulovaný a z nariadenej jedenástky uspel Pánik. Hráči Belej sa už uspokojili a tak si Nižná ešte vypracovala dve šance. Zostali však nepremenené a tak hostia odchádzali s vysokou porážkou. (jk)
Ostatné výsledky IV. ligy:
Oščadnica – Žilina B 0:4 (0:3), Martin – Rudinská 0:0, Valča – Stráňavy 1:1 (0:0), Turčianska Štiavnička – Trebostovo 3:2 (2:2)

ŽK: Puškáš
Zostava hostí: L. Olbert, Paľo, Okál, Kubačka, P. Olbert, Greguška, P. Sučák, Chomistek, P. Sučák, J. Sučák, Janík, striedali: Puškáš, Katreniak.
Jeden zo štyroch oravských piatoligových zástupcov z Veličnej cestoval na pôdu posledného mužstva súťaže do Liptovského Hrádku. Hostia, ktorí pred zápasom okupovali stred tabuľky, sa nakoniec z víťazstva netešili. Domov cestovali po remíze 0:0 iba s jedným bodom. Vo vyrovnanom zápase mali niekoľko šancí. Ani jedna sa však nakoniec neujala. Už budúci týždeň sa predstavia doma v oravskom derby proti Žaškovu. (ml)

Žaškov – Palúdzka 1:0
(0:0)
Góly: Kaplánek
ŽK: Bajči, Láclavík – Haviar, Ján Kukavec, Peter Kukavec.
Zostava: Buzák, Kubačka, Bajči, Turčina, Bakoš, Mikuš, Láclavík, Kaplánek, Strapec, Pavlovčík, Gall Striedali: Surový, Farko, Lopeň.
Divákov:180
Žaškov nastupoval na zápas s vedomím, že potrebuje vyhrať. Zo začiatku zápasu si hostia nevedeli zvyknúť na žaškovské ihrisko a prvých 15 minút sa hralo len v strede poľa. Domáci dostali prvú šancu, keď strela Turčinu trafila brankára, ďalšiu mali v 24. min, keď z priameho kopu Láclavík prestrelil bránu. O minútu neskôr hlavný rozhodca neodpískal penaltu po faule brankára hostí na Mikuša. Žaškov sa stále snažil útočiť, Palúdzka zo zabezpečenej obrany podnikala útoky, ktoré ani raz neohrozili bránu domácich. Keďže sa viac bojovalo, ako hral pekný futbal, polčas skončil bezgólovým stavom. V úvode druhého polčasu urobil hlavný rozhodca druhú chybu, keď ako jediný nevidel ruku hosťujúceho obrancu v pokutovom území. V 77. min prevetral Kaplánek prudkou strelou obranu hostí, ale strela letela mimo bránu. Dezorientovaní hostia si skoro dali vlastný gól. V 82. min sa Žaškov konečne dočkal gólu. Po prihrávke Mikuša ho dal Kaplánek nekompromisnou strelou. Do konca zápasu potom nepadol ani jeden gól, a tak domáci získali chudobné, ale zaslúžené víťazstvo. Pavol Ľorko

Podbiel – Sučany 3:2 (0:1)
Góly: Pavčo, Opatera, vlastný
ŽK: Petričko, Kubašek
Zostava domácich: Flontek, Mintál, Opatera, Petričko, Minárech, Konfala, Pavčo, Kubašek, Baláž, Zrnčík, Guliga
Divákov:170
Hneď v úvode sa na ihrisku zrodilo viac pekných akcií. Zrnčík dvakrát potiahol loptu do šestnástky a v obidvoch prípadoch volil namiesto strely prihrávku, s ktorou si ale hráči Podbiela nemohli poradiť. Podobná akcia nastala v 7. min, keď sa Guliga predral zľava k brankárovi, ktorý jeho strelu vyrazil. O minútu neskôr z dobrej pozície strieľa Pavčo, ktorého strela míňa pravú žrď. Po týchto momentoch už mohol mať Podbiel vysoké vedenie. Hru si komplikoval nakopávanými loptami. Hostia sa tak osmelili a začali protiútoky. Z nevinnej akcie napokon padol prvý gól, keď po strele útočníka Sučian brankár vyrazil loptu, ktorú dorazil iný útočník. Podbiel naďalej tlačil, ale na vyrovnanie to nestačilo. Hra v druhom polčase sa vôbec nepodobala tej v prvom. Domáci akoby nechceli výsledok obrátiť. O vyrovnanie sa museli postarať hráči Sučian vlastným gólom. Do výbornej šance sa dostal Konfala, ktorý stál zoči-voči brankárovi, ale bránu minul. O vedúci gól Podbielčanov sa postaral Pavčo, ktorý v 65. min využil nedorozumenie obrany súpera, sám sa dostal do šestnástky a zvyšuje na 2:1. V 70. min sa chybou domácej obrany dostali k lopte hostia a v šestnástke fauloval brankár domácich útočníka Sučian. Možnosť pokutového kopu využil na vyrovnanie. Zápas sa tak ešte viac znervóznil. Posledný gól padol 5 min pred koncom po priamom kope Kubaška, keď hlavičkou presne trafil bránu Opatera. L. Štiavnica – O. Jasenica 2:0 (1:0)
Zostava: Peter Čiernik ml. – Peter Čiernik st., M. Čiernik, Kaprálik, Mário Madleňák, V. Madleňák, Pavol Čiernik, Laštík, Graňák, Maroš Madleňák, P. Feranec, striedali: Z. Čiernik, Polák
Od úvodného hvizdu rozhodcu sa mužstvá nepúštali do žiadnych útokov. Zdalo sa, že mužstvá sa zo začiatku oťukávali. V 15. min pohrozila sporadicky O. Jasenica na bránu hostí. Jeden z takýchto protiútokov potiahol Mário Madleňák a útok aj úspešne zakončil, ale pre údajný ofsajd neplatil. Naopak, boli to domáci, ktorí sa prví presadili. Pár minút pred koncom 1. polčasu sa stredom ihriska predral Grebáč a ponad padajúceho Čiernika lobom otvára skóre, 1:0. Do 2. polčasu nastúpila O. Jasenica s cieľom niečo urobiť s výsledkom, ale jej snaha končila pred šestnástkou domácich. Hostia viac otvorili hru s cieľom uhrať remízu v Štiavnici. Domáci upravili skóre v poslednej minúte, keď sa im podaril rýchly brejk, 2:0. Hostia nedokázali zvíťaziť kvôli chýbajúcim hráčom základnej zostavy, ktorí pracujú mimo regiónu. R. Polák

Lietavská Lúčka –
Námestovo 1:1 (1:0)
Gól hostí: Adamec.
ŽK hostí: Jašica.
ČK hostí: Jašica.
Zostava: S. Kormaňák, Siman, Stašiniak, Polťák (78. M. Kormaňák), Macko, Habiňák, Kucek, Kovalíček, Jašica, Hablák, Adamec.
Vedúce mužstvo súťaže malo v aktuálnej tabuľke pred Námestovom náskok 10 bodov a prirodzený rešpekt. V 5. min sa pošmykol brankár Kormaňák a domáci sa lacným gólom ujali vedenia. O 5 min neskôr Lietavská Lúčka znova pohrozila, ale strela bola nepresná. Možnosť mali domáci aj v 20. min, no prestrelili a vzápätí trafili brvno námestovskej brány. Potom sa hra vyrovnala a zväčša sa odvíjala v strede ihriska. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Námestovčania prevzali iniciatívu na svoje kopačky a v rozmedzí dvoch minút nebezpečne kontrovali. V 60. min tvrdo vystrelil Siman, ale brankár na 2-krát jeho pokus zlikvidoval. V 63. min Kucekovu strelu stačil domáci obranca šťastne vyraziť. Od 64. min hrali hostia bez vylúčeného Jašicu. Lietavská Lúčka od 72. do 82. min veľmi nebezpečne útočila a brankár Kormaňák mal plné ruky práce, svoje mužstvo však podržal. V 86. min domáci obranca v šestnástke fauloval Kuceka a z nariadenej penalty Adamec vyrovnal. Po druhej žltej karte musel z hry odstúpiť v závere aj domáci hráč. Námestovo ešte súpera pritlačilo, ale po šanciach Kovalíčka a Habláka sa už skóre nezmenilo. Remíza je nakoniec spravodlivým výsledkom.
Dušan Krnáč starší

Ostatné výsledky V. ligy:
Závažná Poruba – Ludrová 3:2 (1:1), Lisková – Bešeňová 3:1 (1:0), Dražkovce – Dúbrava 2:2 (1:1)

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.