Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL Z VÍKENDU

III. liga – 10. kolo Starší dorast Námestovo – Čierny Balog 2:1 (1:1) Góly: Štefan Révaj 2 Domáci získali proti hosťujúcim hráčom z Čierneho Balogu vydreté, ale zaslúžené víťazstvo a tri body do tabuľky.

III. liga – 10. kolo
Starší dorast
Námestovo – Čierny Balog 2:1 (1:1)
Góly: Štefan Révaj 2
Domáci získali proti hosťujúcim hráčom z Čierneho Balogu vydreté, ale zaslúžené víťazstvo a tri body do tabuľky.
D. Kubín – L. Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: Dauta, Zemenčík
Domáci mali lepší začiatok. Do 25. min boli jednoznačne lepším a aktívnejším mužstvom. Už v 3. min išla po trestnom kope Feranca hlavička Zemenčíka iba tesne vedľa brány. O pár minút nato sa pred hosťujúceho gólmana dostal Mihálik. Z piatich metrov však trafil iba brankárove nohy. V 12. min vystrelili na bránu Dolnokubínčanov prvýkrát hostia a netrafili. O dve minúty opäť zaváhal Mihálik. V 16. min vyslal z 25 m na hosťujúcu bránu tvrdú strelu Kereškéni. Brankár loptu vyrazil. Situácia sa zopakovala v v 22. min. Po Kereškeniho strele však tentoraz brankár loptu neudržal a dobiehajúci Dauta pohotovo otvára skóre stretnutia. Po strelenom góle hostia hru vyrovnali. Nevytvorili si však žiadne ďalšie šance. Hostia boli aktívnejší aj celý druhý polčas. V koncovke sa však nepresadili. Po zmene strán sa ako prví dostali do šance hostia. Ich hráč obišiel až troch domácich obrancov. V bráne však stál pozorný Papjak. Ten sa zaskvel aj v 70. min, kedy vyrazil tvrdú strelu hostí na roh. Hostia svoje šance nepremenili, a preto prišiel pre nich trest. Feranc sa pretlačil do šestnástky, k lopte sa dostal Zemančík a ten zvyšuje na konečných 2:0. Hostia sa neustále pokúšali, ale kontaktný gól nakoniec nestrelili. Nepremenili ani šancu v 88. min, keď ich strelu reflexívne vytlačil na roh Papjak. Domáci až do konca udržali potrebné víťazstvo.

Mladší dorast
Námestovo – Čierny Balog 6:1 (3:0)
Góly: Piták, Pucheľ, Bandík, Koráb, Borovka, Brňák
Už v prvom dejstve strelili domáci hosťom tri góly. Bojovné nasadenie im pomohlo aj v druhom polčase, v ktorom zodpovednou hrou zvýšili skóre. Výsledok mohol byť aj vyšší, niektoré zo šancí však Námestovčania nepremenili.
D. Kubín – L. Mikuláš 1:2 (0:2)
Gól za domácich: Kľučka
Už v 10. min po chybe obrany Dolného Kubína hostia otvárajú skóre zápasu na 0:1. V 32. min vyslal na hosťujúcu bránu tvrdú strelu Buška. Neúspešne. O pár minút nato dávajú hráči L. Mikuláša aj druhý gól. Ich strela z 25 m skončila napokon v sieti. Pred koncom prvého dejstva mohli ešte domáci zmierniť výsledok. Šancu mal Buška, netrafil ani priestor brány. V 43. min Buška prihral Kľučkovi na hranicu päťky. Ten však prestrelil opustenú bránu hostí. Po zmene strán sa ako prvý zaskvel domáci brankár Osadský, ktorý v 51. min zlikvidoval samostatný nájazd hosťujúceho útočníka. O pár minút nato stratil v strede poľa loptu domáci Bombjak. Hostia podnikli rýchly protiútok. Ich tvrdá strela však skončila mimo ľavej tyče Osadského svätyne. V 60. min vyviezol z polovice ihriska loptu Buška, na hranici šestnástky prihral Kľučkovi. Jeho krížna strela iba tesne minula bránu hostí. V 77. min však už boli Dolnokubínčania úspešnejší. Po centri Berana si na loptu vyskočil najvyššie Kľučka a hlavou k tyči znižuje stav na 1:2. Domáci proti 2. mužstvu tabuľky nepotvrdili dobré výkony z predošlých zápasov. Najmä v prvom polčase hrali zakríknuto, bez myšlienky a nasadenia. Cez prestávku a po dohovore trénera si vytvorili mierny tlak i príležitosti. Žiaľ, svoje šance nevyužili. Z remízového stretnutia si nakoniec tri body odniesli hostia.

IV. liga dorast – 10. kolo
Zuberec – Rabča 6:2 (2:1)
Góly za hostí: Richard Juráň 2, Václav Romaňák 2, Ondrej Jurčo, Róbert Kovalčík
Hra celého zápasu sa odvíjala najmä na polovici hostí. Zuberčania mali neustále prevahu. Zodpovedá tomu aj konečný výsledok stretnutia. Po minulom týždni, kedy sa domáci ani nezozbierali na svoj zápas, tento patril jednoznačne im.
V. liga dorast – 10. kolo
Trstená – M. Čepčín 9:0 (6:0)
Tvrdošín – O. Jasenica 4:3 (3:1)
Góly za domácich: Hutyra, Leštinský (11 m), Tomáš Ferenčík, Maroš Lepáček
Palúdzka – Nižná 1:0 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase dostali hostia v druhom jediný gól, ktorý rozhodol o víťazstve domácich.
III. liga Starší žiaci – 10. kolo
Veličná – Bziny 1:0 (1:0)
Lokca – Sučany 1:1(0:1)
Gól za domácich: Dušan Kováč
Z prvého gólu sa tešili hostia. Strelili ho už v 1. min. Domáci sa v snahe zvrátiť výsledok snažili, ale hostia im so zabezpečenou obranou znemožňovali ich útočnú aktivitu. Po zmene strán Lokčania zatlačili súpera na ich polovicu. Ich šance však končili v súperovej šestnástke. Z neustáleho tlaku však nakoniec vyrovnali. Ich gól strelil ukážkovým priamym kopom Dušan Kováč. V závere ešte mohli rozhodnúť, ale nepodarilo sa im to.
III. liga Mladší žiaci
Veličná – Bziny 0:0
Lokca – Sučany 5:0 (3:0)
Góly: Matej Lipničan 2, Tomáš Verníček 2, Miroslav Maťuga
Domáci mali v zápase jednoznačnú prevahu, čo potvrdili aj piatimi strelenými gólmi. Zabezpečili si tri body v tabuľke a cenné víťazstvo v súťaži.
II. liga Starší žiaci – 10. kolo

Z. Poruba – Liesek 3:1 (1:1)
Gól za hostí: Dávid Tiež
V zápase sa stretli tabuľkoví susedia - poslední s predposlednými. Domáci začali svižnejšie. Svoj tlak zúžitkovali už v 8. min, kedy otvárajú skóre zápasu na 1:0. Hostia hru vyrovnali, zvýšili obrátky a zatlačili domácich na ich polovicu. Tlak vyvrcholil v 24. min, keď dobre hrajúci Richard Ondrík našiel Dávida Tieža a ten krížnou strelou vyrovnáva na 1:1. Do konca prvého dejstva sa už stav nemenil. Po zmene strán domáci opäť zatlačili hostí. Ich mierny tlak korunovali druhým gólom v sieti Liesku. Hra bola v týchto momentoch vyrovnaná. Žiaľ, hostia svoje šance nepremenili. Po zbytočnom faule nakoniec dostávajú aj tretí gól. Zo Závažnej Poruby cestovali domov sklamaní.
Dlhá – K. N. Mesto 6:1 (4:1)
Góly za domácich: Filip Šimánek 4, Ján Petričiak, Ján Vyrva
Trstená – Námestovo 0:9 (0:7)
Domáci v zápase nepodali herne zodpovedný výkon. Zápas rozhodli hostia už v prvom dejstve, kedy mladým Trstenčanom dali až sedem gólov. Zvyšné tri už iba prikrášlili celkový výsledok v prospech Námestova.
II. liga Mladší žiaci
Z. Poruba – Liesek 3:3 (1:2)
Góly za hostí: Vladimír Ondrek, Matúš Macák 2
Boli to hostia, ktorí sa ako prví zapísali už v 15. min do streleckej listiny zápasu. Erik Ondrík vysunul Vladimíra Ondreka a ten po samostatnom nájazde nedáva domácemu gólmanovi žiadnu šancu. O desať minút na to už bolo 0:2. Po akcii Tomáša Kolejáka sa k lopte dostáva Matúš Macák a dáva druhý gól hostí. Hostia sa z výsledkom uspokojili a krátko pred odchodom do šatní dostávajú kontaktný gól – 1:2. Po zmene strán sa hostia snažili. Ich snaha však zväčša končila na kopačkách domácich alebo v rukách spoľahlivého brankára Z. Poruby. Po zbytočnom faule a následnom nedôslednom bránení domáci vyrovnávajú na 2:2. Do vedenia sa hostia dostávajú ešte raz, keď po podcenení domáceho brankára ho prekonáva rovno z rohu Matúš Macák. Tri body ale nakoniec s Liesečanmi domov necestovali. Pri tlaku hostí domáci odkopli loptu von zo svojej polovice. Po podcenení a chybe hosťujúceho gólmana sa k nej dostáva domáci hráč a ten vyrovnáva na konečných 3:3.
Dlhá – K. N. Mesto 0:1 (0:1)
Trstená – Námestovo 0:1 (0:0)
V prvom dejstve boli hostia lepším mužstvom. Po zmene strán sa hra vyrovnala. Domáci hrozili najmä z brejkových situácií. Ani jedna ich šanca sa však neujala. Za nepremenené príležitosti pykali krátko pred koncom, keď v 80. min bol domáci brankár prekonaný.

I. liga Starší žiaci – 9. kolo
D. Kubín – Podbrezová 2:0 (0:0)
Góly: Adam Kozáčik 2
Domáci nastúpili proti favoritovi. Ten už od úvodu potvrdzoval svoje kvality. Do 10. min si hostia vypracovali dve gólové príležitosti. Obe však domáci gólman Jakub Bariet zneškodnil. Postupom času domáci hru vyrovnali a už v 17. min sa mohli ujať aj vedenia. Gól Ľubomíra Tunugu však pre ofsajd neplatil. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami bez väčších gólových príležitostí. Začiatok druhého polčasu lepšie zvládli domáci. V 50. min sa po chybe hosťujúceho obrancu dostal k lopte A. Kozáčik a prehodil brankára. Dolnokubínčanov tým poslal do jednogólového vedenia. Hostí útočná hra domácich zaskočila. Z ich aktivity sa nevedeli spamätať. Domáci mohli zvýšiť svoje vedenie, keď po centri Mareka Plžíka hlavičkoval Vladimír Jašica. Nastrelil však iba brvno. Potom sa do dobrého protiútoku dostal aj Ľ. Tunega, ale jeho strela z ľavej strany šestnástky minula iba tesne bránu hostí. Hostia sa po prestriedaní snažili vyrovnať, ale boli to naopak opäť hostia, ktorý gólom Kozáčika zvýšili svoje vedenie. Hosťom chýbal najmä pokoj na kopačkách, keď do konca nedotiahli viaceré akcie. Proti bol aj spoľahlivý brankár Bariet. Domáci mohli zvýšiť svoje vedenie Kozáčikom a Martinom Mikulajom. Obaja však boli neúspešní. Domáci si za bojovnosť zaslúžili oslavu. Vynikol najmä Kozáčik, ktorý svojím výkonom zatienil aj troch reprezentantov v drese Podbrezovej.
I. liga Mladší žiaci
D. Kubín – Podbrezová 0:1 (0:1)
Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťom, keď v 4. min strelili domácim prvý gól po zaváňajúcom ofsajde. Domácich to nachvíľu zaskočilo. Postupne sa však s gólom vyrovnali. Hra prebiehala medzi šestnástkami. Jedinú gólovú príležitosť prvého polčasu mal Adrián Ballek. Z päťky ale hosťujúceho gólmana neprekonal. V druhom polčase nastúpili domáci na stretnutie s jednoznačným cieľom vyrovnať stav a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vybojovali si územnú prevahu. Najväčšie šance spálil dvakrát Jakub Maruniak. Nepridal sa k nemu už nik a tak domáci zostali doma bez bodov.