Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Nasledoval opačný – neúspešný hokejový víkend

I. liga mladší žiaci 6. ŠHT MHK Dolný Kubín – HC´05 Banská Bystrica 1:8 (1:3, 0:1, 0:4) Gól: J. Šinaľ.

6. ŠHT
MHK Dolný Kubín – HC´05 Banská Bystrica 1:8 (1:3, 0:1, 0:4)
Gól: J. Šinaľ.
Kolektív Banskej Bystrice v stretnutí jasne vynikal. Jeho hráči boli technickejší, rýchlejší. Domáci hrali ustráchane a možno aj preto vysoko prehrali.
7. ŠHT
MHK Dolný Kubín - HC´05 Banská Bystrica 5:5 (3:0, 0:3, 2:2)
Góly: Zámečník 3, Kelcik, Gašaj, asistencie: Tarageľ, Bedlek, Brezniak, Zajac, Teluch.
Prvá tretina jasne patrila Dolnokubínčanom, ktorí zaslúžene viedli. V druhej sa však nevyvarovali chybám, vyplývajúcim z nepozornosti, čo súper využil a vyrovnal. Domáci tak znova doplatili na nedôslednosť a stratili vyhratý zápas.
8. ŠHT
HC´05 Banská Bystrica – MHK Dolný Kubín 11:0 (2:0, 4:0, 5:0)
Domáci ôsmaci súperov prevýšili vo všetkých ukazovateľoch a zaslúžene vyhrali. Dolnokubínske družstvo trpí aj na nedostatok obrancov, veľa z nich je chorých.
9. ŠHT
HC´05 Banská Bystrica – MHK Dolný Kubín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Dolnokubínske družstvo nastúpilo proti najlepšiemu kolektívu súťaže. Podalo síce veľmi dobrý výkon, ale doplatilo na nepremieňanie vyložených šancí. Najskôr hrali Dolnokubínčania zo zabezpečenej obrany a domácim takmer nič nedovolili. Potom však otvorili hru a hlavne z protiútokov góly inkasovali. Za predvedenú hru tréner pochválil celé družstvo, vyzdvihol brankára Jaroslava Kupčíka, obrancov Jána Šeligu a Dávida Krónera a z útočníkov Mareka Tomana.
I. liga dorast
HC VTJ Topoľčany – MHK Dolný Kubín 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Góly: Obrcian, Vojtas, Jonák
Do polovice bolo stretnutie vyrovnané. Do vedenia sa dostali dolnokubínski dorastenci, ktorí najskôr viedli 0:1 a potom 1:2. Za tohto stavu mal výbornú šancu Jonák, ale prekvapivo rozhodca odpískal ofsajd. Keby hostia strelili tretí gól, zápas by sa určite inak vyvíjal. Potom prišli zbytočné vylúčenia a domáci v presilovkách vsietili dva góly. Po zápase tréneri Topoľčian len konštatovali, že vyhrali so šťastím a vraj ich ešte nik takto nepotrápil. Za predvedený výkon by si aspoň bod Dolnokubínčania zaslúžili.
ŠHK 37 Piešťany – MHK Dolný Kubín 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Góly: Kuchár, Vojtas, Fiala
Úvodná tretina bola v jasnej réžii hostí. Po prestávke pridali dolnokubínski dorastenci tretí gól a zdalo, že si vykorčuľujú víťazstvo. Nasledovala ich 5-minútová presilovka, ktorú však nevyužili a ešte aj inkasovali. Potom prišli oslabenia a tri góly domácich. Dolný Kubín môže mrzieť veľké množstvo nepremenených šancí a tak je prehra veľmi nešťastná.