Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Lokca využila prevahu hráčov a nad Oravským Veselým vyhrala

Za najväčšie prekvapenie prvej októbrovej nedele možno označiť ešte len druhé víťazstvo Lokce v tejto sezóne.

Porazila Oravské Veselé, ktoré zápas dohrávalo len s ôsmimi hráčmi na ihrisku. Ďalšie zaváhanie si pripísala Trstená, ktorá v Leštinách remizovala. Na čele tabuľky sa však udržala, keď dovtedy druhá Vavrečka tiež len remizovala. Naplno bodovali Kraľovany i Zuberec a polepšili si tabuľkové postavenie. Celkovo sa zrodili až tri remízy, nerozhodný stav bol prekvapením hlavne v Párnici.

ŽK: Čipčala – Kuliga, Bočkaj, Harezník
Zostava domácich: Kováč, Čipčala, Paprčka, Hucko, Hrúzik, Strapec, Dudáš, Čipčala, Šimon, Milan Dudáš, Mikušiak, striedali: Molnár, Tabačák
Zostava hostí: Novák, Mamrák, Harezník, Bleskáň, Spišiak, Hucík, Kukla, Haviar, Kurčinka, Jendrišek, Chladný, striedali: Bočkaj, Osadský
V úvode sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Prvá vážnejšia šanca znamenala gól, keď v 10. min dorážal vyrazenú loptu Šimon. Oravská Poruba aj pri stálom nátlaku nevedela vsietiť gól. V 30. min obrana domácich zaváhala, Dlhá po pravej strane unikla a Jendrišek vyrovnal Z gólu sa však Dlhá netešila dlho, pretože v 32. min Šimon po centri Antona Čipčalu strieľa do brány hostí druhý gól. Do konca nervózneho prvého polčasu, v ktorom často dochádzalo k zrážkam hráčov, sa už nič vážnejšie nestalo. Druhé dejstvo hry začala Oravská Poruba ofenzívou. Hostia podnikali ojedinelé útoky, no bránu neohrozili. V 77. min museli po centri Dlhej ošetrovať súperovho brankára. V 86. min mal Martin Čipčala po Molnárovom faule zranený členok. Do konca zápasu Oravská Poruba výsledok udržala, pretože príkladne bojovala. D. Gábry

Lokca – O. Veselé 4:1 (0:0)
Góly: Kramarčík 2, Šimulčík, I. Vajdiar – Vjatrák
ŽK: Drahomír Madleňák – Andrej Feranec, Kumor, Uhliarik
ČK: Michal Madleňák, Marcel Feranec, Andrej Feranec
Zostava domácich: Gemeľa – Bombjak, D. Madleňák, Kramarčík, I. Vajdiar, Rabčan, J. Vajdiar, Marián Oščadnický, Šimulčík, Kormaňák, Bartoš, striedali: Janík, Milan Oščadnický
Zostava hostí: Kolenčík – Uhliarik, Resutík, Andrej Feranec, Marek Kumor, Majdiak,
M. Madleňák, Michal Kumor, Janotka, Marcel Feranec, Vjatrák
Už od úvodného hvizdu Lokčania nepustili hostí k vážnej šanci, no sami si vytvorili šancí dostatok. Pohrozili už v 4. min strelou Mariána Oščadnického, ktorú brankár Veselého vyrazil na roh. Zlomový moment zápasu nastal v 12. min, keď hosťujúci Michal Madleňák vynadal rozhodcovi a ten ho predčasne poslal pod sprchy. Od tohto momentu malo domáce mužstvo veľké množstvo šancí, ktoré však nedokázalo využiť. Vajdiar hlavičkoval nad bránu, strela Kramarčíka z 20 m tiež mierila nad bránu a strelu Kormaňáka brankár chytil. Polčasová prestávka prospela hosťom, ktorí sa v 54. min ujímajú vedenia, po chybe obrancov využíva svoju šancu Vjatrák. O 5 min nato Lokca vyrovnala skóre: Milan Oščadnický nahral Kramarčíkovi a ten prekonáva hosťujúceho brankára. Po góle sa opäť červenalo, keď sa za nadávky z ihriska porúčal Marcel Feranec. V 64. min sa domáce mužstvo dostáva do vedenia, keď Kramarčíka v šestnástke faulovali a sám faulovaný premieňa priamy kop. Lokčania využili početnú prevahu (o dvoch hráčov) a v 80. min Jozef Vajdiar našiel Šimulčíka, ten si obhodil brankára a zvyšuje na 3:1. V nadstavenom čase domáci zvyšujú výsledok na 4:1, keď Jozef Vajdiar prešiel cez dvoch obrancov a pred šestnástkou ho nedovolene fauloval Andrej Feranec. Z následného priameho kopu upravujú Lokčania výsledok na konečných 4:1. Nervy drásajúci zápas sa skončil prvým víťazstvom Lokce na domácom trávniku. J. Vajdiar ml.

Kraľovany – Or. Podzámok 1:0 (1:0)
Gól: Lacko
ŽK: Chromek, L. Jurovčík
Zostava domácich: J. Had – Šimo, Kraľovanský, Zrník, Gallo, M. Had, Batuna, Lacko, L. Kováč, Drengubjak, J. Kováč, striedal: Š. Had
Zostava hostí: Serdel – Holubčík, L. Jurovčík, Požár, Pazúrik, S. Jurovčík, Chomistek, Chromek, Kňazúr, Sakmár, Horňák
Domácich zápas nezastihol v optimálnej forme. Aj napriek tomu si však dokázali vytvoriť tlak, ale šance, ktoré si vypracovali, trestuhodne zahadzovali. Hostia, naopak, podnikali nebezpečné protiútoky, v 20. minúte zachránila domácich len šťastena, keď strela hosťujúceho útočníka skončila na žrdi. Kraľovany sa gólu dočkali v 30. minúte, keď M. Had potiahol loptu, našiel nekrytého Lacka a ten „nožničkami“ otvára skóre. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, ale Kraľovany sa už nedokázali gólovo presadiť. Nakoniec výsledok ubránili a zaslúžene si pripísali tri body. (ft)

Leštiny – Trstená 2:2 (1:1)
Góly: Belo 2 – Bednár, vlastný
ŽK: Krkoška
Zostava domácich: Škrabák – Janotík, Krakovský, Kováľ, Halák, Melicherčík, Lupták, Belo, Murina, Púplava, Krkoška, striedal: Beran
Zostava hostí: Suroviak – Dzurek, Gregorec, Koleják, Vittek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvôlka
Domáci sa chceli na lídra najvyššej oravskej súťaže vytiahnuť. Už v 6. minúte nacentroval loptu do šestnástky Púplava a Belo otvára skóre. Domáci hru kontrolovali a nepúšťali hostí do žiadnych šancí. V 23. minúte však prišiel center Bednára a ten skončil za chrbtom prekvapeného Škrabáka. V druhom polčase chceli Leštiny strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 60. minúte po rohovom kope sa hlavou presadil Belo. Hostia sa snažili vyrovnať a v 71. minúte sa im to s pričinením domácich podarilo - keď si Leštiny strelili vlastný gól. Trstená výkonom sklamala, vôbec nepredviedla výkon hodný lídra tabuľky. Keby mali domáci viac futbalového šťastia tak si pokojne mohli zaknihovať tri body. (pa)

Párnica – Oravská Lesná
1:1 (1:1)
Góly: Kalina – Michal Olbert
ŽK: Vrábeľ, Kojda
Zostava domácich: Hančiak – Lach, Bajdich, Kubačka, Trnovský, Otruba, Koedam, Mahút, Slosarčík, Paška, Kalina
Striedali: Šiška, Vanko, Katrenčík
Zostava hostí: Račák – Turoň, Marek Olbert, Makúch, Krivulčík, Kojda, Kvak, Michal Olbert, Vrábeľ, Poleč, Kulich
Domáci privítali na svojom trávniku ďalšieho nováčika, tentokrát z Oravskej Lesnej. Párnica nastúpila po dvoch prehrách na ihrisko s jednoznačným zámerom - naplno bodovať. Domáci začali, napriek šmykľavému terénu, vedúcim gólom už v 30. sekunde, keď po rozohraní zo stredu ihriska sa dostal k lopte Kalina a bolo 1:0. Párničania pokračovali v aktivite, ale hostia v ničom nezaostávali a tak diváci mohli v úvode vidieť obojstranne rýchly futbal. Hostia kontrovali v 16. min, keď nastrelili ľavú tyč domácej bránky. V ďalšom priebehu hra upadla do priemeru a na oboch stranách bolo veľa nepresností. Ďalšia gólová príležitosť prišla v 28. min, keď po akcii a centrovanej lopte Otrubu vrátil Kalina loptu hlavou do šestnástky, kde v dobrej pozícii v páde hlavičkoval domáci útočník Paška, ale trafil len do padajúceho brankára. V 32. min strelili Lesňania gól po chybe domácej obrany, ktorá nechala útočníka hostí v pokutovom území spracovať si loptu. Michal Olbert z otočky vystrelil a vyrovnal na 1:1. V 40. min výborne vystrelil do ľavého horného rohu Koedam, ale brankár hostí vytlačil loptu na roh. V závere polčasu domáci v snahe vsietiť gól pritlačili hostí do defenzívy, ale okrem nevydarenej strely Kalinu si gólovú príležitosť nevytvorili a tak sa na skóre v I. polčase už nič nemenilo. Druhý polčas začali obidva celky vlažne. Prvú príležitosť mal až v 53. min domáci Mahút, ale z dobrej pozície strieľa vedľa. Na druhej strane sa v šanci ocitol Michal Olbert, našťastie pre domácich strieľa tiež vedľa. Postupom času Lesná prebrala iniciatívu a bola lepším celkom. Aj napriek tomu mali domáci dobré príležitosti, ibaže ich nedokázali pretaviť v gól. V 64. min mali hostia stopercentnú šancu, keď ich útočník postupoval sám na brankára a ten stíha reflexne nohou vyraziť. V závere zápasu sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a viac príležitostí mali hostia, ktorí si len zásluhou dobre chytajúceho Hančiaka neodviezli tri body. Domáci si po predvedenom výkone musia vstúpiť do svedomia a hlavne pridať v tréningovom procese, aby sa vyhli takýmto zaváhaniam. (ha)

Klin – Vavrečka 2:2 (1:0)
Góly: Pisarčík, Ľ. Stahoň – Srnčík, Seč
Zostava domácich: Meško – Míšek, Beňák, Z. Úradník, Ballek, Ľ. Stahoň, J. Stahoň, Lipiak, Gonšenica, M. Úradník, Pisarčík, striedali: V. Feník, M. Feník
Zostava hostí: M. Hurák – Doroš, Hrkeľ, Peter Brčák, Verníček, I. Hurák, Srnčík, Pavol Brčák, Seč, Bolibruch, J. Holmík, striedali: Kovalík, F. Brčák, M. Holmík
Prvý polčas boli technickejší hostia, bránu Klina ohrozovali najmä z priamych kopov a centrami zo strán. Ich hre sa prispôsobili aj domáci a tak sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Najväčšiu šancu mal Pisarčík, keď vnikol do šestnástky a bol aj faulovaný. Nariadenej jedenástky sa ujal sám poškodený, no trestuhodne ju zahodil. Domáci futbalisti sa dostali do vedenia zásluhou Lipiaka, ktorý našiel Pisarčíka a ten otvoril skóre, 1:0. Po zmene strán hneď v úvode hosťujúce mužstvo vyrovnalo hlavičkou Srnčíka, 1:1. Inkasovaný gól domácich nezlomil, naopak, boli aktívnejší. Agilný Lipiak bol faulovaný pred šestnástkou a nasledoval priamy kop. Ten zahrával Ľ. Stahoň, no strela mierila iba nad bránu. Ľ. Stahoň si však šťastenu priklonil v 55. min, keď strelou spoza šestnástky dáva na 2:1. Šanca Pisarčíka volala tiež po góle, no opäť skončila nad bránou. Vavrečka sa dočkala vyrovnávajúceho gólu až v 90. min, keď sa presadil Seč a upravil výsledok na konečných 2:2. P. Gužík

Rabča – Zuberec 0:1 (0:0)
Góly: Petrek
ŽK: Gužík, Kozák
Zostava domácich: Kožuch, Tropek, Brandys, Bajta, Krivanka, Harbut, Jagnešák, Gužík, Slovík, Sivka, Kozák, Striedajúci: Kudjak, Kovalíček
Zostava hostí: Pavol Kovalčík, Jantačka, Hucík, Chovančák, Eduard Šiška, Sojčák, Tomáš Šiška, Marek Šiška, Maruniak, Petrek, Bažík Striedajúci: Šišila, Filek, Martin Kovalčík
Hostia začali náporom a prvých 10 minút sa hralo na polovici Rabče. Napriek tomu brána domácich nebola ani raz vážnejšie ohrozená. Rabčania podnikali útoky zriedkavejšie, ale o to nebezpečnejšie. Bránu Rabče vážnejšie ohrozil Petrek, ktorého strela z 25 metrov však v sieti neskončila. Rabča mala najväčšiu šancu keď Harbut strieľa z 8 metrov - no netrafil bránu. V nadstavenom čase vyslal Zuberec štyri nebezpečné strely, aj tie skončili vyrazené. V 1. polčase hrali Zuberčania technicky a domáci podnikali rýchle nebezpečné útoky. Druhý začali Rabčania náporom, za jeho prvých 10 minút 5-krát strieľali na bránu, z týchto striel však nepadol ani jeden gól. Hostia hrozili väčšinou priamymi kopmi. V 92. min - v nadstavenom čase - rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý Petrek s prehľadom premenil. V tomto zápase bol rozhodca na domácich prísnejší. Podľa predvedeného výkonu oboch družstiev by však bola deľba bodov spravodlivejšia.

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 421

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Opatrenia k pilotnej fáze robili samosprávy za pochodu

Všetky opatrenia k pilotnej fáze celoplošného testovania na COVID-19 robili samosprávy za pochodu a v krátkom čase. Zvládli to.

Zdravotníci z radov armády zabezpečujú testovanie na Orave.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.