I. liga muži BK Dolný Kubín – Legato Svit 74:69 (31:38)

I. liga muži
BK Dolný Kubín – Legato Svit
74:69 (31:38)
Body: Zdút-Šťastný a T. Strapec po 17, Dubovský 15, Balko 13, Koczkáš 10, Melnikov 2
V prvom ligovom zápase pred početnou návštevou nezačali domáci dobre. Nedarila sa im streľba, keď v prvej štvrtine dali len 12 bodov, z toho len 4 z hry. Taktiež sa nedostávali do rýchlejších protiútokov a málo zapájali do hry pivotov. Tieto ich slabiny skúsený súper využil a získal 11-bodový náskok. V druhej štvrtine sa Dolnokubínčania zlepšili, dotiahli sa na rozdiel troch bodov, aby následne zbytočnými chybami umožnili hosťom ísť do šatní so 7-bodovým náskokom. Druhú polovicu však domáci začali vynikajúco a dostali sa do vedenia 12-bodovou šnúrou. Vtedy začal tvrdý boj o každú loptu. Tu sa ukázala kolektívna sila dolnokubínskeho mužstva, keď aj napriek chybám dokázali v rozhodujúcich momentoch dať body a náskok si udržať. V poslednej štvrtine začali lepšie hostia, ktorí znížili na rozdiel štyroch bodov a tak boj o víťazstvo pokračoval - aj preto, že v domácom družstve pre osobné chyby postupne odišli z palubovky Pšenák, Koczkáš a Balko, z hostí pre rovnaké dôvody odišiel ich najlepší strelec Gajan, po ňom aj Vraniak, Kŕč a Valášek. Potom sa ukázalo, že podstatne lepšiu lavičku majú domáci. Hoci sa hostia v samom závere aj za cenu taktických faulov snažili o zvrat a znížili na rozdiel troch bodov, 16 sekúnd pred koncom Dubovský dvoma premenenými trestnými hodmi ukončil ich snahu. K víťazstvu domácich prispelo aj úspešné premieňanie trestných hodov 36 - 29, pričom Zdut-Šťastný mal stopercentnú úspešnosť 11 - 11. Všetci veria, že úspešný vstup do I. ligy zbaví domácich nervozity a ich prejav bude taký, na aký sme zvyknutí.

I. liga juniorov
BKM Svit – BK Dolný Kubín
78:66 (42:36)
Body: Zarovskij 29, M. Hochholzer 12, J. Diežka 10, Žbirka, Šaliga a Palaj po 4, Mikuláš 2
V prvom ligovom zápase pod Tatrami boli hostia počas troch štvrtín úplne vyrovnaným súperom. Na začiatku poslednej štvrtiny však domáci získali náskok, na ktorý hostia aj vlastnými chybami nestačili odpovedať. U hostí treba vyzdvihnúť premieňanie trojok 10 - 8. Strelecky vynikol Zarovskij, ktorý dal päť trojok. Škoda, že ostatní sa nepripojili. Pre päť faulov museli postupne z hry odstúpiť M. Hochhlozer, Šaliga a Palaj, ktorí potom v závere chýbali.
Majstrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina
Starší žiaci
BK Dolný Kubín – MBK Žilina
48:42 (23:21) a 67:59 (34:28)
Body: Šinál 26, Hackenberg a Jurík po 23, Bruncko 20, Včelka 8, Grenčík 6, Lipka 4, Ľubek a Šuvada po 2, A. Sklárčik 1

Prípravné zápasy
Muži
BK Dolný Kubín – IMC Považská Bystrica 84:43 (49:18)
Body: Dubovský 16, Strapec 14, Balko 12, Zdut-Šťastný 11, Melnikov a Sobčák po 8, Pšenák, Škorupa a Phálek po 4, Felix 2
Juniori
BK Dolný Kubín – IMC Považská Bystrica 97:79 (58:36)
Body: M. Hochholzer a J. Diežka po 22, Zarovskij 17, Šaliga 16, Žbirka 9, Noge 6, Palaj 3, Mikuláš 2
Kadeti
Dolnokubínski kadeti sa v septembri zúčastnili 8. ročníka basketbalového Memoriálu Tomka Kowalika v Krakowe.

Výsledky:
BK Dolný Kubín – UKS MOSM Bytom 68:76, BK Dolný Kubín – KS Korona Krakow, 7:63, BK Dolný Kubín – Skarpa GIM 11 Lublin 100:50, BK Dolný Kubín – NKS SLASK Wroclaw 93:90, BK Dolný Kubín – Wisla Krakow 73:71
Na turnaji napokon Dolnokubínčania obsadili 4. miesto. Ako jediní však porazili víťaza turnaja Wislu Krakow.
Body: M. Šaffo 102, A. Diežka 79, P. Diežka 64, Ondrejka 48, Cárach 38, J. Záhora 32, J. Mikuš 27, I. Hochholzer 77.
V all stars turnaja sa ocitol aj Dolnokubínčan Andrej Diežka, vekom ešte len starší žiak.