Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zubrohlava porazila aj Rabčice a jeseň zaslúžene vyhrala

Tak, polovicu cesty má Zubrohlava za sebou. Jesennú časť súťaže bravúrne uzavrela víťazstvom v šlágri kola, keď porazila v tabuľke druhé Rabčice a v tabuľke bude zimovať na čele.

Svoje plány – vrátiť sa do I. triedy - zatiaľ teda napĺňa. V poslednom jesennom kole z hosťujúcich mužstiev vyhrala len Oravská Polhora, ktorá si výrazne vylepšila tabuľkové postavenie. Jeden bod si po remíze z Liesku priviezol Oravský Biely Potok. Darilo sa aj Sihelnému, ktoré tiež poskočilo v tabuľke, a pomohla si hlavne Vitanová, ktorá rozdrvila Brezovicu.

Góly: Graňák, Hradský, Lešňovský (11 m), Rentka
Od úvodného hvizdu rozhodcu domáci súpera zatlačili a už v 5. min peknou strelou brankára Rabčíc vyskúšal Mokošák. O chvíľu hosťujúci brankár zázračne chytil priamy kop domáceho Lešňovského. Zubrohlava si vypracovala ďalšie príležitosti, ktoré však Palider, Jendroľ a Banas zahodili. Diváci sa dočkali v 35. min, kedy po peknej prihrávke Mordela otvára skóre strelou z 25 m Graňák. Hra sa naďalej odvíjala na polovici hostí a do prestávky ešte Rentka nastrelil brvno. Po zmene strán nápor Zubrohlavy pokračoval a už v 50. min po nahrávke Graňáka zvyšuje Hradský. O 10 min neskôr bol v šestnástke faulovaný Banas a z nariadenej jedenástky upravuje na 3:0 Mokošák. Skóre sa uzatvorilo v 70. min, keď strelou spoza šestnástky nedal brankárovi Rabčíc žiadnu šancu Rentka. Zubrohlava si vypracovala ďalšie gólové šance. Skórovať mohol hlavne Mordel, ktorý 2-krát prehodil prázdnu bránu. Po konci jesennej časti domáci ďakujú funkcionárom i fanúšikom za podporu a vytrvalé povzbudzovanie. (jľ)
Liesek – Oravský Biely Potok 0:0
Na odpustovú Michalskú nedeľu nastúpili futbalisti Liesku s jasným úmyslom – bodovať naplno. Mali neustálu prevahu, no nenašiel sa zakončovateľ. Ak sa šanca vyskytla, tak ju brankár Oravského Bieleho Potoka Jozef Zemančík zlikvidoval. V 65. min sa domáci Miroslav Poláček prekľučkoval až do šestnástky, kde zbytočne volil ďalšiu kľučku a tú brankár zneškodnil. Čisté gólové príležitostí na hrote útoku Milana Marmoľa a tvrdé strely Pavla Sirotu brankár s námahou kryl. Podľa výkonu a počtu šancí mal Liesek vyhrať, no s remízou nakoniec boli spokojné obidve mužstvá. (jg)
Bobrov – Oravská Polhora
1:3 (1:0)
Góly: M. Stoklasa – P. Chromčák, T. Tarčák, J. Zošák
Prvé dejstvo vyznelo jednoznačne v prospech domácich, ktorí sa radovali v 25. min po góle Michala Stoklasu. Po zmene strán nápor Bobrova pokračoval, Michal Stoklasa však trafil len brvno a z bránkovej čiary hosťujúci obranca loptu stihol vykopnúť. V závere prišiel za nepremenené šance trest, keď v 75. min Oravská Polhora vyrovnala, v 80. min už viedla a v poslednej minúte víťazstvo spečatila tretím gólom. Výsledok tak vôbec nezodpovedá priebehu hry. (jv)
Sihelné – Habovka 4:0 (3:0)
Góly: D. Kovalíček 2 (1 z 11 m), J. Tarčák, M. Fernéza
ŽK: O. Šiška (Habovka)
Divákov: 70
V Sihelnom sa hralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali hru pevne v rukách domáci, čo potvrdili troma gólmi. Po obrátke Habovka hru vyrovnala, ale obrana i brankár Sihelného všetko riešili. Najkrajšia akcia sa zrodila v 87. min, keď Skurčák z pravej strany prihral Fernézovi, ten sa v šestnástke pekne uvoľnil a strelou k tyči stanovil konečné skóre. (jv)
Vitanová – Brezovica 10:1 (1:1)
Góly: Gnida 2, Ondrík 2, J. Šinaľ, R. Šinaľ (11 m), Lekár, Múdry, Mlkvík, Paľa – vlastný
Vo Vitanovej sa hral jednoznačný zápas. Jasnú prevahu mali domáci už v 1. polčase, keď mali vari sedem vyložených šancí. Rozstrieľali sa po prestávke, kedy Brezovici vsietili nevídaných deväť gólov. (jv)