Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Novoťania pred rekordným publikom nakoniec remizovali

Šlágrom jesene možno označiť súboj prvých dvoch celkov tabuľky. Hostia zo Zákamenného sa mohli prípadným víťazstvom i vďaka lepšiemu skóre prepracovať na vedúcu pozíciu.

Nestalo sa, duel sa skončil zmierlivo. Novoťania si tak na čele aj naďalej udržujú trojbodový náskok. Tímy od štvrtého po šieste miesto nezaváhali. Naopak, zvyšné celky sa po prehrách neposunuli ani o stupienok vyššie. Hrdinom tohto kola sa stal Pavol Sitárik z Brezy, autor troch presných zásahov. Korunu najlepšieho strelca si však naďalej neohrozene udržuje Ján Godiš ml. zo Zákamenného, ani tentokrát nevyšiel naprázdno.

Divákov: 500
Domáci nastúpili na stretnutie bez piatich hráčov základnej zostavy a aj preto patril úvod iniciatívnejším Zákamenčanom, často ohrozujúcim súperovu bránu. Prvý dôležitý moment nastal v 37. min, kedy zahral T. Závodančík v pokutovom území rukou a uvidel červenú kartu. Z nariadenej penalty nedal hosťujúci Ján Godiš ml. brankárovi žiadnu šancu. Novoťania pozorne bránili, no napriek tomu sa v dobrej príležitosti ocitol M. Vrábeľ, keď z hranice 16-ky opečiatkoval brvno. Po zmene strán začali domáci futbalisti s chuťou, chceli sa popasovať o dobrý výsledok. Ich aktivita vyústila do vyrovnávajúceho gólu. V 48. min vysunul Prokop Romana Pilšáka a ten prekonal gólmana hostí. Zostávajúce minúty boli v réžii domácich, ktorí ťažili z chýb svojich protihráčov. Obojstranne vyrovnaný duel sa však napokon skončil spravodlivou deľbou bodov. (mh)
Beňadovo – Istebné 3:0 (2:0)
Góly: T. Kubaľák, Ľ. Pepucha, Ján Pepucha
Divákov: 70
Hostitelia odštartovali tak, ako sa má, veľkým náporom. Neostalo však iba pri ňom, začali padať aj góly. Pochopiteľne, mali k nim bližšie Beňadovčania. Tí sa prvýkrát radovali v 15. min, brankára hostí preloboval Tomáš Kubaľák. O desať minút jasali domáci diváci opäť, presne k žrdi mieril z hranice veľkého vápna Ľubomír Pepucha. Po hodine hry pridal po centri K. Kormaňáka tretí presný zásah hlavou Ján Pepucha. V 70. min neuznal hlavný rozhodca domácim regulárny gól. Istebné pôsobilo sympatickým dojmom, vynikalo technickou hrou, no v útoku bolo bezzubé. (pg)
Hruštín – Vasiľov 1:0 (1:0)
Gól: P. Teťák
ŽK: Kitaš – S. Hnojčík
Začiatok derby stretnutia vyšiel lepšie Hruštínu. V 10. min nevyužil sľubnú príležitosť na skórovanie M. Babinský. O päť minút neskôr si to ten istý hráč vynahradil. Hlavou priťukol loptu Petrovi Teťákovi, ktorý z 5-ky otvoril gólový účet zápasu. M. Babinský mal na hlave aj ďalší gól, no mieril nad. Hostia pridali a podarilo sa im ovládnuť hru. Vynikal hlavne nestarnúci Š. Feja. Svojimi prihrávkami robil problémy domácej obrane. Aj v druhom polčase sa hral otvorený futbal. Najprv pohrozil Vasiľov, lopta po strele V. Jadroňa skončila na žrdi. Potom mohol z kolektívu domácich zvýšiť na 2:0 L. Snovák, no i jeho strelecký pokus sa skončil iba obtrením ľavej tyčky. Zaujímavé stretnutie sa tak skončilo tesnou výhrou Hruštínčanov. (fm)
Bziny – Lomná 2:1 (0:1)
Góly: J. Beňuš, Mar. Duraj – E. Rončák
ŽK: Kecera – Plavý
Ako prví nečakane udreli Lomňania. Chybu domácich zadných radov potrestal v 15. min Emil Rončák. V ďalšom priebehu mohli skórovať znova hostia, netrafili však odkrytú bránu. Po obrátke sa Bzinám podarilo výsledok otočiť. Po súboji s brankárom sa v 55. min hlavičkou presadil Ján Beňuš, mimochodom, v predchádzajúcich zápasoch ochranca svätyne Bzín. O tom, že všetky tri body zostanú domácim, rozhodol tesne pred konečným hvizdom Marek Duraj, taktiež skóroval hlavou. (ps, jb)
Zázrivá – Breza 1:4 (1:3)
Góly: Kysel – Pav. Sitárik 3
(1 z 11 m), Večerek
Celozápasová prevaha Brezy bola korunovaná jej zaslúženou výhrou. Úvodný krok k nej spravil v 29. min Pavol Večerek, keď využil zmätok v 16-ke. Druhý gólový zápis bol dielom Pavla Sitárika. Zázrivej svitla nádej na dobrý výsledok po góle Erika Kysela. V 43. min upravuje na polčasových 1:3 znova Pavol Sitárik. Druhé dejstvo bolo obojstranne útočné. O poslednú zmenu stavu sa postaral do tretice Pavol Sitárik, ktorý v 79. min premenil nariadenú penaltu po zahratí protihráča rukou. Slušný zápas tak vyznel jednoznačne pre hosťujúce mužstvo. (mk)

1. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  2. Česi pod Tatrami šijú tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  3. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?