Oravská Lesná a Oravský Podzámok sa dočkali prvých víťazstiev

Len víťazstvá domácich mužstiev a zmenu lídra tabuľky prinieslo ôsme kolo najvyššej oravskej futbalovej súťaže.

Dovtedy vedúce Kraľovany sa predstavili pod Roháčmi, kde si pripísali druhú prehru. Ich zaváhanie využila Trstená, ktorá podľa predpokladov presvedčivo porazila Lokcu a je na čele tabuľky. Do popredia sa posunula aj Dlhá a hlavne Oravská Lesná i Oravský Podzámok, ktoré si pripísali body po prvom víťazstve sezóny. Súpera ešte rozstrieľala Vavrečka, ktorá sa v tabuľke posunula na druhú priečku.

ŽK: Víttek – Vajdiar, Kramarčík
Zostava domácich: Suroviak – Baruta, Gregorec, Koleják, Víttek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvôľka, striedali: Gočál
Zostava hostí: Gemeľa – Bombjak, Michalčík, Kramarčík, Vajdiar, Náčin, Tekeľák, Šimulčík, Kormaňák, Oščadnický, Bartoš, striedali: Janík, Kuchťák, Somora
Divákov: 500
Trstenskí futbalisti začali veľkým tlakom, už v 2. min bol faulovaný Jašica, ale píštalka rozhodcu ostala nemá. Tlak domácich sa stupňoval, po centri Vítteka dáva Bednár prvý gól Trstenej. Hostia odpovedali už o pár minút, keď po nedôslednom branení sa presadil Šimulčík, 1:1. Po góle malo domáce mužstvo opäť množstvo šancí, ale ich strely ostali nevyužité. Dvakrát sa nepresadil Bednár, raz Koleják. V 34. min po rohovom kope sa najlepšie v skrumáži zorientoval Pazúrik a nekompromisne dáva na 2:1. O päť minút neskôr po peknej akcii Machajdu a Krasuľu, posledne menovaný len tesne míňa ľavý horný roh. Po zmene strán začali opäť domáci futbalisti aktívne. Priamy kop Hvôľku z 25 m volal po góle, ale jeho strela mierila tesne vedľa. V 54. min po centri Kolejáka z ľavej strany si dáva hosťujúce mužstvo vlastný gól, 3:1. Hra sa aj naďalej odvíjala na polovičke Lokce a domáci boli aj naďalej hladní po góloch. Dvakrát nebezpečne vystrelil Koleják, ale jeho strely Gemeľa chytil. V 76. min sa po individuálnej akcii presadil Hvôľka a bolo 4:1. Po góle volala ešte bomba Jašicu z 22m, ktorú brankár zázračne vyrazil. Domáci futbalisti si po konečnom hvizde rozhodcu zaslúžili opätovný potlesk divákov. P. Medvecký

Dlhá – Klin 3:0 (2:0)
Góly: Maslo, Kukla, Haviar (11m)
Zostava domácich: Novák – Mamrák, Harezník, Maslo, Murín, Bleskáň, Kukla, Haviar, Kurčinka, Jendríšek, Chladný, striedali: Osadský, Spišiak, Bočkaj.
Zostava hostí: Helebrand – Peňák, Válek, Plutinksý, L. Stahoň, J. Stahoň, M. Fenik, Bolibruch, Svetlošák, Úradník, Lipiak, striedali: V. Fenik.
ŽK: Kurčinka – L. Stahoň.
Domáci začali aktívne a už v úvode nebezpečne vystrelil Chladný. V 9. minúte dostal dobrú prihrávku Bleskáň, ale jeho strele chýbala razancia. V 15. minúte sa ocitol v dobrej streleckej situácii Haviar, alel slabo vystrel. V 20. minúte urobila domáca obrana chybu, ale Úradník ju nepotrestal. Po skrumáži v 38. minúte sa v hosťujúcej šestnástke najlepšie zorientoval Maslo a otvára skóre zápasu. V 44. minúte išiel sám na bránu Úradník, ale zakončil veľmi nepresne. Hneď s protiútoku zvyšuje na 2:0 Kukla po prihrávke Kurčinku. Hostia sa v druhom polčase snažili, ale domáca obrana bola pozorná. V 65. minúte bol zbytočne faulovaný domáci hráč a Haviar z pokutového kopu upravuje na konečných 3:0. Do konca zápasu sa iba dohrávalo. (ku)

O. Lesná – Rabča 4:0
(2:0)
Góly: Michal Olbert, Krivulčík, Kojda, Kvak
ŽK: Krivulčík – Krivanka, Harbut
ČK: Pajta
Zostava domácich: Račák – Miroslav Turoň, Marek Olbert, Mazúch, Krivulčík, Kojda, Kvak, Poleč, Michal Olbert, Noga, Kulich, striedali: Murín, Juraj Turoň, Bendis
Zostava hostí: Košut – Brandys, Pajta, Krivanka, Tropek, Harbut, Jagnešák, Gužík, Slovík, Sivka, Kozák, striedali Herud, Kovalíček
Divákov: 70
Mužstvo O. Lesnej malo v nedeľu jediný cieľ - konečne naplno bodovať. Úvod bol však z obidvoch strán opatrnejší a až v 17. min sa vydarila akcia domácim, keď unikajúceho Michala Olberta faulovali a nasledovala 11m. Tú s prehľadom faulovaný hráč premieňa, 1:0. V ďalšom priebehu obidve mužstvá predvádzali nezaujímavý futbal, bez vážnych šancí. Domáce mužstvo sa ešte presadilo na konci zápasu. Po rohovom kope najvyššie vyskočil Kvak a ponad padajúceho brankára dáva na 2:0. V 2. polčase sa priebeh hry nezmenil, hral sa priemerný futbal. Domácim sa ešte vydarili 2 priame kopy. Prvý priamy kop zahrával Kojda, našiel nekrytého Krivulčíka, ktorý hlavou zvyšuje na 3:0. Následne na to kopal ďalší priamy kop Mazúch a hlavičkou skóroval Kojda. Hostia si nedokázali v celom zápase vytvoriť vážnejšiu šancu, ktorou by ohrozili domáceho brankára a tak výsledok bol spravodlivý.

Or. Veselé – Párnica
2:1 (1:0)
Góly: Marcel Feranec, - Bajdich
ŽK: P. Janotka – D. Trnovský
Zostava domácich: A. Kolenčík, Š. Uhliarik, A. Chromka, A. Feranec, Marek Kumor, F. Majdiak, M. Madleňák, P. Janotka, Michal Kumor, Marcel Feranec, J. Vjatrák, striedali: Jozef Rieger
Zostava hostí: Smoleň, Kubačka, Mahút, Ľach, Kubek, Šiška, Trnovský, Kalina, Otruba, Katrenčík, Paško, striedali: Bajdich
V Oravskom Veselom čakali diváci po dvoch prehratých zápasoch domáce víťazstvo. To sa však rodilo veľmi ťažko. Hostia boli voči domácemu kolektívu vyrovnaným súperom. V 13. min prešiel od polovice ihriska až do šestnástky Michal Madleňák. Hosťujúci obrancovia ho zastavili až za cenu faulu. Z nariadeného pokutového kopu otvára Marcel Feranec skóre stretnutia. Hra celého prvého polčasu sa odohrávala najmä medzi šestnástkami. Hostia hrozili iba cez Kalinu. V druhom polčase vynikli obaja brankári. Až do záveru sa stav nezmenil. V 88. min, keď sa už zdalo, že domáci hráči zdolajú svojho súpera 1:0, urobil domáci gólman Kolenčík chybu. Po následnom priamom kope vyrovnáva Bajdich na 1:1. V 92. min hosťujúci hráč fauloval pri outovej čiare domáceho hráča. Z 30 metrov zahrávaného priameho kopu z kopačiek Jozefa Riegera po obrovskej chybe hosťujúceho Smoleňa a na počudovanie všetkých divákov lopta skončila v sieti – 2:1. Diváci mali zážitok iba z troch bodov. S celkovou hrou nemohli byť spokojní. D. Rejduga

Vavrečka – Leštiny 4:0
(1:0)
Góly: Ľ. Šalata 2, Marcel Brčák, Pavol Brčák
ŽK: T. Seč – Ľ. Janotík, R. Kořalník
Zostava domácich: M. Čajka, I. Doroš, M. Hrkeľ, Peter Brčák, P. Verníček, T. Seč, Ľ. Šalata, P. Srnčík, Pavol Brčák, Marcel Brčák, M. Bolibruch, striedali: J. Hoľma, J. Holmík, S. Bigoš
Zostava hostí: R. Kořalník, Ľ. Janotík, R. Krakovský, L. Kovaľ, P. Čajka, M. Kampoš, M. Beľo, M. Halák, M. Beran, T. Murina, S. Krkoška, striedali: V. Kampoš, M. Budkaj, M. Kořalník
Domáci sa ujali vedenia po góle Ľuboša Šalatu, keď ideálnou hlavičkou nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Do konca prvého dejstva sa už stav nemenil. Po zmene strán hostia z Leštín kondične odpadli. Výsledkom boli ďalšie tri góly v ich sieti. Druhý pridáva opäť Šalata strelou spoza šestnástky, tretím strelcom bol Marcel Brčák a štvrtý gól pridal Pavol Brčák. Domáci tak zúžitkovali ofenzívnu hru počas celého zápasu a poslali hostí domov sklamaných. (big)

Zuberec – Kraľovany
1:0 (0:0)
Góly: Petrek (11 m)
ŽK: Marek Šiška
Zostava domácich: Pavol Kovalčík – Jantačka, Hucík, Šišila, E. Šiška, Sojčák, T. Šiška, M. Šiška, M. Filek, Petrek, Bažík, striedali: D. Filek, Romaňák, Martin Kovalčík.
Zostava hostí: Ján Had – Šimo, Kraľovanský, Zrník, Gallo, M. Had, Batuna, Lacko, Š. Had, Drengubjak, Kováč, striedali: Kurčina.
Pod Roháčmi sa hral v nedeľu šláger kola, keď domáci futbalisti privítali Kraľovany, vedúce mužstvo tabuľky. Očakával sa vyrovnaný zápas, ale začiatok lepšie zachytili Zuberčania. Vypracovali si šance, najväčšiu z nich zahodil Bažík po prihrávke Mareka Šišku, ktorý sám zoči voči brankárovi nedal. Domáce mužstvo hýrilo aktivitou, hra sa odvíjala najmä na polovici Kraľovancov. Dvakrát pohrozil nebezpečnými strelami Marek Šiška, ale neúspešne. Hostia sa osmelili až v 36. min, ale aj to iba strelou z 30 m, ktorá nemohla vážnejšie ohroziť bránu. Na konci polčasu bol faulovaný v šestnástke Bažík, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. Do 2. polčasu nastúpili domáci s odhodlaním streliť gól a zvíťaziť. Ich plány sa začali napĺňať v 50. min, keď bol faulovaný v šestnástke Petrek a sám aj premenil 11m. Po góle hostia ohrozili strelou Šima, ale brankár strelu kryje. V 75. min vyslal jedovatú strelu Marek Šiška, tú brankár s námahou vyrazil na roh. Najväčšia šanca hosťujúceho mužstva prišla desať minút pred koncom zápasu, keď strelu Kraľovanského brankár Kovalčík vyrazil. Koniec zápasu bol veľmi nervózny. Hostia nedokázali streliť vyrovnajúci gól a tak všetky body ostali v Zuberci. V. Filek

O. Podzámok –
O. Poruba 2:1 (1:0)
Góly: Milan Horňák 2 (1 – 11 m) – Milan Dudáš.
ŽK: S. Jurovčík – M. Hucko, M. Čipčala, M. Dráb.
Zostava domácich: Serdel, Holubčík, Ľuboš Jurovčík, Pazúrik, Garabáš, Fiderák, Chromek, Stanislav Jurovčík, Chomistek, Sakmár, Horňák, striedali: Kľuska, Bajo.
Zostava hostí: Kováč, Anton Čipčala, Martin Čipčala, Peter Hucko, Martin Hucko, Hrúzik, Serdel, Miroslav Dudáš, Peter Dudáš, Milan Dudáš, M. Mikušiak, striedali: Dráb, Strapec.
Domáci hráči nastúpili na zápas aj s dvomi cennými posilami. Kým Chromek sa do základnej zostavy vrátil po zranení, Stanislav Jurovčík si našiel cestu do základu potom, čo sa vrátil zo zahraničia. Domáci sa ujímajú vedenia už v 10. min. Loptu z ľavej strany potiahol Matúš Fiderák, prihral ju Sakmárovi a ten ju odcentroval do šestnástky. Milan Horňák nedal žiadnu šancu Kováčovi. Hra sa odohrávala najmä medzi šestnástkami. Hral sa pekný a kombinačný futbal. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. V 60. min však prichádza vyrovnanie. Prvý pokus po ich priamom kope ešte domáci celok ubránil, druhý však už nie. Strelou zo šestnástky nedal Milan Dudáš žiadnu šancu Serdelovi v bráne. Domáci nepoľavili, práve naopak. Už o desať minút po góle faulovali hosťujúci obrancovia Milana Horňáka v ich šestnástke. Menovaný si postavil loptu na značku pokutového kopu a nedal Kováčovi žiadnu šancu. Domáci tak pred domácimi divákmi prvýkrát zabodovali naplno.