Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Vedúce celky bez zaváhania, posledná znova Zázrivá

Najlepšie celky súťaže dali o sebe vedieť aj v predposlednom jesennom kole. Všetky vyhrali minimálne trojgólovým rozdielom.

Druhé Zákamenné svojho súpera vôbec nešetrilo a prinútilo ho kapitulovať až sedemkrát. Prvú remízu v sezóne si do tabuľky zaknihovala Lomná, body si podelila s Hruštínom. Ďalšia remíza sa zrodila vo Vasiľove, kde pricestovalo Beňadovo. Stalo sa pravidlom, že pod výhru Zákamenčanov sa už pravidelne strelecky podpisuje Ján Godiš ml. Bolo to tak aj tentoraz, k doterajším jedenástim gólovým zápisom pridal ďalšie dva.

7:1 (6:0)
Góly: Plaskúr 2, R. Florek 2, J. Godiš ml. 2, Kondela – Zubaj.
ŽK: Žúbor (Zázrivá)
Hostia predvádzali od úvodu takú hru, ako by sa ani nechceli popasovať o dobrý výsledok. Od začiatku mali Zákamenčania jasnú prevahu, ktorú korunovali poltuctom gólov už v prvom polčase. Hneď v 2. min unikol po pravej stane Ján Godiš ml. a prízemnou strelou k pravej žrdi dostáva svoj tím do vedenia. O dve minúty zahrávali domáci rohový kop a Ján Plaskúr pridáva hlavou druhý gól. Tretíkrát kapituloval gólman Zázrivej v 10. min, po centrovanej lopte skóruje dôrazne dobiehajúci Ľuboš Kondela. V 23. min po nakrátko zahranom priamom kope mieri presne znova J. Plaskúr. Gólostroj Zákamenného pokračuje aj naďalej. Po polhodine hry je už 5:0, pekne k ľavej tyči triafa Róbert Florek. Ten istý hráč po takmer rovnakej akcii upravuje v 35. min na polčasových 6:0. Druhé dejstvo bolo o niečo vlažnejšie. Zázrivá sa čestného úspechu dočkala v 67. min, autorom gólu bol Tomáš Zubaj. Posledný klinec do hosťujúcej rakvy zatĺkol opäť J. Godiš ml., keď sa najlepšie zorientoval v pokutovom území. (fm)

Breza – Bziny 3:0 (1:0)
Góly: J. Betík 2, Večerek.
Po smoliarskych zápasoch nastúpili domáci s odhodlaním podať čo najlepší výkon a výsledkom potešiť vlastných fanúšikov. Od začiatku sa pustili do súpera a v prvom polčase boli pomerne často v 16-ke Bzín. V 25. min po akcii Verníčka vymietol z 18 m pravý horný roh Beňušovej brány Pavol Večerek. Aj po zmene strán ako prví pohrozili Brezania. Hostia sa snažili vyrovnať, ale z protiútokov neboli úspešní. Druhý presný zásah domáceho kolektívu prišiel v 72. min, po nahrávke Verníčka perfektne namieril Jozef Betík. Tesne pred koncom sa k lopte dostal opäť J. Betík a presne umiestnenou strelou upravuje na konečných 3:0. (rh)

Lomná – Hruštín 2:2 (1:2)
Góly: M. Juriga (1 z 11 m) – J. Teťák, M. Babinský.
Hosťujúci futbalisti mali v prvom polčase hru pevne na svojich kopačkách. Na koňa ich dostal úvodný gól v 5. min, kedy sa strelecky presadil Jozef Teťák. V 28. vyhráva Hruštín už dvojgólovým rozdielom, keď nezaváhal Milan Babinský. Lomňania strieľajú kontaktný gól v 28. min, na konci akcie bol Milan Juriga. Po zmene strán sa domáci svojmu súperovi herne vyrovnali a až do úplného záveru bojovali čo i len o jeden bod. To sa im aj podarilo. V 88. min zastavil hosťujúci brankár prenikajúceho Ondríska a nariadenú penaltu premenil M. Juriga. (mj)

Vasiľov – Beňadovo 1:1 (1:0)
Góly: S. Hnojčík – Ján Pepucha.
ŽK: P. Graňák (Beňadovo).
Divákov: 60
Diváci vo Vasiľove videli v prvom i druhom dejstve po jednom góle. Ako prví sa ujali vedenia domáci futbalisti. V 28. min po priamom kope mieri presne Stanislav Hnojčík. Ján Pepucha sa v 60. min po trme-vrme v pokutovom území postaral o zmenu stavu na 1:1. Vasiľovčania pozahadzovali množstvo dobrých príležitostí a tak ďalšie góly už nepridali. Naopak, hosťom výborne zachytal ich gólman a podstatnou mierou prispel k tomu, že jeho celok si odviezol bod zo súperovej pôdy.
(ff)

Istebné – Novoť 0:3 (0:1)
Góly: Pilšák 2, P. Jašica.
ŽK: P. Jašica (Novoť).
Divákov: 50
Mužstvo Istebného vyrukovalo od začiatku na Novoťanov s pozornou obranou a nedovoľovalo im dostávať sa do čistých šancí. Defenzívny val domácich nalomil v 38. min Roman Pilšák a zblízka skóroval. Druhý polčas začal nátlakovou hrou domáceho kolektívu, ale sľubné príležitosti Badina, Ferančíka a J. Jurčíka zostali nevyužité. Hostia neustále hrozili rýchlymi protiútokmi. V 72. min unikol opäť R. Pilšák a zvýšil na 0:2. Posledné slovo mala zas Novoť, úspešným strelcom bol Peter Jašica. Výhra hostí je po predvedenom výkone zaslúžená. (jl)