žujeme za drzosť. Predaj majetku bol podľa našich zistení uskutočnený v rozpore so stanovami spoločnosti, bez súhlasu valného zhromaždenia, ba dokonca bez vedomia menšinových akcionárov,“ uvádza sa vo vyhlásení Alexandra Slafkovského, primátora mesta Liptovský Mikuláš, ktoré poskytol médiám.
„Kúpna cena za predaj má byť započítaná alebo vyexekuovaná zo spoločnosti cez stámiliónové fiktívne pohľadávky, vyplývajúce zo zmluvných pokút, napodpisovaných bezdôvodne Ing. Gemzickým a Ing. Krajčiovou ešte v júli a auguste tohto roku. Predaj preto neznamená skutočné splatenie v podobe finančných prostriedkov, ale len uznanie vymyslených a pochybných pohľadávok, vrátane fiktívneho stámiliónového penále. Navyše, na základe uvedených fiktívnych zmluvných pokút podpísaných Ing. Gemzickým a Ing. Krajčiovou sa už podarilo neoprávnene vytiahnuť z Tatralandie v rôznych exekúciách viac ako 25 miliónov korún, ktoré patrili spoločnosti,“ upozorňuje A. Slafkovský.
„Takto realizovaný predaj iba potvrdil naše obavy, že zo strany väčšinového akcionára existovala snaha vytunelovať majetok Tatralandie. Potvrdzuje to fakt, že k jeho predaju došlo už 25. augusta 2005, teda ešte pred konaním mimoriadneho valného zhromaždenia. Väčšinový akcionár tak dokázal, že nemá snahu o udržanie a fungovanie spoločnosti TDG, prevádzkujúcej Aquapark Tatralandia. Naopak, jeho jediným zámerom bolo vytiahnuť z dobre fungujúcej spoločnosti majetok a previesť ho na tretie prípadne až štvrté osoby,“ uvádza sa v závere vyhlásenia primátora Liptovského Mikuláša.