III. liga – 15. kolo Starší dorast Nová Baňa – Námestovo 1:0 (0:0)

(0:0)
Hostia inkasovali jediný gól zápasu štyri minúty pred koncom.
Dolný Kubín – Zvolen 2:1 (1:1)
Góly domácich: Lejko 2
Zápas sa začal obojstranne bojazlivo a až v 16. min Lejko slabou strelou vystrašil brankára hostí. V 18. a 19. min to boli Zvolenčania, ktorí preverili Papiaka v bráne domácich. V 21. min Hutko vysunul Páleša, ale brankár hostí strelu zneškodnil. V 29. min využil Lejko zaváhanie obrany hostí a popri brankárovi otvoril skóre – 1:0. Potom hra upadla do podpriemeru. Vzrušenie prišlo až v 32. min, keď Lach fauloval hráča hostí v pokutovom území a z nariadeného pokutového kopu hostia vyrovnali - 1:1. Druhý polčas začali lepšie Zvolenčania a v 48. min vystrelili prudko nad. V 50. min Páleš v čistej šanci zo siedmich metrov trafil tesne vedľa. V 55. min Lejkov pokus išiel ponad bránku. V 60. min vybojoval Páleš loptu, prihral Lejkovi, ktorý sa dobre uvoľnil a s prehľadom dal na 2:1. Postupne hostia Dolnokubínčanov pritlačili, boli futbalovejší, domáca obrana bola pomalá a nedôrazná, stred zálohy loptu vôbec nepodržal. Do konca zápasu sa Dolný Kubín strachoval o výsledok.

Mladší dorast
Nová Baňa – Námestovo 0:0
Hostia podali dobrý výkon, škoda len nepresnej koncovky. Na strane Námestovčanov bolo počas celého duelu viac bojovnosti ako u domácich. Oravci si zaslúžili získať tri body.
Dolný Kubín – Zvolen 4:0 (0:0)
Góly: Kľučka 2, Dzurek, Cyruľ
V 2. min vystrelili hostia z 25 metrov jedovatú strelu, no tesne nad brvno Osadského. V 18. min Beran zacentroval do šestnástky, no Buška v dobrej pozícii slabo vystrelil. V 25. min Osadský zlikvidoval samostatný nájazd včasným vybehnutím. V 42. min Šiška nahral Cyruľovi, ktorý obišiel troch hráčov a bolo 1:0. V 53. min vbehol Kľučka do šestnástky súpera, no dal ponad bránku. V 61. min hostia podnikli po ľavej strane nebezpečný protiútok a zakončili ho strelou popri pravej tyči. V 65. min Buška vybojoval na pravej strane loptu, obišiel obrancu, našiel voľného Kľučku, ktorý v páde upravil na 2:0. V 75. min prišla pekná kombinácia Berana a Kľučku, no Cyruľ trafil len do nôh. V 76. min Dzúrek obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a z hranice šestnástky zvýšil strelou k tyči na 3:0. Kľučka o minútu nato využil chybu brankára, ktorému lopta vypadla z rúk a bolo 4:0. Bol to dobrý zápas, v ktorom domáci, hlavne v II. polčase, potvrdili stúpajúcu formu a druhé mužstvo tabuľky zdolali rozdielom triedy. Dolnokubínčania podali oduševnený výkon. Celé mužstvo si za predvedený výkon zaslúži pochvalu, osobitne však Osadský a Cyruľ.

III. liga – skupina B
– dohrávka 3. kola
Starší žiaci
Rabča – Bziny 1:1 (1:1)
Góly: Matúš Chutniak – Marek Polák
Vyrovnaný zápas, v ktorom obidve mužstvá získali po prvom bode v súťaži.
Mladší žiaci
Rabča – Bziny 4:0 (1:0)
Góly: Patrik Briššák 2, Pilarčík, Bajčičák
Rabčania boli v zápase jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Fotku na internete zverejnil neznámy autor.

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.