Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Gólové hody v Zubrohlave a v Bobrove

Priam hokejové výsledky prinieslo 7. kolo súťaže. Debakel uštedril Bobrov v tabuľke poslednej Brezovici a proti Habovke si schuti zastrieľala vedúca Zubrohlava.

Veľa gólov padlo aj vo Vitanovej, kde domáci porazili Sihelné. Celkovo patrilo kolo domácim mužstvám. Z nich zaváhal len Liesek, ktorý však privítal ešte neporazené mužstvo. S Rabčicami remizoval a v tabuľke klesol na predposlednú priečku. Tabuľka 1. Zubrohlava 7 6 0 1 25:7 18 2. Rabčice 7 4 3 0 13:7 15 3. O. B. Potok 7 3 2 2 14:12 11 4. Sihelné 7 3 1 3 16:17 10 5. Habovka 7 3 0 4 16:11 9 6. O. Polhora 7 3 0 4 14:12 9 7. Bobrov 7 3 0 4 9:8 9 8. Vitanová 7 3 0 4 11:15 9 9. Liesek 7 2 2 3 7:16 8 10. Brezovica 7 0 2 4 2:22 2 Zubrohlava – Habovka 5:1 (3:0) Góly: Ľ. Banas 2, Mokošák, A. Banas, Jendroľ (11 m) - Leginus Divákov: 110 Futbalisti Zubrohlavy začali duel vo vysokom tempe a už v 5. min zahodil veľkú šancu Mokošák. Prvý gól padol v 20. min, kedy peknú strelu Antona Banasa dorazil Ľuboš Banas. O 5 min neskôr, po vynikajúcej akcii Palidera s Graňákom, upravuje Mokošák na 2:0. Tretí úspech Zubrohlavy v 1. polčase zaznamenal po perfektnej strele spoza šestnástky Anton Banas. Po prestávke tlak domácich pokračoval. V 68. min bola po úniku Mordela odpískaná jedenástka, ktorú premenil Jendroľ. Potom si domáci vypracovali 3 veľké šance, v ktorých Mokošák s Ľ. Banasom neuspeli. Obidvaja sa však predviedli v 80. min, kedy Mokošák pekne rozohral roh a Ľ. Banas zvýšil na 5:0. V 90. min kopala Habovka prvý roh v zápase a vsietila čestný úspech. Diváci odmenili peknú kombinačnú hru domácich potleskom. (jľ) Liesek – Rabčice 2:2 (1:0) Góly: P. Sirota 2 (1 z 11 m) – J. Hadár (11 m), P. Kolčák ŽK: Zaťko ČK: F. Grobarčík (Rabčice) Divákov: 130 Proti ešte neporazenému mužstvu súťaže začali domáci stálym tlakom. Po centri Martina Gareka v 27. min sa krásnou strelou prezentoval Michal Garbiar, ale brankár Rabčíc jeho pokus bravúrne vyrazil. Tlak Liesku pokračoval. V 44. min sa napriahol ostrostrelec Pavol Sirota z 25 m a prudkou strelou otvára skóre zápasu. Hneď po rozohrávke nebezpečne páli Marián Kubolek, ale gólman hostí sa znova vyznamenal. V 2. polčase chceli Liesečania náskok udržať, čo sa im aj darilo. Diváci už kričali gól, keď vystrelil Marián Kubolek, ale v poslednej chvíli loptu z bránkovej čiary vykopol obranca. V 59. min mali po rohu príležitosť Rabčice, no pokus nabiehajúceho Grobarčíka zlikvidoval brankár Šavol. V 65. min sa skóre menilo, keď po priamom kope vyrovnal Kolčák. V 73. min zastavil rukou loptu vo vyloženej šanci F. Grobarčík, za čo videl červenú kartu a Sirota z penalty upravil na 2:1. Rabčice sa nevzdávali a domácich pritlačili. Následne sa zrodila problematická akcia, pri ktorej faul na obrancu Liesku zostal nepovšimnutý a po ruke v šestnástke kopali jedenástku aj hostia. Z nej J. Hadár upravil na konečných 2:2. (jg) Oravská Polhora – Oravský Biely Potok 2:0 (0:0) Góly: J. Marlenga, F. Vargončík ŽK: Ľ. Vnenčák – Mácha Divákov: 70 V obojstranne vyrovnanom 1. polčase mali domáci mierne navrch, no brankári prekonaní neboli. O všetkom sa rozhodlo na začiatku druhého dejstva. Skóre otvorili Polhorčania v 47. min a o 2 min neskôr pridali druhý gól. Potom sa akcie striedali na obidvoch stranách. V záverečnej štvrťhodinke Oravský Biely Potok súpera pritlačil, ale zo svojho náporu vyťažil len nastrelené brvno. V závere domáci hru už kontrolovali a náskok udržali. (jv) Vitanová – Sihelné 4:2 (2:0) Góly za domácich: Gnida 2, Šinaľ 2 Divákov: 100 Už v 1. min nastrelená tyč brány hostí naznačila, aký bude mať zápas priebeh. Vitanová mala nestálu prevahu, ktorú v 1. polčase vyjadrila dvoma gólmi. Dvojku gólov pridala aj po obrátke a niekoľko ďalších stopercentných príležitostí zahodila. V závere domáci prestriedali, čo Sihelné využilo na korigovanie nepriaznivého stavu. (jo) Bobrov – Brezovica 6:0 (4:0) Góly: Gužík 2, Stoklasa (11 m), Pagáčik, Gerek (11 m), Čajka Divákov: 180 Domáci sa radovali už v 4. min, keď po vynikajúcej akcii celého útoku otvoril skóre Gužík. V 25. min sa k odrazenej lopte dostal Pagáčik a bolo 2:0. Po rýchlom úniku bol Gerek v 30. min faulovaný a z jedenástky pridal tretí gól Bobrova Stoklasa. Pred prestávkou ešte výborne zahral rohový kop Peter Bomba a hlavou upravil na 4:0 Gužík. Po zmene strán tlak domácich pokračoval. Skóre sa menilo v 55. min, keď bol z jedenástky úspešný Gerek a posledným šiestym gólom upravil skóre po skrumáži v 75. min Čajka. (jb)

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.